Kladivo na podnikatele. Senátor protestuje proti novele, kvůli které budou muset sami dokázat, že nikoho nediskriminují
Vláda se chystá novelizovat antidiskriminační zákon, v jehož rámci se výrazně rozšíří možnosti podání žaloby pro diskriminaci. Zaměstnavatelé mají z této novely velké obavy. A senátor Ivo Valenta jim dává za pravdu. Vláda podle něj připravila totální paskvil, který povede k diskriminaci podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 08:35, prečteno: 3x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

ČT a ČRo kvůli vládní novele o DPH přijdou o půl miliardy ročně
Česká televize a Český rozhlas přijdou kvůli vládní novele zákona o DPH až o půl miliardy korun ročně. Budou muset omezit služby a ohrozí to přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Česká televize vyčíslila výpadek příjmů na 350 až 400 milionů a Český rozhlas přijde o 120 milionů ročně. ČT a ČRo to dnes uvedly v reakci na schválení tzv. daňového balíčku vládou, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.6.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Banky budou muset poskytovat správcům daně víc údajů
Banky, spořitelní a úvěrová družstva nebo platební společnosti budou muset poskytovat úřadům více údajů, které vyplývají ze zákona proti praní špinavých peněz. Advokáti, notáři, daňoví poradci nebo auditoři budou muset poskytovat tyto údaje jen pro mezinárodní spolupráci při správě daní. Změny přinese novela daňového řádu, kterou dnes doporučil jednomyslně schválit senátní hospodářský výbor. Senát o předloze rozhodne příští týden, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.4.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Boj proti množírnám psů neustává!
Boj proti množírnám psů neustává. Po loňské novele veterinárního zákona, která představuje první vládní opatření namířené proti problémovým chovům psů, se chystá další zpřísnění pravidel. Otevřená zůstává také otázka jednotné evidence psů. Od roku 2020 sice budou muset mít všichni psi povinně čipy, ale údaje nebudou dohledatelné v jednotné databázi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.3.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Senátor Malý: Alkohol na cyklostezkách budou muset řešit i pojišťovny
V případě, že legislativním procesem projde zákon o minimální toleranci alkoholu v krvi na cyklostezkách a silnicích III. třídy, který ve čtvrtek 15. listopadu projednají senátoři, budou muset na novelu reagovat i pojišťovny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Tři exministři dopravy se kvůli soutěži o mýto nemilosrdně pustili do Ťoka
Soutěž o firmu, která se bude v Česku starat o mýto po roce 2019, už asi skoro nikoho nezajímá. Tendr je špatně vypsaný, protestuje proti němu kdekdo, včetně posledních třech ministrů dopravy. Připravuje se vyhození stávajícího plně funkčního mýtného systému v ceně několika miliard do šrotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Toman: Procházka s pumou na vodítku se nepovoluje
Chovatelé šelem v zájmových chovech budou muset absolvovat speciální kurz a prokázat své znalosti v praxi. Kontaktní koutky, kde se lidé můžou mazlit se zvířaty, budou zakázané. Povinné budou minimální rozměry pro výběhy. Ministr zemědělství Miroslav Toman to navrhuje v novele zákona na ochranu zvířat proti týrání. Zpřísnění normy zlepší úroveň péče o zvířata a zajistí větší bezpečnost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.8.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Další klacek pod nohy a byrokratická zátěž pro malé podnikatele
Hotely a další ubytovací zařízení nejsou cestovní kanceláře. Právě proto předložil slovácký senátor Ivo Valenta pozměňovací návrh k novele zákona o cestovním ruchu, kterou projednával Senát.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Senátoři donutili stát změnit pravidla kontrolního hlášení DPH. Nadále však trvají na jeho zrušení
Tlak pravicových senátorů se vyplatil. Po sérii ústavních stížností totiž donutili vládní poslance, aby alespoň upravili pravidla kontrolního hlášení DPH a ukončili situaci, během které především Ministerstvo financí doslova pohrdalo Ústavním soudem. Dosavadní praxe, kdy si úředníci sami rozhodovali o množství a druhu informací, které budou podnikatelé povinni oznamovat berním úředníkům, tak skoční.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.10.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Lékárníci budou muset ověřovat pravost vydaných léků
Lékárníci budou muset ověřovat pravost vydaných léků. Kvůli boji s padělky budou srovnávat zvláštní kód na krabičce s údaji v celoevropském úložišti. Povinnost zavede vládní novela, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Předloha vychází z evropských předpisů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.2.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Proč jsme odmítli kariérní řád učitelů
Kariérní řád rozděluje učitele do tří skupin - od začínajících po délesloužící a vynikající. Podle toho, do které skupiny patří, budou také zaplaceni. Začínající učitelé budou muset po nástupu do školy absolvovat dvouleté „zkušební" období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.6.2017 v 06:35, zobrazit podobné
TOPlist