Experti o teroristovi Baldovi: Veřejně známé osoby s ním manipulovaly
Trestní řízení s Jaromírem Baldou, kterému Vrchní soud v Praze v dubnu potvrdil čtyřletý trest za teroristický útok na železnici a za vyhrožování teroristickým činem, podrobně zmapovalo proces radikalizace jednotlivce, v němž sehrála významnou roli mediální manipulace, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.5.2019 v 15:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 06. 05. 2019

Související články

Mladí redaktoři bez zkušeností, problematičtí experti z neziskovek. Kandidát na ředitele ČT Petruška slibuje ve zpravodajství změny
ROZHOVOR Zprávy plné senzací, tragédií a banálností mohou diváci sledovat na komerčních televizích, ale televize veřejné služby by měla zpravodajství a publicistiku považovat za stěžejní oblast své činnosti. Jeden z kandidátů na generálního ředitele České televize Daniel Petruška se v té souvislosti pozastavuje nad tím, že aktuální dění komentují z obrazovky ČT lidé bez životních a profesních zkušenosti. Navíc tzv. experti často reprezentují různé spolky a instituce, které lze jen těžko považovat za nositele prokázaných a podložených informací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: „Mít známé – to je poklad!“ aneb věčný příběh korupce
„Mít známé – to je poklad“, tak se s největší pravděpodobností dívá na rozsudek bývalý pracovník ERÚ Mgr. Ing. Jaroslav Vítek, který „ty vlivné známé asi má“. Odešel totiž s podmínečným trestem za zastavení obnovy řízení u licencí elektrárny Chýnov – Čekanice (bez zdůvodnění).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 13:35, zobrazit podobné
Tomáš Krystlík: Mýty o reparacích
Poslední dobou čeští politici a veřejně známější osoby populisticky prohlašují, že Německo by mělo České republice jím způsobené škody okupací a válkou doplatit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.5.2019 v 22:35, zobrazit podobné
„Půjdou chalupu od chalupy a budou vraždit.“ Experti varují britské venkovany
Ve Velké Británii roste po masakru v Manchesteru strach z dalších teroristických útoků. Bezpečnostní experti se obávají, že by se vedle velkých měst mohl teror zasáhnout i venkovské oblasti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.5.2017 v 12:35, zobrazit podobné
NBÚ: Upozornění pro osoby, které budou vykonávat citlivou činnost
V případě, že má fyzická osoba vykonávat citlivou činnost podle zvláštních právních předpisů, žádá Národní bezpečnostní úřad o vydání dokladu o bezpečnostní způsobilosti fyzické osoby, nikoliv o osvědčení fyzické osoby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.4.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Karol Hrádela: Návrh Pirátů na zřízení vyšetřovací komise k OKD je zajímavý
Návrh Pirátů na zřízení vyšetřovací komise k OKD je zajímavý. Možná by však před jejím ustanovením mělo dojít i ke změně jednacího řádu Sněmovny, aby v ní mohli být i osoby mimo poslance, a to především nezávislí experti, kteří budou třeba i vědět, o co jde a kdo měl ze všeho profit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Kolaboruje Miloš Zeman vědomě, nebo je jen manipulovanou loutkou?
Je až symptomatické, že jsem tento článek a několik výrazů v něm musel na podnět redakce "zjemnit", aby mohl být veřejně publikován. Přitom se týkají osoby, která je ve své vulgaritě a hulvátství nepostižitelná. Ale budiž...
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 5.12.2017 v 12:40, zobrazit podobné
V ČVUT pracují na účinném obranném prostředku proti teroristům v autě
Mobilní zábrany, které mají zamezit průjezdu aut do davu lidí, vyvinuli experti z ČVUT. Útok osobním autem již zastaví, experti však chtějí, aby odolaly i kamionu. Píše o tom server iRozhlas.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 19.8.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Ministryně Marksová: Veřejná služba má lidem pomáhat, ne je trestat
Lidé, kteří jsou v evidenci Úřadu práce ČR a pobírají dávky v hmotné nouzi déle než půl roku, mají od února možnost zvýšit si příjem v rámci veřejné služby. Pokud odpracují v tomto režimu alespoň 30 hodin měsíčně, vzroste jim příspěvek na živobytí o 605 Kč. Pokud však ve veřejné službě pracovat nebudou a nepatří mezi zranitelné skupiny obyvatel (například seniory nebo osoby se zdravotním postižením), dávka na živobytí jim po šesti měsících neaktivity poklesne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.2.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Teď vybuchne bomba: Slova politiků k důchodci Baldovi, „protiimigračnímu teroristovi“. Kníže, Okamura, Foldyna, Hamáček a jiní
ANKETA Český „terorista“ se u soudu přiznal ke kácení stromů na železniční trať. Důchodce tím prý chtěl varovat před muslimskou migrací. ParlamentníListy.cz se zeptaly politiků, co říkají na názor, že byl obětí manipulací a protimigračních kampaní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.1.2019 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist