Nejčtenější v danném dni? Historie článků

říjen 2018
Po18152229
Út29162330
St310172431
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.186x, což odpovídá cca 218.420-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
ODS: Zvýšíme limit pro využití výdajových paušálů pro podnikatele
Občanští demokraté představili návrh novely zákona o dani z příjmu. Předmětem návrhu je opětovné zvýšení hranice pro využití výdajových paušálů z jednoho milionu korun na dva. Návrh vychází z programových priorit, které ODS představila před volbami do Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2018 v 15:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 01. 02. 2018

Související články

HK ČR: Hlasování o výdajových paušálech? I živnostníci jsou voliči
Vloni byl bez diskuze s podnikatelskými svazy snížen limit pro výdajové paušály na polovinu. Pro drobné živnostníky jsou výdajové paušály přitom nejjednodušším způsobem, jak daňové povinnosti plnit a nebýt zavaleni stohy papírů. Snížením limitu atraktivita výdajových paušálů pro mnoho drobných podnikatelů ale poklesla a snížení nelze považovat za pobídku ani k zahájení, ani k rozvoji podnikání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora podporuje návrh vrátit živnostníkům limity výdajových paušálů na dva miliony
Sněmovní rozpočtový výbor se bude ve středu zabývat návrhem Vojtěcha Munzara, Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a dalších poslanců, aby se živnostníkům loni snížené limity pro uplatnění výdajových paušálů z příjmů ze samostatné výdělečné činnosti vrátily na úroveň roku 2016.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Munzar (ODS): Mé vystoupení ke změně zákona o daních z příjmů
Ve sněmovně se mi podařilo dostat do druhého čtení návrh zákona, který navyšuje roční limit pro živnostníky na využívání daňových výdajových paušálů. Zde je můj úvodní projev k této změně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.4.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Udženija (ODS): ODS chce výdajové paušály bez limitu
Podnikatelé jsou poslední roky vystaveni neúměrné a stále narůstající byrokratické zátěži. Nyní však chce socialistická vláda prosadit další omezení výdajových paušálů a to s limitem ročního příjmu 1 milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.1.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Pořízek (Svobodní): Vrátíme výdajové paušály na původní úroveň
Pomalu každý den se na živnostníky a podnikatele valí nová nařízení a povinnosti. Za svou „práci“ pro stát navíc dostanou odměnu – snížení výdajových paušálů. Svobodní je naopak chtějí vrátit na vyšší úroveň.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.4.2017 v 15:35, zobrazit podobné
ODS: Cesta ke zvýšení výdajových paušálů je otevřena
Poslanecká sněmovna včera propustila do druhého čtení zákon o dani z příjmu z pera poslanců ODS. Navrhovatelé v čele s Vojtěchem Munzarem chtějí, aby se živnostníkům zvýšil limit příjmů, na který mohou uplatnit výdajový paušál, na dva miliony korun ročně. Jedná se v podstatě o návrat na hranici, kterou minulá vláda snížila na jeden milion korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Fryč (Realisté): Změňme pohled na živnostníky. Zjednodušme jim podnikání
Sobotkova vláda pod taktovkou ministra financí pana Babiše systematicky likviduje živnostníky a OSVČ. Nejprve byl v minulosti snížen limit pro povinnost účtování DPH ze 2 mil na 1 mil Kč, potom byly sníženy výdajové paušály, a nakonec zavádí Sobotkova vláda EET. Nyní chystá na živnostníky další past ve formě dalšího snižování výdajových paušálů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.5.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Obnovení původních limitů pro výdajové paušály je na dobré cestě i díky aktivnímu přístupu Hospodářské komory
Hospodářská komora ČR je pro opětovné zvýšení výdajových paušálů, limit pro jejich uplatnění byl v závěru minulého volebního období snížen z 2 na 1 milion korun ročního příjmu. Tomuto spornému, zejména živnostníky kritizovanému kroku přitom nepředcházela řádná diskuze s odbornou veřejností ani podnikateli, kterých se toto opatření dotklo nejvíce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Hospodářská komora pomohla prosadit poslanecký návrh na zvýšení limitů pro výdajové paušály
Hospodářská komora pomohla dostat do druhého čtení v Poslanecké sněmovně návrh občanských demokratů zvýšit živnostníkům limit pro uplatnění procentuálních výdajových paušálů. Návrh z pera občanských demokratů dnes projednává Rozpočtový výbor Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ODS: Selhání vlády. Koalice odmítla snížit byrokracii malým podnikatelům
Poslanecká sněmovna včera hlasy levicové koalice odmítla novelu zákona o dani z příjmu, kterou předložili poslanci za ODS. Cílem novely, která vycházela z programu občanských demokratů, bylo opětovné zvýšení výdajových paušálů pro podnikatele na hranici 2 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist