KRNAP: Není zvěř jako zvěř
V loňském roce navštívilo Krkonošský národní park a jeho ochranné pásmo téměř 3,8 milionu lidí. To je úctyhodné číslo, které dokazuje, že příroda Krkonoš je stále lákavější cílovou destinací. Negativními dopady turistických výletů je ale množství odpadků, které po sobě turisté v parku zanechávají.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.6.2019 v 22:35, prečteno: 6x

nejlepší články ze dne: 01. 06. 2019

Související články

KRNAP: Lovci odpadků vyrážejí
Správa Krkonošského národního parku letos vytáhla do boje s pohozenými odpadky v půvabné přírodě Krkonoš. Kromě kampaně Není zvěř jako zvěř spouští i motivační soutěž nazvanou Lovci odpadků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2019 v 19:35, zobrazit podobné
NP Šumava: Nové území bez lovu a koncepce přezimovacích obůrek
Přítomnost smečky divokých vlků na území Národního parku Šumava vede Správu k přehodnocování dlouhodobě zažitých principů péče o jelení zvěř na území, které má ve správě. Stanovuje se nové území, kde nebude probíhat lov jelení zvěře, a zároveň bude připravena nová koncepce přezimovacích obůrek, do kterých se zvěř stahuje v zimním období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.3.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Jateční zvěř jde na porážku
Ramadán je svátek, kdy muslimové pijí, hodují, příbuzné své navštěvují a svého proroka uctívají vražděním křesťanských bezvěrců. Toto konstatování bylo opět krví potvrzeno dne 3. června 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Krumer (SPO): Začínají podzimní hony
Hony na zvěř, na politické strany, na politiky a na jejich voliče. Jak se má nazvat smrt člověka? Ne vždy je velká ta zem, která je "velká" svojí rozlohou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.9.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Hyský (ČSSD): V lesích i na polích Vysočiny se bude sčítat zvěř
Kolik se v přírodě Vysočiny pohybuje srnčí zvěře, prasat divokých nebo např. zajíců, ukáže připravované sčítání zvěře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.1.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Vích (SPD): Osvícené ski-areály v případě dotací prostě nevadí
Výzkumníci z Univerzity Karlovy si dva roky všímali vlivů dopadu umělého nočního osvětlení sjezdovek na zvěř v Krkonoších. A potvrdili, že jí škodí. Světelný smog má seriózně prokázané negativní dopady na zdraví lidí i na faunu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.1.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Mnislav Zelený-Atapana: V každém mobilu je kus ukradené amazonské džungle
I čeští mladí se připojili ke globální stávce za klima Fridays for Future, inspirované studentkou Gretou Thunbergovou. Proč ne. Mladí se vždy bouřili a v poslední době se bouří po celém světě, aby byla zachráněna naše Země, voda, půda, zvěř, ptáci, vzduch.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.4.2019 v 20:35, zobrazit podobné
VLS: Aktuální nabídka pro lovce v unikátních honitbách
Šest unikátních přírodních lokalit, jimž se po desetiletí vyhnul civilizační ruch. A v nich honitby, jejichž rozloha často překonává deset, dvacet ale i třicet tisíc hektarů. K tomu zvěř výjimečných populačních charakteristik, která díky životním podmínkám stále neztratila své přirozené instinkty.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.5.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lesy Praha: Lesní zvěř i ptactvo krmte správně a s rozvahou, ať jim neublížíte
Blíží se vánoční svátky, období, v němž jsou lidé štědří nejen k sobě navzájem, ale také ke zvířatům ve volné přírodě, kterým se snaží zimní měsíce zpříjemnit různými dobrotami. Stačí ovšem málo, aby se dobře myšlený skutek změnil v nešťastnou událost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Vojenské lesy a statky: Doupovská přehlídka opět lákala davy
Největší chovatelská přehlídka na západě Čech přivedla do Doupovských hor davy zájemců. Na akci s názvem „ČLOVĚK, LES A ZVĚŘ,“ kterou pořádají Vojenské lesy a statky, na ně čekaly stovky trofejí, soutěž mysliveckých trubačů, doprovodný program pro děti, ale také výstava barvářů či ukázky armádní techniky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2018 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist