Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 4.157x, což odpovídá cca 216.906-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Martin Lobotka: Velká měnově-politická otočka Frankfurtu
Pamatujete, jak před minulými Vánocemi ECB, v „přesvědčení, že pokračující hospodářský růst a zlepšující se trh práce“ zajistí růst inflace, ukončila kvantitativní uvolňování a plánovala na letošek růst sazeb? Už v té době přitom bylo mnohým zřejmé, že inflace na cíli je spíše zbožné přání než popis reality a že ukončení nákupů aktiv bylo politické rozhodnutí, ústupek netrpělivým Němcům, nikoliv rozhodnutí diktované inflačním výhledem. Po necelých třech měsících to ECB přiznala. A na svém březnovém zasedání v lehké panice vyslala ne jednu, ale rovnou dvě holubičí zprávy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.3.2019 v 10:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 14. 03. 2019

Související články

Martin Lobotka: Ekonomický program ANO - daně především a špatně
Ztělesněním vyprázdněnosti a ideologičnosti české politiky je právě probíhající předvolební kampaň a zejména pak dva její aspekty: absence debaty o aktuálních problémech ČR a úporná fixace na daně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.7.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Martin Bejvl: Politická fantasy o demokracii
Představme si, že máme hypotetickou možnost založit demokracii na „zelené louce“, znovu a lépe. Článek je volným pokračováním mé stati Politická fantasy o monarchii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.3.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Martin Lobotka: Kupujte dolary na léto
Na tiskovce po jediném prázdninovém zasedání Mario Draghi pouštěl holubici za holubicí a také přiznal, že s eurem – na rozdíl od všech, co se chystají do dolarových destinací – spokojený zcela není („přecenění eura jsme si všimli“). Euro navzdory tomu posílilo a k dolaru se dostalo až na dohled 1,17, což je sice nejvýše od ledna 2015, pro ECB to však nijak pozitivní zpráva není.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Moravská zemská knihovna: Za dva týdny začíná frankfurtský knižní veletrh
Letošní knižní veletrh ve Frankfurtu nad Mohanem je za dveřmi. Česká republika se zúčastní s tématy Charta 77 a underground. V diskuzích a autorských pořadech vystoupí literární historik Martin Putna nebo spisovatelé Jáchym Topol a Eugen Brikcius.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Petr Dufek: Naznačí PMI zpomalení české ekonomiky?
Už zítra čeká tuzemské finanční trhy velká událost v podobě měnově-politického zasedání bankovní rady ČNB, od kterého si sice neslibujeme změnu úrokových sazeb, ale o to víc se může vyjasnit postoj centrální banky k aktuálně slabé koruně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Když se k odborným otázkám vyjadřují vysloužilí politici, dopadá to vždy neslavně. A teď k tomu podle Markéty Šichtařové máme nakročeno v opravdu důležité oblasti
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Velice neslavně by skončila Česká republika, pokud by se k tak odborným otázkám, jako je měnová politika, měli vyjadřovat politici. Tvrdí to Markéta Šichtařová v reakci na slova guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka, že to, jak má vypadat cíl měnové politiky, je i politické rozhodnutí a měla by se na tom podílet také politická reprezentace. Analytička už tak pozoruje, že od jisté doby do ČNB a obecně centrálních bank přichází stále víc vysloužilých politiků namísto odborníků a podle toho také v posledních letech jejich měnové politiky vypadají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.11.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Bureš: Revoluční zasedání ECB?
Dnes startuje jedno z nejdůležitějších zasedání ECB v tomto roce. Italská politická krize v druhé polovině května znamenala pro řadu investorů jediné - opětovný odsun konce měnové expanze (QE) do nedohledna. Dnes ovšem vypadá všechno jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Turecko padá do měnové krize. Pivo sice pro Čechy zlevnilo, může mít ale závažný geopolitický přesah
Světové finanční trhy svírá nová akutní hrozba. Turecko. Země nezadržitelně míří do měnové krize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Klaus na akci AfD: Evropa je ve válce. Naši nepřátelé jsou Merkelová, Schulz, migrace či homosexualismus
Bez přehánění je dnes možné mluvit o válce v Evropě, je přesvědčen bývalý český prezident Václav Klaus, podle něhož na jedné straně konfliktu stojí svoboda, demokracie nebo tradiční rodina, a na té druhé politická korektnost, multikulturalismus nebo šéfka německé vlády Angela Merkelová (CDU). Klaus to řekl na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v Hofheimu, který leží nedaleko Frankfurtu nad Mohanem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.8.2017 v 07:35, zobrazit podobné
TOPlist