Nejčtenější v danném dni? Historie článků

září 2018
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.010x, což odpovídá cca 209.236-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
To šíří ptáci z Afriky, píše se o vážné nemoci na Moravě. Žádní ptáci, je to jinak, padlo nyní
V úterý přinesla média zprávu, že na jihu Moravy byl objeven druh komárů, infikovaných virem západonilské horečky. Ta může být pro člověka s oslabenou imunitou i smrtelná. Média vysvětlují doposud neexistující fenomén tím, že africký vir na naše území zavlekli „zřejmě migrující ptáci“. Akademik z ČVUT Pavel Cimbál si o tomto korektním výkladu ale myslí své.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2018 v 09:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 20. 06. 2018

Související články

Šlechta (ODS): Zpěvní ptáci mizí
Z naší krajiny mizí drobní ptáci a motýli. Intenzivní zemědělství, nastavené dotační programy, aktivní zásahy člověka – to vše ničí jejich přirozená hnízdiště. Zajímavé je , že dravci na tom nejsou tak zle.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.4.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jan Opravil: Volby ve Springfieldu
Zrána do parku před domem přiletěli havrani. Dělají to každý rok, ale tentokrát si vybrali docela pozoruhodné datum 9/11. Nine/eleven, černí ptáci. Tahle náhoda vyvolává mírně hororový pocit, byť Američané píší kalendářní data samozřejmě v opačném pořadí číslic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zoo Liberec vyhrála první místo v prestižní soutěži Bílý slon
Ve středu 16. května se v Kapucínském klášteře ve Fulneku uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže Bílý slon za nejlepší odchovy v zoologických zahradách roku 2017. Liberecká zoo zvítězila společně s dvorským safari parkem v kategorii Ptáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.5.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Nosím ho v srdci. Je jako slunce, ptáci, povětří a voda. Slavná umělkyně po boku Kateřiny Jacques dojatě hovořila o dalajlámovi
V pondělí proběhlo v Praze shromáždění na podporu svobodného Tibetu, jehož se zúčastnil tibetský dalajláma. Internetová televize DVTV při této příležitosti vyzpovídala organizátorku akce Kateřinu Jacques a moderátorku setkání Barboru Hrzánovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.10.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Nástup jara znamená konec vegetačního klidu. Kácení stromů je lépe naplánovat na podzim, upozorňuje Ministerstvo životního prostředí
Vzhledem k poslednímu průběhu počasí se stromy po celé ČR připravují na rozkvět i olistění a ptáci začínají hnízdit. Krátí se tím čas přirozeného útlumu fyziologických a ekologických funkcí dřevin, který obvykle trvá zhruba od začátku listopadu do konce března (s ohledem na nadmořskou výšku místa a další charakteristiky konkrétní lokality).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2016 v 19:35, zobrazit podobné
SVS: Změna podmínek pro neobchodní přesuny ptáků v zájmovém chovu do EU
Státní veterinární správa upozorňuje chovatele ptáků na změnu evropské legislativy upravující veterinární podmínky neobchodních přesunů ptáků v zájmovém chovu do EU. Aby se snížilo možné riziko zavlečení vysoce patogenní aviární influenzy (ptačí chřipky) do členských zemí, platí nově po dobu 30 dnů po vstupu ptáků do EU zákaz jejich účasti na výstavách, trzích a dalších akcích, kde se shromažďují ptáci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Arnika: Za zbytečné kácení stromů hrozí s koncem vegetačního klidu sankce
S koncem vegetačního klidu uplynulo i období vhodné ke kácení stromů. Termín není zákonem pevně stanoven a závisí jen na přírodě. Na mnoha místech však nadále často necitlivým způsobem probíhá odstraňování dřevin, v jejichž korunách už zahnízdili ptáci. Proto je úkolem Ministerstva životního prostředí, aby nejen kvůli ptactvu vyzvalo k zastavení kácení a zamezilo tak porušování zákona o ochraně přírody a krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
V ČR bylo po téměř deseti letech potvrzeno ohnisko vysocepatogenní ptačí chřipky
V České republice byl po téměř deseti letech potvrzen výskyt vysocepatogenní aviární influenzy (ptačí chřipky). Nákaza byla potvrzena ve dvou malochovech drůbeže v Jihomoravském kraji, a to v Moravském Krumlově a v Ivančicích. Pravděpodobným zdrojem nákazy v chovech jsou volně žijící ptáci. Nákaza byla potvrzena také u volně žijících labutí v témže kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Radim Uzel: Monogamie a polygamie
Většina lidí tvoří páry podobně, jako to v přírodě dělají třeba koloniálně hnízdící ptáci, opice nebo delfíni. Vytvářejí monogamii s občasnou nevěrou. Postupné střídání partnerů bývá někdy nazýváno nevěrou sukcesivní. S prodlužováním průměrného lidského věku počet těchto střídání za život pochopitelně vzrůstá, takže jeden partner a jedna partnerka na celý život se stávají víceméně vzácností. Některé kultury však umožňují trvalé zákonné soužití s více partnery (polygamie).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Uříznout hlavu, pověsit, zastřelit. V USA zcela vážně padlo, jak se lze zbavit Trumpa, a rozjelo se peklo
Příznivci Baracka Obamy stále nepřestali snít o tom, že se zbaví Donalda Trumpa a v Bílém domě jej vystřídá politik, který snad konečně bude vyhovovat lidskoprávním aktivistům, médiím a voličům demokratů. Bývalá vysoká úřednice Rose Brooks dokonce hovoří o vojenském převratu a mainstreamová média její „teze“ s chutí šíří mezi čtenáře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist