Nejčtenější v danném dni? Historie článků

listopad 2019
Po 4111825
Út 5121926
St 6132027
Čt 7142128
18152229
So29162330
Ne3101724 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 0x, což odpovídá cca 0-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Vojenský historik o válce a dnešku: Nejnebezpečnějším tvorem na světě je člověk
Právě dnes si připomínáme 73. výročí konce druhé světové války. Více než sedm desítek let od jatek, která postihla celý svět, na tom prý česká armáda není nijak slavně. Situace se ale v poslední době zlepšuje. Česká armáda se prý dostává do stavu, ve kterém měla už dávno být. Stehlík si hodně slibuje od nového náčelníka Generálního štábu Armády ČR Aleše Opaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 15:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 08. 05. 2018

Související články

Hrozí třetí světová válka! Promluvil přední americký historik a je to vážné
Svět kráčí po cestě ke třetí velké válce, varuje přední americký historik. Tato cesta je dlážděna Brexitem, vítězstvím Donalda Trumpa v USA a masovou migrací. Ve světě se dějí věci podobné těm, jež jsme zažívali před první světovou válkou i před tou druhou. Tohle všechno může rozpoutat jatka, jaká lidstvo doposud nezažilo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenský historik Stehlík: Lidé vnímají, že jsme blíž válce. Je vidět, jak moc se změnil postoj k vojákům
Vyšetřování nedělního útoku na české vojáky v Afghánistánu přináší první detaily, teroristé na ně připravili léčku a podle náčelníka generálního štábu při hlídce vojáci nepochybili a naopak zachránili další životy. Česko vyjadřuje padlým úctu na všech úrovních. Podle vojenského historika a ředitele odboru pro válečné veterány Ministerstva obrany Eduarda Stehlíka tomu ale tak dříve nebylo. „Zájem o osud těchto tří mužů umocňuje to, že lidé vnímají, že jsme blíž válce, a také nebezpečí teroristických útoků,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.8.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ukrajinský historik prozrazuje, o co jde ve válce s Ruskem
Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války, zůstane na Ukrajině středem debaty o ukrajinské identitě bez ohledu na to, kdo v neděli vyhraje prezidentské volby, míní historik Volodymyr Vjatrovyč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Ukrajjinský historik prozrazuje, o co jde ve válce s Ruskem
Stepan Bandera, jeden z kontroverzních vůdců ukrajinských nacionalistů za druhé světové války, zůstane na Ukrajině středem debaty o ukrajinské identitě bez ohledu na to, kdo v neděli vyhraje prezidentské volby, míní historik Volodymyr Vjatrovyč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Vstup ČR do NATO byl postupný proces. Vojenský historik vzpomíná, co se kolem toho dělo
Vstup České republiky do Severoatlantické aliance byl postupný proces. Zejména v prvních letech po sametové revoluci ale nebylo jasné, zda integrace do NATO může být reálným cílem. ČTK to v souvislosti s výročím vstupu do NATO řekl historik Petr Janoušek z Vojenského historického ústavu (VHÚ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Poslední Obamův dáreček. Zoufale utajovaná havárie amerického kamionu u ruských hranic. Martin Koller spekuluje o jaderné válce v Evropě
Vojenský analytik Martin Koller pro ParlamentníListy.cz sepsal text pojednávající o deváté a nejtragičtější válce mírového nobelisty Baracka Obamy. Nejubožejší obyvatel Bílého domu prý na samém sklonku svého působení přivedl Evropu na okraj jaderné války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Německý cirkus po zvolení Trumpa. Vypadalo to, že EU uvalí sankce na USA, nad Bílým domem ustaví bezletovou zónu a na trůn dosadí Clintonovou, vzpomíná historik Schnur
Historik, sociální psycholog a publicista Petr Schnur se na serveru ČasopisArgument.cz rozepsal o současné krizi evropské integrace a politiky, o jejích dalších souvislostech a hlavně o otaznících nad budoucností Evropy ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Jak se SRN stala propagandistickou zbraní studené války? (seriál Německo a my)
Motto: „Pro ty, kteří v té době ještě nebyli na světě, bude asi nesnadné pochopit, do jaké míry evropskou politiku v poválečných letech ovládal strach ze znovuzrození Německa…“ Michael Howard, britský vojenský historik Člověka mého věku, jehož datum narození sahá do první poloviny minulého století, často pobuřuje suverenita mladých vykladačů dějin, ať už tak činí jako žurnalisté, komentátoři nebo i historici, kteří posuzují události minulé…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.6.2018 v 21:40, zobrazit podobné
Slovo právního historika k Mnichovu: Zásadní mezník na cestě k válce
Právní historik Jan Kuklík se pro server LiterarniNoviny.cz vyjádřil k mezinárodním souvislostem Mnichova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Rusko překáží bezprostřední a plné realizaci neoliberálních konceptů. Promouvá sociálně demokratický historik Malínský
ROZHOVOR Vzestup států jako Brazílie, Argentina či Australský svaz může do velké míry utvářet budoucnost Evropy a Severní Ameriky. Pandořinou globální skříňkou je nesporně Afrika. Historik dějin ČSSD Jiří Malínský rozebírá některé globalizační tendence ve světě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2017 v 08:35, zobrazit podobné
TOPlist