Maříková (SPD): Kdo bude určovat, co je předsudečná nenávist?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - interpelace ministra vnitra Hamáčka k zavedení nového pojmu do českého právního systému "předsudečná nenávist"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 16:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 20. 06. 2019

Související články

Maříková (SPD): Pane ministře, lze vědomě a cíleně nenávidět?
Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 20. června 2019 - reakce na odpověď minisstra Hamáčka k zavedení nového pojmu do českého právního systému "předsudečná nenávist"
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 17:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Ohánějí se demokracií, mají plnou pusu lásky a v srdci nenávist
Po vítězství Miloše Zemana v druhé přímé volbě prezidenta České republiky se někteří zákonodárci, umělci a příznivci protikandidáta pana Drahoše uchýlili k hanobení nejvyššího představitele tohoto státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.1.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vnitro opět sepsalo zprávu o extremismu: Šíří se předsudečná nenávist. Nenávistná média útočí na pilíře liberální demokracie. Rasisté si říkají „vlastenci“
Trend nárůstu nenávistných projevů vůči lidem pro jejich politické přesvědčení ve druhém čtvrtletí pokračoval. Uvádí to čtvrtletní zpráva o extremismu, kterou zveřejnilo Ministerstvo vnitra. Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podle zprávy upozadilo tradiční extremistické strany, volby do Evropského parlamentu ukázaly jeho dominanci mezi xenofobně laděnými subjekty, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.8.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Hamáček: ČSSD si bude sama určovat, kdo za ni bude ministrem ve vládě
Komentář na facebookovém profilu k napjaté situaci kolem postu ministra kultury.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.7.2019 v 21:35, zobrazit podobné
Předsudečná nenávist naplněna. Státní orgány by měly konat. Jaroslav Bašta ukazuje na redaktora Moláčka
S blížícím se 75. výročím Slovenského národního povstání si bývalý diplomat Jaroslav Bašta ve svém nedělním komentáři pro Prvnízprávy.cz vzpomněl na starý vtip z totalitního režimu o principech kádrovácké práce. Souvisí úzce s článkem, jenž prý naplňuje znaky předsudečné nenávisti, který vyšel v Deníku N, o konkurzu na ředitele kladenského městského divadla pod titulkem „Divadlo v Kladně povede manželka dezinformátora Žantovského“. „Principy totalitního kádrování se tedy v plné kráse vrátily,“ popisuje Bašta ve svém komentáři s titulkem „Prasečí deník N (jako Napoleon)“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.8.2019 v 07:35, zobrazit podobné
Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum
TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se nemluvilo. V souvislosti s bývalým předsedou místní organizace ODS, který těmito slovy zaútočil na prezidenta Miloše Zemana, to zmiňuje Petr Žantovský. Přitom se pozastavuje nad tím, kam se tato strana, původně vyznávající konzervativní hodnoty, propadla. Připomíná také zrušenou besedu sociologa Petra Hampla a otázky, které to vyvolalo. Tedy, zda má svoboda slova platit jen pro schválené postoje, které neodporují postojům určité skupiny obyvatel, kdo bude určovat, které postoje jsou sympatické a které ne, a kdo bude určovat, co se smí a co nesmí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.5.2019 v 08:35, zobrazit podobné
Svobodová (OMMO): Nebezpečí určovat, kdo je či není lůza, volbami neskončí
Nebezpečí určovat, kdo je či není lůza, volbami neskončí. Můžeme se těšit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.8.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Vážná věc. Petr Žantovský ukazuje na nový pojem, který se objevil ve zprávě vnitra o extremismu. A zrovna před volbami
TÝDEN V MÉDIÍCH Uctívači Velikonoc a předsudečná nenávist jsou v médiích dosud neužívaná slovní spojení, která se objevila v souvislosti s teroristickým útokem na Srí Lance a zatím nepublikovanou výroční zprávou Ministerstva vnitra o extremismu. Petr Žantovský oba pojmy vnímá jako devalvaci významu slov a také jako důsledek politické korektnosti prostupující našimi životy. Za nejlepší mediální počin tohoto týdne považuje glosu Petra Holce o šarvátce poslance Dominika Feriho, ze které političtí „velikáni“ typu senátora Pavla Fischera udělali kýč jako z dílny televizního krále slz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 09:35, zobrazit podobné
Generálmajor Hynek Blaško: Nenávist
Kdo a jakým způsobem zasévá nenávist, rozděluje státy, jak se k nám, státům střední Evropy, chovají "staré" členské země. My voliči chceme vaši úctu, páni politici, a nejen před volbami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Má stát určovat, co budou mít školáci k svačině? V Máte slovo dnes bude rušno
Učí pamlsková vyhláška školáky zdravému stravování, nebo teď mají hlad a kolabují z nedostatku cukru? Má stát přikazovat, co mají děti svačit? Na tato témata se bude dnes večer diskutovat na prvním programu České televize.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.2.2017 v 15:35, zobrazit podobné
TOPlist