Piráti: Rada EU definitivně schválila směrnici o autorském právu
Ministři zemědělství členských států Evropské unie dnes na jednání Rady pro zemědělství a rybolov schválili směrnici o autorském právu, která přenáší odpovědnost za uživateli nahraný obsah na provozovatele serverů. Česká vláda směrnici podpořila, přestože ji na hlasování pléna Evropského parlamentu podpořili pouze dva lidovečtí europoslanci z jednadvaceti českých zástupců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 15:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 15. 04. 2019

Související články

Peksa (Piráti): Seminář ke směrnici o autorském právu
Piráti dnes v Poslanecké sněmovně zorganizovali seminář na téma evropské směrnice o autorském právu. Na programu je více než deset vystoupení pozvaných právníků, zástupců médií nebo pracovníků ministerstev.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.8.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Peksa (Piráti): Nenechme si vzít svobodný internet
V září schválil Evropský parlament kontroverzní směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu, proti které protestovali nejenom Piráti, ale i tisíce obyvatel z celé Evropské unie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.10.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Svoboda internetu je prozatím nedotčena
Evropský parlament dnes odmítl přijmout zprávu ke směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Piráti: Dnešní rozhodnutí europoslanců omezí svobodu internetu
Evropský parlament dnes schválil Směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Směrnici podpořilo 348 europoslanců, proti bylo 274. O pozměňovacích návrzích se nehlasovalo, protože Evropský parlament o pouhých pět hlasů zamítl možnost do směrnice dále zasáhnout.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Piráti odmítají současný text Směrnice o autorském právu na digitálních sítích
Včera byl připraven kompletní text tzv. směrnice o copyrightu, o němž se bude ještě před květnovými volbami hlasovat v Evropském parlamentu. Piráti proti směrnici v průběhu loňského roku intenzivně bojovali. Schválený text i přesto nadále ohrožuje kreativitu, hospodářskou soutěž i svobodu jako takovou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Polčák (STAN): Evropský parlament promarnil šanci hledat kompromis o ochraně duševního vlastnictví
Vyjádření ke směrnici o autorském právu
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Bartoš (Piráti): Ve čtvrtek se rozhodne o budoucnosti svobodného internetu v Evropě
Ve čtvrtek 5. července bude Evropský parlament hlasovat o směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Články 11 a 13 směrnice obsahují prvky cenzury jako je zavedení licencí za citaci krátkého textu a automatické filtry nahraného obsahu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.7.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Piráti vyzvali europoslance, aby se postavili proti cenzuře internetu
Směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu, za kterou stojí Evropský parlament a Evropská rada, zavádí do zatím svobodného prostředí internetu cenzuru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Pirát Peksa odhaluje citlivé zjištění o europoslanci Svobodovi. Proč hlasoval pro kontroverzní evropskou směrnici o autorském právu?
ROZHOVOR Jako velké zklamání vidí schválení evropské směrnice o autorském právu poslanec a místopředseda Pirátů Mikuláš Peksa. Přijatý zákon podle něj výrazně omezuje svobodu slova na internetu. Z českých europoslanců hlasovali pro jen dva - lidovci Šojdrová a Svoboda. „Mám za to, že pan Svoboda je stále v silném kontaktu s copyrightovou lobby, která tuto cenzuru prosazuje. Koneckonců dříve byl jedním z nich. Osobně jsem s ním mluvil a v podstatě to bylo zbytečné. Ten člověk je naprosto zatvrzelý ve svojí představě, že internet je potřeba cenzurovat, a bude to dělat bez ohledu na následky,“ konstatuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.3.2019 v 13:35, zobrazit podobné
EUROPE FOR CREATORS spouští kampaň na podporu evropské směrnice o autorském právu
EUROPE FOR CREATORS, uskupení občanů, tvůrců a organizací bojujících za podporu směrnice o autorském právu, dnes spouští rozsáhlou iniciativu a vyzývá širokou a odbornou veřejnost, aby se aktivně zapojila do debaty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.9.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist