Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2019
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.535x, což odpovídá cca 80.094-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Za práci víc než za válení! Ředitelka školy v Mostě o Romech: Veliké zhoršení. Připadám si jak Hurvínek. Hlásím na úřadech, soudy, nic
ROZHOVOR Docházka romských žáků se zhoršuje, pokuty nepomáhají, upozorňuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ředitelka chanovské základní školy Monika Kynclová. „Potřebují vidět, že za práci má někdo víc než za povalování doma,“ říká nedávno oceněná pedagožka, podle které zdejší rodiče „nedokopete, aby něco pro svoje děti udělali“. Přesto se tato empatická žena pokusila třeba o založení žákovského parlamentu nebo nabízí kurz těm, kdo chtějí dokončit základní vzdělání v pozdějším věku. Barvitě popisuje, jak rozdílné je vyučování ve vyloučené lokalitě. Proč se po mosteckém ghettu dost naběhá a nechá na sebe hulákat z oken? Přibližuje i problémy rodin vracejících se z Anglie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 14:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 15. 04. 2019

Související články

Natahují ruku, ale pak si toho neváží. Je to jinak. Ředitelka školy z Mostu o obědech zdarma a dětech chudších rodičů
ROZHOVOR „Některé školáky nechtějí rodiče sponzorovat, protože…“ – Neotřelé zkušenosti s obědy zdarma mají v Mostě na 7. ZŠ, která se před lety stala Nejlepší českou školou. Ředitelka Libuše Hrdinová (ODS) varuje před návrhem hradit plošně stravu všem předškolákům a malým školákům. Jsou za tím zkušenosti ze školy, která je v regionu považovaná za nadstandardní, a zároveň ji navštěvují i ratolesti ekonomicky slabších, samoživitelů či z národnostních menšin. Tamní způsob, jak díky rodičům pomáhají žákům v tíživé situaci, jde „mimo systém“. Možná proto funguje…
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.12.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Choďte k Romům domů a dohlédněte, aby se děti učily! Aktivisté spolupracující s vládou nabádají učitele. Ti pro ně mají jasnou odpověď
REPORTÁŽ „Nároky různých aktivistů, aby učitelé ještě navštěvovali rodiny a zajišťovali tam romským dětem i podmínky k přípravě na vyučování, jsou zcela nesmyslné. Pokud dítě nemá doma vhodné prostředí k tomu, aby se mohlo učit, zabývají se tím sociální pracovníci na městských úřadech či magistrátech,“ shodují se v názoru pedagogové z Moravskoslezského kraje. „Na školách fungují asistenti a výchovní poradci, kteří organizují různé formy doučování, a existuje také řada pedagogických programů, jež tyto záležitosti řeší. Umožnit dětem vhodnou přípravu do školy ale musí v prvé řadě rodiče,“ doplňuje vyjádření školských pracovníků například ředitelka Základní školy Dětská v Ostravě-Porubě Zuzana Škapová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.11.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Dvě holčičky čekaly na maminku ve škole... Po masakru v Londýně vyplouvají smutné příběhy
Server Expres.cz připomíná středeční londýnský útok, z něhož se zrodila tragédie. Dvě dívky čekaly, až pro ně maminka přijde do školy. Ta se ale rozhodla dojít pro své děti po Westminsterském mostě, kde řádil dvaapadesátiletý Brit narozený v ostrovním království. Tento bestiální vrah maminku bohužel na mostě zabil. Dcery se jí tak už nikdy nedočkají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Platy učitelů? Největší problém tkví jinde... A politici musí mít vůli rušit školy, míní oceněná kantorka
ROZHOVOR Ani zvýšení platů není dostatečná vábnička pro zasvěcení učitelské práci, míní oceněná pedagožka, podle které si prestiž vytváří každý kantor sám. Soňa Valušková z Chomutova, která stojí za nápady jako Psychologická olympiáda nebo Zdravotnické minimuzeum, v rozhovoru poodhaluje, jak jsou studentky a studenti připravováni na péči o muslimskou menšinu u nás. „Politici musí mít vůli zrušit nějaké školy. Pro odborné školy už žáci nezbývají,“ říká dále zkušená žena, zástupkyně ředitelky na střední a vyšší škole v Mostě, která sdružuje zdravotní, pedagogické obory a obchodní akademii. Zmiňuje také, jak se jednotná maturita (ne)projevila na vzdělanosti národa.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.5.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Rozvoral (SPD): Gratuluji ředitelce střední zdravotnické školy Ivance Kohoutové k vyznamenání
Ředitelka střední zdravotnické školy Ivanka Kohoutová obdržela od prezidenta Miloše Zemana v neděli u příležitosti oslav 100. výročí založení Československé republiky státní vyznamenání za boj proti nenávistné ideologii.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.10.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Blaha (ODS): Lidem na úřadech bychom měli práci spíše usnadňovat
Interpelace na ministryni Schillerovou na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 30. května.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Politici mají zjevně špatné rádce. O inkluzi, domácích úkolech a nedbalých matkách hovoří ředitelka speciální školy, od které se jezdí učit kantoři ze světa
ROZHOVOR Školy měly s inkluzí velké oči. Dvouleté dítě dostane od „nedbalé“ matky leckdy podstatně méně podnětů než dítě, které je čtyři hodiny ve školce a potom v podnětném prostředí rodiny... K aktuálním tématům ze školství se vyjadřuje ředitelka Základní školy profesora Zdeňka Matějčka Hana Ajmová z Mostu, od které se jezdí učit kantoři z Indie či Bhútánu. Teď připravuje mezinárodní konferenci, na níž budou zahraniční experti mluvit třeba o rozdílech mezi vyloučením, segregací a inkluzí. „Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být hůř,“ podotýká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz, kde nemá moc dobrých slov pro politiky. Mluví také o zkušební učitelské „laboratoři“, v níž i hendikepovaní školáci vědí, co chtějí, na co mají právo, a zároveň chápou důsledky svých činů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Petice proti sloučení galerie s muzeem v Mostě
My, níže podepsaní, se ohrazujeme proti sloučení dvou příspěvkových organizací Ústeckého kraje, a to Galerie výtvarného umění v Mostě s Oblastním muzeem v Mostě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.11.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Opět jsme v něčem v republice první
Na prostranství před základní školou v Kladské ulici dnes nejen na prvňáčky a jejich rodiče čekala tzv. Láskyplná zóna, která vznikla ve spolupráci SOS dětských vesniček a městské části Praha 2 jako zřizovatele školy. Projekt odstartovaly starostka Prahy 2 Jana Černochová, ředitelka školy Kateřina Vávrová a za SOS dětské vesničky Lenka Jansová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senátor z Ústecka o Romech, práci a dávkách: My dobráci jim platíme pití, kouření a automaty. Kluk z páté třídy učitelce suverénně řekne, že se bude živit dávkami
„Prezident nazývá věci pravými jmény, jak je jeho zvykem,“ říká k výrokům Miloše Zemana směrem k Romům nezařazený senátor Jaroslav Doubrava. A vyzývá, aby o vyloučených lokalitách mluvili ti, kdo byli přímo na místě. Podstatu vidí ve vzdělávání. Kdo neposílá děti do školy, neměl by dostávat sociální dávky. Upozornil také, že tamní malé děti jsou od malička vedené ke způsobu života na příspěvcích či sociálních dávkách od státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.10.2018 v 11:35, zobrazit podobné
TOPlist