K úpravě pojištění škol se vláda postaví asi neutrálně
Úpravu v pojištění škol, jak ji navrhli poslanci Starostů a nezávislých, vláda před zákonodárci zřejmě nepodpoří, ale ani neodmítne. Novela zákoníku práce by sjednotila odpovědnost za škodu vzniklou žákům základních škol a dětem v mateřských školách. Kabinet by se k ní měl na pondělní schůzi postavit podle podkladů neutrálně, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

K návrhu STAN na roční studijní volno pro učitele se vláda zřejmě postaví neutrálně
Vláda se nejspíš postaví neutrálně k návrhu poslanců STAN, kteří chtějí zavést možnost až ročního studijního volna pro učitele jednou za deset let. Poslanci si od toho slibují zvýšení atraktivity učitelství. Proti návrhu se ze čtyř úřadů, které se jím zabývaly, postavilo jen ministerstvo financí. Vyplývá to z předkládací zprávy na vládním webu. Kabinet se bude předlohou zabývat v pondělí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.6.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vláda nechce zaujmout stanovisko ke dluhům dětí
Vláda se možná postaví neutrálně k poslanecké novele občanského zákoníku, která má zabránit dluhům dětí, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 12:35, zobrazit podobné
Zrušit pomluvu jako trestný čin? Poslanci ČSSD jsou pro, vláda se nejspíš nevyjádří
Rozhodnutí o tom, zda by měla být pomluva nadále trestným činem, nebo ne, vláda patrně nechá výhradně na zákonodárcích. K předloze poslanců ČSSD, jež pomluvu z trestního zákoníku škrtá, se kabinet postaví podle podkladů na pondělní schůzi neutrálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Vláda se staví neutrálně k návrhu STAN na roční volno pro učitele
Neutrálně se na dnešním zasedání postavila vláda k návrhu poslanců STAN, kteří chtějí zavést možnost až ročního studijního volna pro učitele jednou za deset let. Informoval o tom tiskový odbor úřadu vlády, uvedla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.7.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Vláda se vyjádří k návrhu KSČM na rozšíření účinné lítosti u korupce
K návrhu poslanců KSČM na rozšíření účinné lítosti u korupce se vláda v demisi Andreje Babiše (ANO) postaví zřejmě neutrálně, vyplývá z podkladů pro středeční schůzi. Věcně by kabinet měl s předlohou souhlasit. Upozorní však na to, že stejnou úpravu obsahuje širší vládní novela trestního zákoníku a řádu, která už je ve Sněmovně. Informovala o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2018 v 09:35, zobrazit podobné
FAEI: Téma týdne - Rekonvalescence je zásadně důležitá
Pokud jsme dobře pojištěni, očekáváme po nehodě od pojišťovny především peníze. Čím víc, tím lépe. Podle Lubomíra Netolického, manažera pojištění poúrazové péče od Generali, jsou ale důležité také služby, které nás postaví znovu na nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Právo úřadů nařizovat zásahy vlastníkům stromů při napadení škůdci se možná rozšíří
Úřady by mohly získat právo nařídit vlastníkům stromů zásahy i v případě jejich napadení živočišnými nebo rostlinnými škůdci či houbami. Vláda se k novele moravskoslezských zastupitelů, která zavedení pravomoci předpokládá, postaví podle podkladů pro pondělní schůzi patrně neutrálně. O předloze rozhodnou zákonodárci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.7.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Vláda se k zákazu kamionů v levém pruhu staví neutrálně, chybí v něm důležité výjimky
Vláda upozornila, že návrh by v současné podobě mohl postihnout i automobily s přívěsem či vozidla integrovaného záchranného systému.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 11.1.2019 v 11:36, zobrazit podobné
MZe podpoří zdravé stravování školáků, nově budou do škol moci dodávat i malé a střední mlékárny
Vláda schválila změny programů Mléko do škol a Ovoce a zelenina do škol. Ministerstvo zemědělství upravilo podmínky tak, aby do škol mohli dodávat i malí regionální producenti ovoce a zeleniny a lokální mlékárny. Programy budou nově využívat i žáci druhého stupně základních škol.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist