Politik STAN přijel do rádia autem, aby hájil klimatické stávky školáků. Rival z ODS to odmítl a připomněl šrotovné
V pořadu Pro a proti Českého rozhlasu proti sobě zasedli pražský zastupitel Petr Hlubuček (STAN) a starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). Zatímco náměstek primátora Hlubuček takřka do roztrhání těla hájil potřebu vyhlašování klimatické nouze ve městech, Gros se snažil vysvětlit, že jde o zbytečné strašení lidí a že proti klimatickým změnám lze bojovat i jinak.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.6.2019 v 18:35, prečteno: 5x

nejlepší články ze dne: 02. 06. 2019

Související články

Bulvár pátrá: Zeman přijel na sjezd ČSSD autem, ale zpátky letěl vrtulníkem. Proč?
Prezident Miloš Zeman zavítal na sjezd ČSSD. Tam přijel prezidentskou limuzínou, ale ze sjezdu odletěl vrtulníkem. Proč? A kolik to mohlo stát?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.3.2019 v 16:35, zobrazit podobné
Hlubuček (STAN): Navrhnu vyhlásit stav klimatické nouze na území Prahy
Na páteční stávce studentů v boji za ochranu životního prostředí – Fridays for future vystoupil také náměstek primátora hl. města Prahy Petr Hlubuček (STAN), který oznámil, že na následujícím jednání zastupitelstva předloží návrh na vyhlášení stavu klimatické nouze v Praze a představí opatření, která povedou ke zlepšení stávajícího stavu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Vladimír Pelc: Generál Fejk v. v.
Jedu autem, točím volantem, poslouchám jakousi rozhlasovou stanici. Jako hlavní zpráva dnešního půlodpoledne se z rádia line informace, že dnes, po devětatřiceti letech, opustil armádu gen. Petr Pavel. Ohromující zpráva. Dech beroucí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.12.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Chvojka přijel do Lán představit agendu ministerstva a své plány
Ministr pro lidská práva a legislativu Jan Chvojka (ČSSD) přijel dnes dopoledne představit prezidentu Miloši Zemanovi agendu ministerstva a své plány v období do podzimních sněmovních voleb. V rozhovoru s novináři připomněl, že jeho předchůdce Jiří Dienstbier (ČSSD) do Lán zván nebyl. Se Zemanem chce Chvojka probrat mimo jiné to, zda jsou zapotřebí novely Ústavy, a pokud ano, tak jaké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.2.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Podporujeme environmentální výchovu u školáků
V parku Stromovka se dnes konala akce „Voda a zeleň ve městě“, kterou pořádá odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.6.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Zdeněk Lanz: Klimatické šílenství už zasáhlo i děti a mládež
Informaci v našich médiích, že se v pátek 15. 3. 2019 tisíce studentů v Česku zapojily do celosvětové stávky za důslednější ochranu klimatu a snižování emisí, nebylo snad ani možné přehlédnout. A i když se při čtení zpráv dozvíme, že Prahou a dalšími našimi městy prošli středoškoláci – tedy podle zákona žáci – označení studenti zní tak nějak dospěleji, věrohodněji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2019 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Jakl: Zastaví Trump klimatické šílenství?
Globální klimatické třeštění je postaveno na jednom základním společenském fenoménu. A tím je fungování koncentrovaného a rozptýleného zájmu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.6.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Hnutí Brontosaurus středoškolské stávky za klima podporuje
Hnutí Brontosaurus jako environmentální mládežnická organizace vítá zájem středoškolských studentů a studentek o řešení klimatické krize. Uvědomujeme si, že vedle typické brontosauří pravidelné péče o naše životní prostředí je nutné se postavit čelem velkým globálním výzvám. Ceníme si toho, že mladí lidé se k řešení problémů stavějí aktivně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.3.2019 v 22:35, zobrazit podobné
Stovka českých vědců podpořila páteční studentskou klimatickou stávku
Více než sto akademiček a akademiků dnes vydalo prohlášení na podporu stávky studentů pořádané v pátek 15. března jako protest proti nedostatečné aktivitě vlády v oblasti ochrany klimatu. Celosvětové výzvy k plnění závazků Pařížské klimatické dohody po vzoru švédské studentky Grety Thunberg se zúčastní středoškoláci ve městech po celé České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.3.2019 v 19:35, zobrazit podobné
OSD Ústecký kraj: Dopis o odvolání stávky
Dopis na všechna střediska v Ústeckém kraji o odvolání stávky
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
TOPlist