Armáda si do šesti let pořídí bojový dron o váze až 600 kilogramů
Armáda by si měla mezi lety 2022 a 2024 pořídit víceúčelové drony, které budou vážit až 600 kilogramů. Budou vybavené průzkumnými přístroji či systémy pro elektronický boj. Vojáci budou ale mít možnost na ně instalovat i zbraně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.10.2018 v 19:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 11. 10. 2018

Související články

Největší kšeft ministra Stropnického. Armáda nakoupí obrněnce za devět miliard
Armáda pořídí v příštích letech více než 140 obrněných vozidel za 9,2 miliardy korun. Zakázku dnes schválila vláda, informoval novináře ministr obrany Martin Stropnický (ANO). Až 4,4 miliardy Kč armáda vydá na 80 lehkých obrněných vozidel na podvozku Iveco, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Velké teplo trápí i ryby, v Čimickém rybníce jim došel kyslík
Ačkoli celý den tráví ve vodě, vysoké teploty posledních dní dopadly i na ně. V Čimickém rybníce v Čimicích na severu Prahy jsme zaznamenali hromadný úhyn velkého množství ryb (o celkové váze 200 kilogramů).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.8.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Už podruhé ve třech dnech je nad Sýrií pořádné horko. Američané sestřelili další stroj
Západní koalice vedená Spojenými státy sestřelila dron ve službách vládního syrského režimu. Informovala o tom agentura Reuters. Dron byl íránský a byl sestřelen, protože údajně ohrožoval základnu západních sil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Armáda ČR pořídí šest desítek obrněných vozidel TITUS na podvozku TATRA
Vláda České republiky v pondělí 24. 7. 2017 schválila zakázku na pořízení obrněných vozidel TITUS pro potřeby ozbrojených sil. Armáda České republiky tak do své výzbroje postupně získá na šest desítek těchto vozidel ve třech provedeních.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.7.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Z poslední sedmisetkilové dodávky polského hovězího se zpracovalo kolem sto deseti kilogramů
Ze zhruba 700 kilogramů polského masa se salmonelou se ho zpracovalo do tepelně upravených pokrmů nebo potravin nebo se dále dohledává přibližně 133 kilogramů. Z toho více než polovina se ho snědla na Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži. Zpracovalo se ho zhruba 110 kilogramů. Zatím není nalezených 15,5 kilogramu masa z distribučního centra Makra v Kozomíně, podle mluvčí řetězce Romany Nýdrle se na talíře nedostalo. Přes 40 kilogramů putovalo na Slovensko. Vyplývá to z údajů, které dnes ČTK poskytla Státní veterinární správa. Maso podle veterinářů prošlo tepelnou úpravou, lidem by tak nemoc neměla hrozit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Armáda ČR: Boj o nášivku a odznak prestižního kurzu Komando
Ve Vojenském výcvikovém prostoru Březina na Vyškovsku byl zahájen letošní první běh Komanda. Elitní bojový kurz, určený velitelům malých jednotek, navazuje na původní kurz ve Skotsku, který absolvovali čs. vojáci za druhé světové války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Rizikové maso z Polska se dostalo i k nám. EU zasahuje
Evropské země postupně zjišťují, kam všude bylo dovezeno maso z polských jatek, kde se zpracovávaly nemocné krávy. Do Česka se podle ministra zemědělství Miroslava Tomana (za ČSSD) dostalo zhruba 300 kilogramů hovězího, až 600 kilogramů hlásí Slovensko a další stovky kilogramů pak Francie nebo Portugalsko.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Jan Hamáček: Že by ministerstvo obrany už konečně začalo nakupovat a modernizovat?
Česká armáda je díky výkonům našich vojáků vysoce hodnocena doma i v zahraničí, bohužel jsou tito profesionálové často nuceni používat zastaralou techniku, která pamatuje „nejlepší roky“ Varšavské smlouvy. Jako pozitivní se proto jeví zpráva z tohoto týdne: Armáda pořídí v příštích letech více než 140 lehkých bojových vozidel za 9,2 miliardy korun. Zakázka se bude dávat napřímo bez výběrového řízení. Pro současného ministra obrany Martina…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 27.7.2017 v 15:41, zobrazit podobné
Prezident Zeman předal bojový prapor armádním spojařům
Armádní spojaři mají od dnešního dne vlastní bojový prapor. Agentuře komunikačních a informačních systémů (AKIS) ho propůjčil prezident Miloš Zeman. Slavnostně jej dnes zástupcům agentury v Domě armády předal náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Celní správa ČR: Rita vyčmuchala půl kilogramu pervitinu
Bezmála půl kilogramu metamfetaminu zajistili ústečtí celníci při běžné silniční kontrole. Kurýrovi hrozí až pět let za mřížemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist