Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červen 2019
Po 3101724
Út 4111825
St 5121926
Čt 6132027
 7142128
So18152229
Ne29162330
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 1.535x, což odpovídá cca 80.094-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Vláda navrhla povýšit na generála Koudelku či Švejdara
Vláda dnes potřetí navrhla ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Vyplývá to z průběžných výsledků jednání vlády. Prezident Miloš Zeman loni Koudelku dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval. Vláda návrh zdůvodňuje vysokými profesními a osobními kvalitami Koudelky a velmi dobrými výsledky, kterých kontrarozvědka dosahuje. Koudelka by podle představ vlády měl získat hodnost brigádního generála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 17:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 15. 04. 2019

Související články

Přemysl Votava: Generálská zahrádka pro Koudelku
Je to, jak v tom slavném oscarovém filmu „Ostře sledované vlaky“, kde se přednostovi železniční stanice zachtělo povýšení, podobně jako dnes řediteli BIS. Tomu dokonce v podobě té slíbené generálské zahrádky. Vláda se snaží mu vyhovět, již potřetí navrhla ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku do generálské hodnosti. Bylo to zatím málo platné, prezident Miloš Zeman jej loni dvakrát odmítl povýšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2019 v 15:35, zobrazit podobné
Vláda znovu navrhne prezidentovi povýšení šéfa BIS Koudelky na generála. I když to už dvakrát odmítl
Vláda chce potřetí navrhnout ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku na jmenování do generálské hodnosti. Prezident Miloš Zeman ho loni dvakrát povýšit odmítl, BIS opakovaně ostře kritizoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: Do funkce policejního prezidenta ustanovím pana plukovníka Švejdara
Rozhodnutí o jmenování plukovníka Švejdara policejním prezidentem zveřejněné na facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman promluvil ke generálům. Babiš už reaguje: Tam možno, nevím...
Jména generálů, které prezidentovi Miloši Zemanovi vláda navrhla ke jmenování, nebyla předem konzultována, naznačil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Po dnešní schůzce s prezidentem na Pražském hradě nevyloučil, že vláda povýšení ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházky znovu navrhne. Koudelku a Procházku dnes Zeman navzdory návrhu vlády do generálských hodností nejmenoval, připomíná ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Vláda generály se Zemanem předem nekonzultovala. Možná znovu navrhneme Koudelkovo a Procházkovo povýšení, uvedl premiér
Jména, která prezidentovi Miloši Zemanovi vláda navrhla ke jmenování generály, nebyla předem konzultována, naznačil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Po dnešní schůzce s prezidentem na Pražském hradě nevyloučil, že kabinet povýšení ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky a zástupce velitele pozemních sil Petra Procházky znovu navrhne. Koudelku a Procházku dnes Zeman navzdory návrhu vlády do generálských hodností nejmenoval, informovala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Potřetí navrhují Koudelku na generála? Prezident Zeman Soukupovi vyjmenoval, co šéf BIS napáchal jenom v mezidobí
Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální dění hýbající nejen českou politickou scénou. Ve zhruba hodinovém pořadu Týden s prezidentem debatoval s Jaromírem Soukupem například o odvolání Václava Klause ml. ze školského výboru Sněmovny, o rezignaci ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, o tom, zda povýší na generála Petra Procházku, ale také o personálních změnách ve vládě či o plánované cestě do Číny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Zeman dal nejnovějšími kroky najevo, že je aktivistou Kremlu, napsal natvrdo Kundra z Respektu
Redaktor Respektu Ondřej Kundra se ve svém komentáři zaměřil na to, že prezident Miloš Zeman odmítl povýšit ředitele kontrarozvědky na generála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.5.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Babiš pro PL: V ČT jsou aktivističtí novináři. Zveřejnit platy moderátorů. Boj s dezinformacemi? Ne. Kalousek nahrával dotace Schwarzenbergovi
ParlamentníListy.cz přinášejí druhou část rozhovoru s premiérem Andrejem Babišem. Tentokrát se zabývá plány ministerského předsedy v oblasti zahraniční politiky a EU. Vyjádřil se například i ke kauze šéfa BIS Michala Koudelky, kterého prezident Zeman odmítá povýšit do hodnosti generála.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.5.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Sněmovna zmírní podmínky pro oddlužení jinak, než navrhla vláda
Sněmovna zřejmě zmírní podmínky pro osobní bankroty předlužených lidí, ovšem poněkud odlišně, než jak navrhla v insolvenční novele ještě jednobarevná vláda hnutí ANO. Vyplynulo to z dnešního jednání ústavně-právního výboru, který hlasoval o pěti desítkách pozměňovacích návrhů. Další úpravy budou moci poslanci uplatnit při druhém čtení předlohy na plénu, které by se mělo uskutečnit za týden.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.9.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Jiří Pehe: Prezident a generálové
Prezident Miloš Zeman jmenoval u příležitosti Dne vítězství šest generálů. Děje se tak každý rok, a mohli bychom pokračovat výčtem zásluh jmenovaných. Jistě by si takovou pozornost zasloužili. Jenže pozornost médií na sebe tento rok strhli dva muži, které vláda sice do hodnosti generála navrhla spolu s ostatními, ale prezident Zeman je nejmenoval. Nebo, řečeno přesněji, nepodepsal jejich jmenovací dekrety. Jedním je šéf Bezpečnostní a informační…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 9.5.2018 v 20:41, zobrazit podobné
TOPlist