Čeští pirátští europoslanci jsou oficiálně členy frakce Zelených
Frakce Zelených v Evropském parlamentu dnes do svých řad oficiálně přijala tři nové české europoslance z České pirátské strany. Příchod Mikuláše Peksy, Marcela Kolaji a Markéty Gregorové oznámila na Twitteru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 19:35, prečteno: 11x

nejlepší články ze dne: 04. 06. 2019

Související články

Frakce Zelených v EP žádá vysvětlení Babišova střetu zájmů
Europarlamentní frakce Zelení/Evropská svobodná aliance dnes odeslala dopisy Evropské komisi a Evropské radě, tedy šéfům států a vlád, které se týkají údajného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše v případu evropských dotací. Zelení chtějí ujasnit, jaká konkrétní opatření evropské instituce podnikly, aby takové situace nenastávaly ve chvíli, kdy je sestavován současný či budoucí rozpočet EU. V tiskové zprávě to uvedli čeští Piráti, jejichž tři europoslanci budou v novém europarlamentu členy frakce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.6.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Čeští Piráti chtějí hrát klíčovou roli v europarlamentu. Přidají se k Babišovi, nebo k Zeleným?
Do květnových eurovoleb mají společný program pirátské strany napříč Evropou podepsaný. A jelikož v poslední volbě předsednictva Evropské pirátské strany čeští Piráti významně uspěli, očekává se, že budou mít hlavní slovo a šanci tak výrazně ovlivnit i volbu frakce, do níž v případě úspěchu pirátští europoslanci zasednou, píše server E15.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.2.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Pirátští europoslanci žádají Tuska a Junckera o řešení Babišova střetu zájmů
Z politické skupiny Evropského parlamentu Zelení/Evropská svobodná aliance, jejíž součástí se s největší pravděpodobností stanou pirátští europoslanci, včera odpoledne odešly dva dopisy - jeden Evropské komisi a druhý Evropské radě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.6.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Piráti: Požadovali jsme členství v pro nás zásadních výborech
Nově zvolení pirátští europoslanci se zúčastnili společného jednání v rámci politické skupiny Greens/Evropská svobodná aliance. „Setkání přineslo významný pokrok ve vyjednávání o vstupu do této frakce, ve které je nejlepší předpoklad k prosazení našeho volebního programu,” uvedl lídr kandidátky do eurovoleb Marcel Kolaja.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.5.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Čeští europoslanci patřili mezi ty s větším vlivem, píše nezávislý bruselský server
Čeští europoslanci se v nyní končícím složení europarlamentu neztratili. Nezávislý bruselský server VoteWatch.eu, který dlouhodobě sleduje a analyzuje evropské politické dění, dnes zveřejnil svůj pohled na práci končícího europarlamentu. Kromě jiného z něj vyplývá, že při zohlednění velikosti země byli čeští europoslanci druhou nejvlivnější skupinou po Belgičanech a před Finy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.4.2019 v 05:35, zobrazit podobné
Čeští europoslanci odmítli přísnou směrnici o zbraních. Byli jste zlobbovaní a neměli jste informace, vzkazuje Niedermayer, který jako jeden z mála proti nebyl
O směrnici regulující držení zbraní diskutovali v Českém rozhlase europoslanci Jan Zahradil (ODS) a Luděk Niedermayer (za TOP 09). A ne zcela se shodli. Čeští europoslanci napříč politickým spektrem přitom patřili mezi největší kritiky novely.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Trestání Maďarska: Štětina, Telička a Poche pro. Čeští europoslanci jméno po jméně
Jak čeští europoslanci hlasovali o „potrestání“ Maďarska? Některá jména překvapí, jiná ne. Poměrně jednoznačně dal své stanovisko najevo například Miroslav Poche, český europoslaec, který prý stále očekává, že bude jmenován ministrem zahraničí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.9.2018 v 17:35, zobrazit podobné
Poslanec AfD skončil po brutálním útoku s dírou v hlavě. Jeho kolega Petr Bystroň pro PL odhaluje další hrozivé skutečnosti
ROZHOVOR „Byl to pokus o vraždu,“ říká k brutálnímu útoku na šéfa strany AfD v Brémách, poslance Franka Magnitze, jeho kolega a stranický přítel Petr Bystroň. Zahraničněpolitický mluvčí frakce AfD a jediný Čech v Bundestagu dodává: „Útoky na členy AfD jsou motivovány politicky a stojí za nimi levicově-extremistické živly, které jsou úzce propojené s politickými strukturami SPD, Zelených a komunistů.“ V rozhovoru prozradil, že i on už byl přepaden. Promluvil také o dysfunkci médií a justice v Německu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.1.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Takže tady je máte: Tihle čeští europoslanci hlasovali pro podporu migrace, uprchlíků a kvót
Před blížícími se volbami do Bruselu se čím dál častěji řeší, kteří čeští europoslanci hlasovali ve prospěch imigrace, uprchlíků či kvót. Například lídryně Kateřina Konečná z KSČM kvůli tomu podala na SPD trestní oznámení. ParlamentníListy.cz vyhledaly příslušné „přijaté texty“ a zároveň neskutečně dlouhý zápis s hlasováním.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.5.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Orbán, Salvini... Česko! Zásadní informace a velký plán
Do jaké frakce Evropského parlamentu bude patřit Orbánův Fidesz po květnových volbách do europarlamentu? Dosud to byla EPP, do které patří čeští i němečtí lidovci. Ovšem podle Jana Zahradila z ODS se po volbách odehrají velké změny. „Pro mě je těžké pochopit, proč je Fidesz stále zakotven v EPP, když se k němu čas od času chovají tak macešsky. Pokud by si to Fidesz rozmyslel, budeme otevřeni jednání. Myslím, že by do naší frakce zapadl lépe jak psychologicky, tak ideově,“ říká europoslanec a Spitzenkandidát frakce ECR.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.1.2019 v 14:35, zobrazit podobné
TOPlist