Babiš promluvil o situaci v EU: dostáváme se do kritické fáze
Premiér Andrej Babiš (ANO) doufá v to, že se po sjezdu britských vládních konzervativců zrychlí jednání o vystoupení Británie z Evropské unie. Podle něj na dohodu moc času nezbývá. Předpokládá, že v případě potřeby by EU svolala k Brexitu mimořádný summit, řekl dnes ČTK a České televizi po jednání sněmovního evropského výboru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 12:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 11. 10. 2018

Související články

Odboráři v mladoboleslavské Škodovce varují: Jsme v kritické fázi
Do kritické fáze se podle odborářů automobilky Škoda Auto dostávají kolektivní vyjednávání se Škodovkou o pracovní době a dalších podmínkách pro zaměstnance. Platnost dosavadní dohody vyprší 31. března, tedy v pátek. Nová dohoda je ale v nedohlednu, píše čtvrteční vydání týdeníku Škodovácký odborář. Odbory již zaměstnance vyzvaly k pasivnímu odporu. Zásadní rozpor panuje třeba ohledně požadavku na kompenzaci karenční doby prvních tří dnů nemoci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Věčná válka v Afghánistánu. Už se dostáváme do fáze, kdy se tam vystřídají otec i jeho syn
Věčná válka, tak popisuje novinář a spisovatel Nick Turse konflikt, který začal po jedenáctém září a dodnes není u konce. Popisuje, jak se změnily a zesílily americké elitní jednotky a čeho vlastně USA dosáhly. Jeho článek se nachází na webu juancole.com.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 07:35, zobrazit podobné
Kalousek, holčičky, které demonstrují, Soros, Putna, inteligence Němcové... Profesor Jan Keller zase naštve spoustu lidí
ROZHOVOR „Dění na Slovensku ovšem v lecčems připomíná kyjevský Majdan. Proto se obávám, že nyní vstupuje do zvlášť kritické fáze. Pokud si vzpomínáte, spory v Kyjevě byly v jednom okamžiku vyřešeny dohodou, kterou garantovali ministři zahraničí Německa a Francie. Když hrozilo, že vše dopadne smírně, začal někdo na ulicích střílet. V současnosti slovenská vláda po řadě ústupků nabízí kompromis, který by mohl situaci utišit. To, zda má Orbán pravdu, zjistíme právě teď,“ říká europoslanec Jan Keller.  
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Senátor Šesták: Braňme se manipulacím, používejme kritické myšlení
Jsme vystavováni manipulacím, mnohdy na první pohled velmi věrohodným. Obranou proti tomu je kritické myšlení a jistá opatrnost, s níž je třeba na informace nahlížet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.2.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Erik Best: Ne, Babiš nechce menšinovou vládu. Usiluje o toto. A má to už připraveno
Americký novinář Erik Best na vlnách Českého rozhlasu promluvil o tom, jak vidí povolební situaci v Česku. Zdůraznil, že nevěří ve vznik menšinové vlády šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Kdo chce ztížit pozici vedení ČSSD?
Neříkám, že všichni členové nově zvoleného vedení ČSSD mají můj plný respekt a obdiv. Nicméně v té kritické situaci, ve které ČSSD stále ještě  je, vykročili dobrým směrem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:40, zobrazit podobné
Lidovci a Starostové: Odklad další fáze EET je nutný, říkáme to dlouhodobě
Odklad 3. a 4. fáze elektronické evidence tržeb o devět měsíců, aby mohly být vyhodnoceny dopady jejích prvních fází – to je návrh, který Poslanecké sněmovně předkládá koalice Lidovců a Starostů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Paroubek: Sociální demokracie v kritické situaci
Volební výsledek ČSSD v říjnových volbách do Sněmovny byl jedním slovem tragický. Je samozřejmě velmi obtížné za této situace dělat rozhodnutí, která by resuscitovala pověst sociální demokracie ve veřejnosti. Ale je potřeba začít...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Jiří Paroubek: Kdo chce ztížit pozici vedení ČSSD?
Neříkám, že všichni členové nově zvoleného vedení ČSSD mají můj plný respekt a obdiv. Nicméně v té kritické situaci, ve které ČSSD stále ještě je, vykročili dobrým směrem.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 26.4.2018 v 15:41, zobrazit podobné
Je to šok, výroba končí po padesáti letech, zní ve fabrice na jihu Čech. Co založila Škodovka, se teď potápí. Víme více
Smutné léto mají před sebou desítky pracovníků českobudějovické slévárny. Přijdou totiž o práci. Vedení vlastníka podniku, společnosti SCB Foundry, oznámilo, že končí s výrobou. Zaměstnanci se k situaci vyjadřovat nechtěli, promluvil ale předseda Základní organizace Odborového svazu KOVO Slévárna České Budějovice Stanislav Mareš. Dnes jsme přímo před podnikem zastihli i předsedu představenstva SCB Foundry, a. s. Andriy Tertychko situaci potvrdil, ale promluvil i o naději pro zaměstnance.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist