Zloba mezi Ruskem a Západem: Putin připomněl, jak to bylo za druhé světové
Na oslavách vylodění v Normandii chyběl prezident Ruské federace Vladimir Putin. Jak informovala americká televize CNN, Putin z nepozvání nedělal žádnou aféru. Ale upozornil na to, kde se odehrávaly nejdůležitější bitvy druhé světové války. A podobně mluví i ruské ministerstvo zahraničí. „Výsledek byl určen vítězstvími Rudé armády, hlavně u Stalingradu a u Kursku. Tři roky Spojené království a USA protahovaly otevření druhé fronty,“ vyjádřila se mluvčí ministerstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2019 v 12:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 10. 06. 2019

Související články

Převratné: Putin se prý chystá na zásadní zvrat ve vztazích se Západem
Vladimir Putin podle britského deníku Financial Times hodlá usilovat o urovnání vztahů se Západem. Napovídá tomu údajně plán na jmenování dlouholetého Putinova poradce Alexeje Kudrina do nově zřízené funkce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Topolánek k 1945: Bylo by lepší, kdyby se do toho Rudá armáda nepletla
Připomínáme si 74. výročí konce druhé světové války. Publicista Pavel Šafr však v této souvislosti připomněl, že osvobození sovětskou Rudou armádou pro naše předky ve skutečnosti znamenalo nástup dalších více než 40 let nesvobody. A prezident Miloš Zeman chodí debatovat na ruskou ambasádu, na ambasádu nástupnického státu po Sovětském svazu, který nás vlastně spíš dobyl. Mirek Topolánek si přisadil a řekl, co si o ruském angažmá myslí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.5.2019 v 10:35, zobrazit podobné
Putin řekl jasné slovo, co se prý dělo v Kerčském průlivu. Trump z druhé strany světa pohrozil
Napětí mezi Ruskem a Ukrajinou stále neopadá. Ruský prezident Vladimir Putin a ukrajinský premiér Petro Porošenko pokračují ve válce slov. Do slovní přestřelky se zapojil i 45. prezident USA Donald Trump, který ze svých úst vypustil pohrůžku směřovanou Vladimiru Putinovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.11.2018 v 17:35, zobrazit podobné
VIDEO Je mi líto těch, kteří jen vytvářejí problémy. Miloš Zeman na ambasádě Ruska rozesmál a rozjásal všechny
Vztahy mezi Českou republikou a Ruskem mají z minulosti bolavá místa. A měli bychom je řešit, aby nezatěžovala naši potřebnou spolupráci do budoucna. To řekl prezident Miloš Zeman na slavnosti k výročí ukončení druhé světové války na ruském velvyslanectví v Praze.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 15:35, zobrazit podobné
Putin: Severní Korea ví, že zrušení jaderných zbraní znamená pozvánku na hřbitov
Mnozí experti doufali, že se do sporu mezi Severní Koreou a Západem „vloží“ tradiční spojenec KLDR Čína, ale v posledních hodinách je nejaktivnější ruský prezident Vladimir Putin.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.9.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Jaroslav Bašta připomněl největší válku od druhé světové. Začala před dvaceti lety, trvá dodnes a skoro nikoho nezajímá
Celých dvacet let uplynulo 2. srpna od zahájení největšího, nejdelšího a nejkrvavějšího konfliktu od dob druhé světové války, připomněl v komentáři pro Prvnizpravy.cz bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Nejděsivější na celé historii je podle něj hlavně fakt, že původně neexistoval žádný důvod pro vypuknutí tak rozsáhlého konfliktu. „Velká africká válka ale trvá dodnes, představuje varování pro všechny, kdo nebrání, případně přímo nepodporují masovou migraci z Blízkého východu a subsaharské Afriky,“ říká Bašta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.8.2018 v 11:35, zobrazit podobné
Celá Evropa proti Putinovi? Takto je to v Německu, Itálii či Polsku
Vladimir Putin dosáhl v prezidentských volbách výsledků, o jakých se může většině prezidentských kandidátů ze západních zemí jenom zdát. Přesto většina z nich s gratulacemi a slovy uznání nespěchá. Po obvinění Moskvy z podílu na útoku proti bývalému ruskému špiónovi jsou vztahy mezi Západem a Ruskem velmi napjaté.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Analytik: Putin hraje lépe než američtí prezidenti. Tam, kde není NATO, vítězí
ANALÝZA JIŘÍHO VALENTY Analytik a spolupracovník Begin-Sadatova centra pro strategická studia při izraelské Bar-Illanově univerzitě Jiří Valenta v telefonickém rozhovoru pro ParlamentníListy.cz zhodnotil aktuální vypjatou situaci mezi Ukrajinou, Západem a Ruskem panující po incidentu v Kerčské úžině. Podle Valenty si Putin „dává dohromady strategii, která jde od Azovského moře k Sevastopolu až do Sýrie“. Rusům jde prý podle Valenty o to, aby ovládli i východní oblast Středozemního moře. Rusové mají podle Valenty zájem o to, aby strategický přístav Mariupol sloužil jejich zájmům. Putin hraje geopolitickou hru lépe než tři minulí američtí prezidenti, říká Valenta, podle kterého nechce ruský prezident vyvolávat konflikt tam, kde se nachází stát Severoatlantické aliance. Tam, kde NATO ale není, prý Putin zatím vyhrává.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 7.12.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Co když ani Západ, ani Rusko s útokem nemají nic společného? Generál Kostelka nabízí zcela jiný pohled na kauzu Skripal
ROZHOVOR Rusové nejsou úplní hlupáci, aby vraždou bývalého ruského agenta ve Velké Británii přilévali olej do ohně a zvyšovali napětí mezi Ruskem a Západem, říká ke kauze, která zhoršila už tak napjaté vztahy mezi západními zeměmi a Ruskou federací, exministr obrany a bývalý velvyslanec České republiky v Rusku Miroslav Kostelka. „Co když ani Západ, ani Rusko s útokem nemají nic společného? Co když třetí strana chce diskreditovat Ruskou federaci, nebo nemá zájem na možném ruském dialogu se Západem,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz generál Miroslav Kostelka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Putin v Číně: Podepsané kontrakty, přivítání na náměstí Nebeského klidu...
Ruský prezident Vladimir Putin zavítal dnes do Číny. Upevňování vztahů mezi Ruskem a Čínou patří podle jeho slov mezi hlavní priority země. Při své návštěvě chce také posílit vzájemný obchod a ekonomickou spolupráci. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.6.2018 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist