Babiš si na nové vedení ČSSD počká. Její sjezd se nejspíš protáhne o pár týdnů, kandidátů je příliš
Sociální demokraté však nejspíš nestihnout zvolit celé nové vedení za jeden den. Diskuse se mohou protáhnout až do začátku března.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 8.2.2018 v 15:36, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 08. 02. 2018

Související články

Andrej Babiš shání lídry krajských kandidátek. Řada současných kádrů ANO prý protáhne obličej
Hnutí ANO čeká o víkendu volební sjezd, na kterém bude vybráno nové vedení. Pozice Babiše coby vůdce hnutí je v podstatě neotřesitelná. Server ihned.cz k tomu ovšem dodává, že ne všechno běží podle představ očekávaného staronového předsedy. Jedna věc se mu prý nedaří.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
ČSSD bude vybírat nové vedení a rozhodovat, zda jednat o vládě
Čtyři měsíce po neúspěchu ve sněmovních volbách bude dnes v Hradci Králové mimořádný sjezd sociální demokracie vybírat nové lídry strany. Při volbě předsedy budou mít delegáti na výběr z dosavadních členů nejužšího vedení Milana Chovance a Jana Hamáčka, dlouhodobého kritika aktuálního vedení Jiřího Zimoly a dalších pěti kandidátů, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Volby do vedení ČSSD: Kandidátů jako much. Ministryně Marksová prý raději „utíká na chalupu“
Již za necelé dva měsíce bude mít ČSSD nové vedení. O sedm postů místopředsedů se v současné době uchází 11 kandidátů. Píše o tom MF Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.1.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Na konferenci 19. ledna bude pražská ČSSD volit nové vedení
Pražská ČSSD bude na krajské konferenci 19. ledna 2018 volit nové vedení. Rozhodl o tom dnes krajský výkonný výbor. ČTK to řekli předseda pražské ČSSD Miloslav Ludvík a její mluvčí Lukáš Henzel. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany. Současné vedení se rozhodlo rezignovat na konci října po volbách, kdy ČSSD získala v Praze jen 5,57 procenta hlasů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.11.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Nominace do vedení ČSSD na sjezd
V minulosti bývalo tu a tam zvykem v rámci ČSSD na krajských konferencích, že se i kandidáti do vedení strany k volbě na sjezdu volili tajnou volbou. Dnes probíhají tyto volby veřejnou volbou, takže výsledek nakonec o reálné podpoře jednotlivých kandidátů na předsedu a místopředsedy nevypovídá vůbec nic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.1.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Komunistům se blíží sjezd. Babiš by se prý měl modlit
Sociální demokracie není jedinou stranou, kterou čeká sjezd. Nové vedení budou po volební katastrofě volit také komunisté. ZA takřka sto let své existence nezískali ještě nikdy tak málo hlasů voličů, jako v roce 2017. Páteční MF Dnes tvrdí, že premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by se měl modlit za sjezdové vítězství stávajícího šéfa komunistů Vojtěcha Filipa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Širší vedení ČSSD bude v Hradci probírat sjezd nebo rozpočet
Rozhodovat o formátu a termínu mimořádného sjezdu, který zvolí nové vedení po volebním neúspěchu, a schvalovat návrh rozpočtu strany pro příští rok bude dnes v Hradci Králové širší vedení ČSSD, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Brněnská ČSSD vyzvala Onderku ke kandidatuře do vedení strany
Městský výkonný výbor ČSSD Brno-město vyzval nově zvoleného poslance a bývalého primátora Brna Romana Onderku, aby kandidoval do úzkého vedení strany. Novinářům to dnes řekl první místopředseda brněnské ČSSD Jiří Oliva. Vedení má volit únorový sjezd v Hradci Králové. Onderka už dříve kandidaturu do vedení nevyloučil. Podle Olivy by mohl být i předsedou, to však Onderka zatím nezvažoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.11.2017 v 11:35, zobrazit podobné
V Hradci začal sjezd ČSSD
V Hradci Králové začal státní hymnou mimořádný sjezd sociální demokracie, na kterém by si strana měla zvolit nové vedení. Má také rozhodnout o tom, zda se zapojí do vyjednávání o vládě s hnutím ANO, nebo zůstane v opozici, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Chovanec by byl rád, kdyby ČSSD využila možnost rozhodnout o koalici s ANO v květnu, Babiš řekl, že by počkal
Asi málokdo by čekal, že po debaklu socialních demokratů v podzimních volbách bude právě jejich mimořádný sjezd hrát tak důležitou roli, že na něj bude čekat celá politická scéna. Už tuto neděli bude ČSSD na mimořádném sjezdu jednat nejen o své budoucnosti a volit nové vedení, do jisté míry má ve svých rukou i politickou budoucnost naší republiky, konkrétně sestavení nové vlády, informovaly Lidové noviny (LN).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 13:35, zobrazit podobné
TOPlist