Václav Krása: Referendum o členství v EU.
V současné době se otázka referenda o našem vztahu k EU stává předmětem častých diskusí politiků, novinářů, ale i ostatní veřejnosti. Představitelé parlamentních stran, ale nedávno i kandidáti při volbě prezidenta, až na výjimky prohlašují, že jsou zásadně proti referendu, které by obsahovalo otázku našeho setrvání v EU. Uvádějí, že tato otázka nemůže být předmětem referenda, protože občané nemají dostatek informací, aby mohli odpovědně tuto…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 12.2.2018 v 06:41, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 12. 02. 2018

Související články

,,Evropské hodnoty"? Václav Krása se jim vysmál a vytáhl humanitární bombardování Václava Havla
Předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz vyjádřil k ochraně evropských hodnot a k pojmu humanitární bombardování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Matějka (Svobodní): Referendum o setrvání či vystoupení z EU chci také
Vláda ČR: Žádné zpochybňování členství v EU občany nepřipustíme. Referendum nebude
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Referendum zpochybňující členství ČR v EU či NATO? Žádné nebude, vzkazuje Sobotkova vláda
Vláda nepočítá se žádnými referendy, která by zpochybňovala členství Česka v Evropské unii či NATO. Členství v těchto organizacích je pro ČR zárukou hospodářské stability a bezpečnosti, uvedl v prohlášení mluvčí vlády Martin Ayrer. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Šéf českých zdravotně postižených Krása: Imigrantům jasně říct, že mají i povinnosti. A po skončení bojů je hned poslat domů
ROZHOVOR Předseda Národní rady osob ze zdravotním postižením Václav Krása tvrdí, že evropští státníci podcenili celý problém s imigranty, na který se nepřipravili, a tak nyní se jen velmi těžko může dohnat to, co bylo zanedbáno. „Myslím si, že většina politiků podlehla příliš idealistickému vidění tohoto problému a neuvědomila si, že vytvářejí velmi nebezpečné prostředí pro občany,“ řekl Krása v rozhovoru ParlamentníchListů.cz. Spor, který vznikl kolem bonmotu prezidenta Zemana, je ale podle jeho soudu spíše virtuální, prezentovaný především v médiích. Ovšem jak Zeman, tak i Sobotka by se měli podle něj naučit tlumit emoce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Porošenko chce referendum o vstupu Kyjeva do NATO
Kyjevský prezident Petro Porošenko prohlásil, že chce uspořádat referendum o vstupu Ukrajiny do NATO. Jestliže by občané zapojení podpořili, je prý ochotný udělat vše, aby dosáhl členství Ukrajiny v alianci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
František Matějka: Historicky poprvé nabízí hnutí účast na kandidátkách občanům
Politické hnutí Referendum o Evropské unii kandiduje v letošních říjnových volbách do Poslanecké sněmovny PČR s cílem prosadit vlastní návrh ústavního zákona a vyvolat referendum o členství České republiky v Evropské unii. Celkově je připraveno uplatnit v kampani 30 milionů korun z darů českých občanů a firem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vystoupení Česka z EU: 11 milionů od koho?
Slyšeli jste už o politickém hnutí Referendum o Evropské unii? Troufneme si říct, že spíš ne. Přesto toto nové uskupení, které kandiduje do Sněmovny s programem vyhlásit referendum o členství v EU, dostalo nevídaný sponzorský dar 10 milionů korun. Obrovskou částku navíc hnutí zaslal jeden jediný člověk. ParlamentníListy.cz ještě během úterní noci zjišťovaly podrobnosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Idioti, zvolili jste si ruského agenta za prezidenta. Že vám to tu ještě nedokážu úplně posrat? Tak sledujte… Janda, Švejnar, Kundra a další komentují Zemanův nápad na referendum o členství v EU a NATO
Prezident Miloš Zeman v posledních dnech několikrát zopakoval, že si umí představit referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie či z NATO. Podle jeho názoru by měli mít občané možnost se k této otázce vyjádřit, byť on sám by byl pro setrvání země v Unii i v NATO a také by tak hlasoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Fiedler: Ekonomická výhodnost členství v EU?
Pojďme o ní diskutovat! Hnutí Referendum o Evropské unii nejsou žádní vlastizrádci. Naopak zrádcem demokracie je ten, kdo odmítá svobodnou diskuzi a demokratickou volbu občanů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Britská libra je v troskách, v Číně se však radují. Chystají se do Londýna na nákupy
Britské referendum o členství v EU rozvířilo diskusi o budoucnosti jak v Unii, tak i za jejími hranicemi. Mnozí britští právní experti však stále připomínají, že referendum není závazné, a než vůbec někdo započne proces vystoupení, musí k tomu mít mandát. V Číně se však již radují, protože slabá libra umožňuje tamním obyvatelům vyrazit na nákupy či ušetřit za studia. Informuje The Guardian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2016 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist