Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 13x, což odpovídá cca 678-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Bývalý náčelník generálního štábu se pustil do Šlechtové: Chybí jí základní znalosti o armádě
Severoatlantická aliance chystá změny ve velitelské struktuře a i to je téma pro schůzku ministrů obrany Aliance v Bruselu. Jestli se tím něco pro Českou armádu změní a zda je ministryně obrany Karla Šlechtová člověkem na svém místě, prozradil v Interview na ČT24 bývalý náčelník Generálního štábu Armády České republiky Jiří Šedivý.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2018 v 21:35, prečteno: 14x

nejlepší články ze dne: 14. 02. 2018

Související články

Armáda ČR: Náčelník Generálního štábu navštívil 142. prapor oprav v Klatovech
Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata navštívil prapor oprav. Klatovský útvar, jako jediný v armádě, je schopný zabezpečit opravy v polních podmínkách za použití mobilních dílenských prostředků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Slovensko slavilo Den Ozbrojených sil, dorazil i český náčelník Generálního štábu
V Brezové pod Bradlom se náčelník Generálního štábu Armády České republiky, armádní generál Josef Bečvář, zúčastnil na pozvání svého protějšku, náčelníka Generálního štábu Ozbrojených sil Slovenské republiky, generála Milana Maxima, oslav Dne Ozbrojených sil Slovenské republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Náčelník Generálního štábu povýšil třináct plukovníků a udělil odznaky za zásluhy
U příležitosti oslav Dne vzniku samostatného československého státu dnes náčelník Generálního štábu armádní generál Josef Bečvář ve Slavnostní síni Národního památníku v Praze na Vítkově jmenoval třináct příslušníků Armády České republiky do hodnosti plukovníka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.10.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Generál v civilu Petr Pavel chce jezdit po světě a varovat před Ruskem. Politické ambice prý nemá
Bývalý náčelník generálního štábu a předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel včera strávil poslední den v armádě. O jeho budoucnosti nyní píší Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Nový náčelník Opata: NATO nám pomáhá naši zemi ochránit, nestojíme na prahu války, ale jsou tu mnohem větší hrozby, než je Rusko
Nový náčelník Generálního štábu Aleš Opata v rozhovoru pro server Aktuáně.cz prozradil, na co se kokrétně chce v armádě zaměřit, co by pro Česko znamenalo vystoupení z NATO, a co považuje za naši největší hrozbu. „Do roku 2025 bychom měli mít akceschopné a moderní vojsko,“ věří náčelník.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Komu prdnou nervy. Muslimští zločinci, naše armáda. Varovali jsme vás. Generál Šedivý lidem řekl pravdu o naší bezpečnosti
REPORTÁŽ „Byť deklarujeme evropské zájmy a říkáme si logicky, že bychom měli mít něco, co nás bude bránit, v realitě každý pracuje na svých národních zájmech,“ konstatoval o uvažované evropské armádě bývalý náčelník generálního štábu, nyní pedagog Vysoké školy CEVRO Institut Jiří Šedivý na debatě v Liberci. „Evropa je natolik různorodý prvek, že nám to nefunguje. Chybí přirozený lídr, který by byl schopen ostatní přesvědčit, že ho musí poslouchat. Úvahy o evropské armádě, jak to prezentují někteří politici včetně našeho premiéra i prezidenta, jsou v současné době reálně utopií,“ domníval se.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Náčelník české armády Opata ocení vojáky za záchranu lidského života
Za záchranu lidského života dnes ocení náčelník generálního štábu Aleš Opata několik vojáků. V budově generálního štábu ocenění převezmou příslušník opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje nebo vojáci a vojákyně 26. pluku velení, řízení a průzkumu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Náčelník generálního štábu Opata navštívil vojáky v Mali a Iráku
Náčelník generálního štábu Aleš Opata od středy do pátku navštívil české vojáky v Iráku a v Mali. Na iráckých základnách Camp Dublin a Balad se potkal s výcvikovými jednotkami chemického vojska, Vojenské policie a Policie ČR a s leteckými instruktory, kteří školí irácké piloty a personál českých bitevníků L-159. V Mali v hlavním městě Bamaku se setkal s vojáky, kteří mají na starosti ochranu výcvikové mise Evropské unie. ČTK to sdělila mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková. Opata podle ní vojákům také přivezl vánoční dárky a pozdravy z domova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Generál Šedivý, bývalý náčelník generálního štábu: Poslanci si nemají hrát na zpravodajce. To, co chtějí, by stejně nezjistili
ROZHOVOR „Podpořit činnost zpravodajské služby mohou (politici) vyjádřit svými postoji a důvěrou. Kritika není úplně nejvhodnějším přístupem ke zpravodajským službám. Měli bychom jim věřit a dávat to najevo na veřejnosti, nezpochybňovat naše bezpečnostní složky,“ domnívá se v rozhovoru pro PL.cz generál Jiří Šedivý, bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR. „Nemyslím si, že by Parlament měl přebírat takovéto exekutivní činnosti. Podle mě to není správné. Ať zpravodajci dělají, co mají, a Parlament se do toho neplete. Stejně nemůže zjistit, co by chtěl. Poslanci se mají věnovat své činnosti, pořádně dělat zákony, a ne si hrát na zpravodajce,“ myslí si.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Armádu letos čeká přezbrojení, ale také vyčlenění jednotek do zahraničních operací
Náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Josef Bečvář má za sebou v této funkci další rok. V následujícím rozhovoru jsme ho požádali nejen o to, aby zhodnotil, jaký byl, ale také co naší armádě přinesl.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2018 v 10:35, zobrazit podobné
TOPlist