Nový Napoleon už si zuby brousí
Francouzský prezident Emanuel Macron zveřejnil počátkem března v evropských denících svou vizi Evropy nazvanou „Za evropskou renesanci“. Je nutno francouzského prezidenta pochválit: Marketingově to fakt dává.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 15.3.2019 v 08:40, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 15. 03. 2019

Související články

Skála (KSČM): Nad letošními hlavolamy
Rok 2018 je tu. Otestuje nás nadoraz. Prověří nás už seriálem kulatých výročí. „Pravdoláska“ si na ně brousí zuby. Necháme si naplivat do tváří zamlada? Nebo tu rukavici zvedneme? A dáme křídla právě tomu, co se tu mrzačí k nepoznání už skoro třicet let?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Napoleon Bonaparte – citát
Napoleon Bonaparte byl francouzský vojevůdce a státník, císař v letech 1804–1814 a poté sto dní na přelomu jara a léta 1815. Během Velké francouzské revoluce udělal závratnou kariéru: už ve 24 letech byl generálem.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 11.1.2019 v 08:40, zobrazit podobné
Madeleine Albrightová nám chce vyhrabat ze země náš národní poklad, o kterém mluvil Cílek u Moravce
Na obří zásoby lithia a dalších kovů v Krušných horách si brousí zuby miliardář Karel Janeček i bývalá ministryně USA Madeleine Albrightová. Mezi zájemci jsou i Australané či boháč Elon Musk. Píše o tom server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Mach končí v Bruselu, protože si brousí zuby na českou Sněmovnu
Předseda Strany svobodných občanů Petr Mach se rozhodl rezignovat na funkci europoslance kvůli tomu, aby se mohl naplno věnovat kampani své strany před sněmovními volbami. Oznámil to dnes novinářům. Národní parlament považuje za důležitější než evropský, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jakl chce omezit ČT, proč takové lidi volíte, spílá Poslanecké sněmovně „generální“ Dvořák
V Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR se prý dnes nachází jasná většina, která si brousí zuby na veřejnoprávní média a těší se, jak omezí jejich nezávislost. Přesně tato většina prý zvolila do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Ladislava Jakla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Afghánistán: Do věci se vkládá Rusko. Američanům to vadí
Válka v Aghánistánu není pro Rusko něčím, na co může být hrdé. Ani Spojené státy v tomto ohledu asi nedopadnou lépe. Ale pokud by se Spojené státy začaly stahovat, kdo by se dostal na jejich místo? Server iDnes si myslí, že si zuby na Afghánistán brousí Rusko. A o situaci afghánské armády informuje i Mladá Fronta DNES.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Na Babiše si brousí zuby ombudsmanka. Ta evropská
Evropská ombudsmanka Emily O’Reilly bude vyšetřovat postup Evropské komise v kauze údajného střetu zájmů Andreje Babiše. Žádost na přezkoumání podal senátor Lukáš Wagenknecht (Piráti), který upozorňuje na netransparentnost v postupu Komise, zejména v případě nezveřejnění korespondence mezi českým premiérem a eurokomisařem Güntherem Oettingerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Šabatová si brousí zuby na školství: Děti by vůbec neměly chodit k zápisu, školy by si žáky měly losovat. Neposlušným hrozí inspekcí a ministerstvo to podporuje
Testy školních znalostí diskriminují děti, takže by na jejich výsledky učitelé při zápisech do prvních tříd neměli brát zřetel. Doporučení veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové si vzalo za své i ministerstvo školství. Nejspíše se tedy změní praxe, která v českých zemích funguje sto let. Informuje o tom server Týden.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.4.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Dohra Moravce: Jde o „koryto“? Nastalo pozdvižení, uvádí noviny
Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) je v poslední době pod čím dál větším tlakem. Tisíce lidí podepsaly petici za Staňkův odchod z vlády. Tlačí na něj i někteří jeho spolustraníci. Předseda ČSSD Jan Hamáček sice řekl, že sesazení Staňka není v plánu, ale první místopředseda ČSSD Roman Onderka nešetří na Staňkovu adresu kritikou. Úterní MF Dnes spekuluje, že si Onderka brousí zuby na Staňkovo vládní křeslo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist