Tak to by stačilo, pane Rathe. Soud ukončil v případu exhejtmana dokazování
Bývalý středočeský hejtman David Rath dnes neúspěšně žádal soud, aby byly v jeho korupční kauze doplněny důkazy. Chtěl například vyslechnout současného předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka, který byl před šesti roky volebním manažerem strany. Rath dlouhodobě tvrdí, že by jeho kauza mohla souviset s financováním ČSSD, připomněla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 19:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 07. 03. 2018

Související články

Soud dokončí dokazování v údajné korupční kauze lobbisty Dalíka
U pražského městského soudu dnes skončí dokazování v případu lobbisty Marka Dalíka, který je viněn z korupce při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu. Podle předpokladů by také měly zaznít závěrečné řeči, v nichž státní zástupce navrhne trest a obhajoba se pokusí obvinění vyvrátit. Rozsudek se očekává v úterý, záležet bude mimo jiné na tom, jak dlouho závěrečné řeči potrvají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud projedná odvolání v případu Číňana a krádeže tibetské vlajky
Pražský městský soud dnes projedná odvolání v případu Číňana Tung Ťiang-čchinga, který při nedávné návštěvě čínského prezidenta v Praze sebral demonstrantovi tibetskou vlajku. Soud ho uznal vinným z krádeže a nařídil mu zaplatit českému státu 15.000 korun. Muž s verdiktem nesouhlasí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne v případu zlatých padáků v ROP Severozápad
Ústecký okresní soud dnes vynese rozsudek v případu takzvaných zlatých padáků bývalým ředitelům úřadu Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad Petru Kušnierzovi a Pavlu Markvartovi, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Policie ČR: Ukončení vyšetřování případu NEMO
Policejní orgán Národní centrály proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) ukončil návrhem na podání obžaloby Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze vyšetřování případu s názvem NEMO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2018 v 22:35, zobrazit podobné
Ústavní soud rozhodl: Závaznost rozhodnutí odvolacího soudu pro soud nalézací v trestním řízení je v souladu s ústavním pořádkem
Ministerstvo spravedlnosti vítá nález Ústavního soudu sp. zn. Pl. ÚS 15/14, který zamítá návrh na zrušení ustanovení § 264 odst. 1 zákona č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád). Napadené ustanovení vyjadřuje zásadu, že v případě zrušení rozsudku je nalézací soud vázán právním názorem odvolacího soudu a je povinen řídit se jeho případnými pokyny stran doplnění dokazování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.2.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Soud opět projedná kauzu, v níž figuruje Nečasová. Jde o zneužití Vojenského zpravodajství
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat kauzu zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování někdejší manželky premiéra Petra Nečase (ODS). Obžaloba z činu viní Nečasovu současnou ženu Janu (dříve Nagyovou), bývalé šéfy zpravodajství Milana Kovandu a Ondreje Páleníka a jejich podřízeného Jana Pohůnka. Čtveřici, které hrozí až pětileté vězení, soud původně osvobodil, odvolací senát však případ vrátil k doplnění dokazování.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Soud rozhodne, zda v kauze zneužití tajné služby připustí další důkazy
Obvodní soud pro Prahu 1 dnes po jednodenní přestávce pokračuje v projednávání kauzy zneužití Vojenského zpravodajství. Soudkyně Helena Králová by měla rozhodnout o tom, zda přistoupí na některé návrhy na doplnění dokazování, či zda vyzve státní zástupce a obhájce k závěrečným řečem. Obžalovaní zpravodajci i Jana Nečasová (dříve Nagyová) odmítají vinu. Hrozí jim až pětileté vězení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.6.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Baťa: Otevřený dopis signatářům petice k přijetí 50 syrských sirotků
Pane Halíku, pane Kocábe, pane M. Žantovský, pane Gále, paní Wagnerová a další, pane Jane Hrušínský včetně
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Soud pokračuje v projednávání případu "červených trenýrek na Hradě"
Skoro po dvou měsících se dnes Obvodní soud pro Prahu 1 vrátí k případu skupiny Ztohoven, jejíž členové jsou souzeni za vyvěšení červených trenýrek nad Pražským hradem. Filipu Crhákovi, Matěji Hájkovi a Davidu Honsovi hrozí za krádež, poškozování cizí věci a výtržnictví až tři roky vězení. Umělci vinu nepopírají, hájí se však svobodou uměleckého projevu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Europoslanec Zdechovský: V Norsku zrušili soud v případu Michalákových. Soud prý nesehnal tlumočníky
Soud v případě Michalákových byl odložen. Rodině a právním zástupcům to oznámili jen několik dní před plánovaným začátkem jednání, na které měla přiletět i širší rodina z Česka. Soudu se prý nepodařilo sehnat tlumočníky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2016 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist