Novela antidiskriminačního zákona je další legislativní paskvil!
Před poslanci leží novela antidiskriminačního zákona, která chce umožnit hromadné žaloby i za věci, které se nestaly. Nevím, zda někdo poslancům Pirátů, ANO a ČSSD vysvětlil, že jejich návrhem dojde ke zrušení presumpce neviny.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 25.4.2019 v 08:40, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 25. 04. 2019

Související články

Sládek (SPR-RSČ): Platíme si vlastní katy
Podle děsivě zneužitelné současné verze antidiskriminačního zákona může žalobu podat každý, kdo se cítí diskriminován. Je jasné, kdo ten paskvil z dílny českých zákonodárců využívá.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Tento paskvil rozhodně nepodpořím, říká senátor Valenta k zákonu o kouření
Senátor Ivo Valenta se důrazně ohradil proti zákonu o zákazu kouření v restauracích. Považuje ho za paskvil, který by rád alespoň nějak upravil. Je proto připraven předložit vlastní legislativní návrhy, jejichž prostřednictvím by rád dostal do zákona zřízení kuřáren v restauracích, které v minulosti navrhoval už poslanec ODS Marek Benda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Novela zákona o Vojenském zpravodajství je paskvil
Na posledním jednání Výboru pro obranu PS PČR byl ministrem obrany Mgr. Lubomírem Metnarem členům výboru předán v tištěné verzi Návrh zákona (NZ) o Vojenském zpravodajství (VZ).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.2.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Husto kolem novely antidiskriminačního zákona: Červíčková klidní vášně. Zdechovskému je prý blivno, Nacher mluví o změně pohlaví ve 12 letech
Do Sněmovny zamířil návrh novely antidiskriminačního zákona z pera poslanců ANO, Pirátů a ČSSD, který vzbuzuje emoce. Neziskovým organizacím by totiž v případě schválení umožnil za diskriminované jednotlivce či skupiny osob provádět takzvané veřejné žaloby. Důkazní břemeno by v takovém případě rovněž přenášel na žalovanou stranu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.4.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Sdružení praktických lékařů: Současné e-neschopenky jsou paskvil. Používat je nebudeme
Hromady papíru navíc a nulový přínos pro zaměstnavatele i zaměstnance – tak hodnotí čeští praktičtí lékaři povinné zavedení e-neschopenek. S těmi počítá novela zákona o nemocenském pojištění od července 2019.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.11.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Další regulace, další nařízení. Poslanci se rozčilovali nad schváleným antidiskriminačním zákonem
O novele antidiskriminačního zákona, kterou dnes schválili poslanci, hovořili v pořadu Události, komentáře ČT24 poslanci Lukáš Pleticha (ČSSD), Marek Benda (ODS) a Marek Černoch (nestraník za Úsvit).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Posílili jsme práva našich občanů v Evropské unii
Poslanecká sněmovna na návrh ministra Jana Chvojky schválila vládní návrh novely antidiskriminačního zákona. Novela výrazně přispěje k lepší ochraně českých občanů, kteří pracují v zemích Evropské unie, a poskytne větší ochranu lidem z EU, kteří pracují u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Účinnosti nabývá novela stavebního zákona, má urychlit povolování
Novela stavebního zákona, která má za cíl zjednodušit a zrychlit povolovací řízení, nabývá dnešním dnem účinnosti. Novela umožní mimo jiné sloučit územní řízení, stavební řízení i posuzování vlivu na životní prostředí (EIA). Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.1.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Ministerstvo financí: Tři mýty o novele zákona o zrušení Fondu národního majetku
Parlament ČR včera schválil Novelu zákona o zrušení Fondu národního majetku. Tato technická novela napravuje aktuální distorzi, kdy stát v důsledku nenaplnění legislativní podmínky deficitu důchodového systému, na rozdíl od minulých let nemůže využít tzv. prostředky z výnosů privatizace (jedná se zejména o aktuální dividendy ČEZ a.s.) v rámci výdajů státního rozpočtu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.12.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Ministr Vojtěch: Problémy s nedostupností léků nebudou, zajistí to připravovaná novela zákona
Novela zákona o léčivech, kterou v současné době připravuje Ministerstvo zdravotnictví, má za úkol zajistit dostupnost léčivých přípravků pro pacienty v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.8.2018 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist