Babiš varuje: Jestli druhá vláda nedostane důvěru, můžou být na podzim předčasné volby
Premiér Andrej Babiš (ANO) se netají tím, že v případě, že jeho druhý sestavený kabinet nezíská důvěru do letošního května, mohly by se konat předčasné volby. Uvedl to v rozhovoru pro deník Právo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2018 v 10:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 03. 02. 2018

Související články

Jiří Pehe: Babiš má demokratickou opozici na lopatkách
Vzhledem k neochotě ostatních politických stran vstoupit do koalice s hnutím ANO sestavuje šéf hnutí Andrej Babiš vládu menšinovou. Ta, jak se zatím zdá, nedostane důvěru Poslanecké sněmovny, což může vytvářet mylný dojem, že Babiš bude zahnán do defenzívy. Jenže i vláda bez důvěry může provádět celou řadu změn, které dál výrazně zvýší Babišův vliv. Jeho lidé mohou obsadit dozorčí rady důležitých státních podniků. Vláda bez důvěry…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 16.11.2017 v 11:41, zobrazit podobné
Vláda důvěru nedostane, ale možná má Babiš v Parlamentu byznysové dohody, myslí si exprezident Klaus
V pořadu Partie televize Prima Klaus naznačil, že by díky byznysovým dohodám mohli pro Babiše zvednout ruku i nečekaní poslanci.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 7.1.2018 v 14:36, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Babišovo podivuhodné sestavování vlády
Andrej Babiš, jenž sebe vykresluje jako úspěšného podnikatele a manažerského profesionála, sestavuje menšinovou vládu naprosto amatérským způsobem, který budí rozpaky. Oznamuje každý den médiím, na kterou pozici hledá a ještě nenašel ministra, přičemž zároveň varuje, že případní členové jeho kabinetu riskují, protože jeho vláda asi nedostane důvěru. ANO i s Babišovou zákulisní pomocí by přitom mohlo klidně sestavovat vládu většinovou, kdyby…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 3.11.2017 v 10:41, zobrazit podobné
Upoutávka: Bartoš (Piráti): U nás se pracuje zadarmo, zlatokopové a kariéristi k nám nechodí
Jsou předčasné volby blíže než kdykoliv předtím? Přáli by si Piráti předčasné volby? Jak jinak může Andrej Babiš vyvíjet tlak na potenciální koaliční partnery?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Ivan Bartoš (Piráti): U nás se pracuje zadarmo, zlatokopové a kariéristi k nám nechodí
Jsou předčasné volby blíže než kdykoliv předtím? Přáli by si Piráti předčasné volby? Jak jinak může Andrej Babiš vyvíjet tlak na potenciální koaliční partnery?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.2.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Pokud nezíská důvěru, podá Babišova vláda demisi 17. ledna
V případě, že vláda dnes ve Sněmovně neuspěje s žádostí o důvěru, podá menšinový kabinet Andreje Babiše (ANO) demisi na příštím zasedání, které bude 17. ledna. Před zahájením odpoledního bloku diskuse Sněmovny to řekl Babiš. I když kabinet důvěru nezíská, jak ukazují dosavadní postoje sněmovních stran, chce Babiš pokračovat v práci, jako by ji kabinet měl. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Kubalčík (KONS): Vládě bez důvěry nelze důvěřovat
Menšinová vláda Andreje Babiše, pokud bude sestavena, s jistou pravděpodobností nedostane důvěru Poslanecké sněmovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.11.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ondřej Kosina: Sestaví vládu v Rumunsku vítěz voleb?
Předčasné volby do obou komor rumunského parlamentu, které se konaly 11. prosince, potvrdily, že ne všechny sociálně demokratické strany v Evropě stagnují. Rumunská sociální demokracie patří mezi ty nejpopulárnější. Masivní důvěru voličů získala i díky slibu zvýšení ostudně nízkých mezd a důchodů. Nicméně je otázkou, jestli lídr vítězné strany stane i v čele nové vlády.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.12.2016 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist