Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu dobíjecích stanic pro elektromobily
Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu běžných dobíjecích stanic pro elektromobily. Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků až 146 miliónů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 15:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

Ministerstvo dopravy podpoří výstavbu dobíjejích stanic pro elektromobily
Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu běžných dobíjecích stanic pro elektromobily. Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků až 146 miliónů Kč v rámci programu podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Infrastrukturu pro alternativní paliva podpoříme 100 miliony z OPD
Do roku 2021 budou mít řidiči v Česku k dispozici další stovky běžných dobíjecích stanic pro elektromobily. Jejich vybudování podpoří Ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava (OPD) na ně může putovat až 100 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Chtěli bychom podpořit výstavbu alespoň pěti LNG plnicích stanic
Ministerstvo dopravy podpoří z Operačního programu doprava (OPD) výstavbu plnicích stanic na zkapalněný zemní plyn (LNG). Za tímto účelem je vyčleněno z evropských prostředků 100 miliónů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2018 v 11:35, zobrazit podobné
ČEZ: Síť veřejného dobíjení hlásí 100 stanic, 50 z nich je rychlých
Hranici 100 instalovaných stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Zvyšující se poptávce po elektromobilitě ČEZ vychází vstříc výstavbou dalších, především rychlodobíjecích stanic, kterých je momentálně přesně 50, a také nabídkou souvisejících produktů a řešení pro všechny typy zákazníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 18:35, zobrazit podobné
ČEZ: Síť rychlého veřejného dobíjení hlásí jako první v ČR 100 stanic, za rok narostla na dvojnásobek
Metu stovky instalovaných rychlodobíjecích stanic pokořila síť veřejných dobíjecích míst pro elektromobily provozovaná Skupinou ČEZ. Jubilejní stojan č. 100 je ode dneška řidičům elektromobilů k dispozici v Praze na Poděbradské ulici.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.7.2019 v 20:35, zobrazit podobné
ČEZ: Dobíječky loni prudce zvýšily objem dobíjení. Elektromobily u nich zaparkovaly 75 000krát
Objem elektřiny odebrané v síti veřejných dobíjecích stanic Skupiny ČEZ loni meziročně vzrostl o téměř 50 procent, na 959 115 kWh. Nejčastěji řidiči elektromobilů doplňovali baterie vozů v Praze-Karlíně, Olomouci, Praze-Holešovicích a ve Vestci. Skupina ČEZ aktuálně v ČR provozuje 140 veřejných dobíjecích stanic, z toho je osmdesátka rychlodobíjecích. Infrastruktura vzniká i díky evropskému grantu z programu Connecting Europe Facility (CEF).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Na podporu infrastruktury pro alternativní paliva půjde 130 milionů
Do roku 2021 budou mít řidiči v Česku k dispozici dalších 125 rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Jejich vybudování podpoří ministerstvo dopravy z evropských prostředků. Z Operačního programu Doprava na ně může putovat až 130 milionů korun v rámci podpory infrastruktury pro alternativní paliva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.11.2017 v 08:35, zobrazit podobné
ČEZ podporuje provoz elektrobusů ve Vrchlabí, navazuje tak na projekt Smart regionu
Dva nové elektrobusy vozí od září cestující na pravidelných linkách městské hromadné dopravy ve Vrchlabí. Projekt, jehož partnerem je také Skupina ČEZ, přispěje ke zlepšení životního prostředí. ČEZ tak pokračuje ve spolupráci s Vrchlabím, kde již realizoval projekt Smart Regionu, včetně výstavby sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.9.2018 v 09:35, zobrazit podobné
Hejtmanka Stráská: V kraji nesmí ve správném okamžiku chybět potřebná infrastruktura
Jihočeský kraj zahájil pilotní projekt ekologizace vozového parku. JCCR spolupracuje se svými rakouskými partnery také na přípravě přeshraniční sítě dobíjecích stanic pro elektromobily.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.7.2017 v 12:35, zobrazit podobné
ČOI začala kontrolovat dobíjecí stanice pro elektromobily
Automobily s elektrickým pohonem jsou v České republice stále populárnější. Výrobci předpokládají, že během dalších let se jejich prodej několikrát navýší. Se vzrůstajícím zájmem o nákup těchto automobilů roste i počet dobíjecích stanic.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.10.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist