Rektor UK Zima promluvil o své kandidatuře na prezidenta
Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima přišel s myšlenkou ustavit platformu odborníků v různých oborech z různých koutů republiky, kteří mají debatovat o dalším směřování této republiky. Kudy máme kráčet dál? Tuto otázku si nejen Zima položil už v loňském roce, u příležitosti stých narozenin naší republiky. A dospěl k tomu, že musíme řešit hned několik klíčových otázek, kupříkladu problém migrace. Na ten se dívá následovně...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 3.8.2019 v 18:35, prečteno: 8x

nejlepší články ze dne: 03. 08. 2019

Související články

Rektor Zima: Pane Janoušku, nešiřte fámy
Jeho Magnificence, rektor Univerzity Karlovy, prof. Tomáš Zima, pro ParlamentníListy.cz reaguje na Otevřený dopis "Jean-Claude Juncker si čestný doktorát nezaslouží", kterou na petičním portálu založil Jiří Janoušek:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.5.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Prezident odmítl povýšit Fajta a Ošťádala na profesory. Rektor Zima nastoupil před kameru ČT a začal o tom, jak jej přiměje konat, co se sluší a patří
Prezident Zeman se rozhodl nejmenovat Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta z Univerzity Karlovy profesory. K rozhodnutí Miloše Zemana se vyjádřil rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který na stanovisku pana prezidenta nenechal nit suchou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.1.2019 v 16:35, zobrazit podobné
„Je suis Pražská kavárna.“ Na Albertově se sešlo několik set lidí. Promluvil také rektor Bek: Svobodomyslným lidem se zdá, že se nepodařila volba prezidenta...
Na pražském Albertově se odehrála tradiční vzpomínková akce k 17. listopadu 1939 a 1989. Bok po boku tu vedle sebe stanuli dva rektoři dvou velkých českých vysokých škol, rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima a rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek, který se v minulosti opakovně vymezil proti prezidentovi Miloši Zemanovi. Svobodomyslným lidem se dnes podle Beka může zdát, že ty či ony volby nedopadly dobře. Bek však účastníky požádal, aby nevěšeli hlavu a uchovali si naději.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Univerzitu Karlovu povede další čtyři roky rektor Tomáš Zima
Staronovým rektorem Univerzity Karlovy v Praze se dnes stal rektor Tomáš Zima. Současný šéf největší a nejstarší univerzity v Česku obhájil svou funkci na následující čtyři roky. Píše o tom server ČeskéNoviny.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.10.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Rektor Zima: Nelíbí se mi, když někdo hlásá svoji pravdu a vydává ji za jedinou správnou. A jiné nálepkuje
Že se máme špatně? To není pravda, zdůrazňuje rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima. Rázně odmítá myšlenku, že za komunistů bylo lépe. Podle akademika bychom však neměli zavírat oči před problémy, které máme. Jedním z problémů je to, jak snadno se společností šíří nejrůznější lži. Ránu zasadil také exministrovi spravedlnosti Jiřímu Pospíšilovi, dnes předsedovi TOP 09.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2019 v 19:35, zobrazit podobné
Zima končí, skončí i Zima? (rektor Univerzity Karlovy)
Jak by Forman natočil příběh o špatnostnostech u dotací EU? V případě ROP severozápad padlo několik nepodmíněných trestů. Mohou totalitní zombie komunistická mafie zajistit v podobné věci beztrestnost rektoru UK Tomáši Zimovi?
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 10.3.2017 v 08:40, zobrazit podobné
Propast mezi prezidentem Zemanem a zástupci vysokých škol skutečně existuje, rozpovídal se v ČT rektor Zima
Česko má v zemi další várku profesorů, kteří převzali dekret z rukou ministra školství. Proč stále existuje propast mezi prezidentem Zemanem a vysokými školami? Svůj názor prozradil v Interview na ČT24 rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, který se zároveň vyjádřil i ke jmenování nové vlády, která slibuje, že vysoké školství patří mezi priority.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.6.2018 v 20:35, zobrazit podobné
Karel Světnička: Zima končí, skončí i Zima? (rektor Univerzity Karlovy)
Jak by Forman natočil příběh o špatnostnostech u dotací EU? V případě ROP severozápad padlo několik nepodmíněných trestů. Mohou totalitní zombie komunistická mafie zajistit v podobné věci beztrestnost rektoru UK Tomáši Zimovi?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Vysoké školy dostanou navíc dvě miliardy. Rektor Zima přišel vysvětlovat do ČT, jak s nimi naloží
Vysoké školy dostanou příští rok o dvě miliardy více, než měly letos, dohodli se dnes na Ministerstvu financí ministr školství a předseda českých rektorů. Co s nimi udělají, kolik dají na platy a kolik na to, aby české vysoké školy nezaostávaly za některými zahraničními, upřesnil Tomáš Zima, rektor Univerzity Karlovy a předseda České konference rektorů v úterním Interview na ČT24.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 18.9.2018 v 21:35, zobrazit podobné
Protizemanovský rektor Zima si objednal posudky na svého bývalého zástupce, viněného z opisování. Oba řekly, že nic neprovedl
Etická komise Filozofické fakulty Univerzity Karlovy kritizuje posudky významných českých historiků, profesorů Roberta Kvačka a Jaroslava Pánka, které kvůli údajnému plagiátorství profesora Martina Kováře nechal zpracovat rektor UK Tomáš Zima. S reakcemi, že jde o střet zájmů, Zima zásadně nesouhlasí: „Pro mě je střet zájmů, kdyby spolu vědecky pracovali, což není tento případ.“ Dále též popřel, že by jakkoliv zasahoval do fungování či rozhodování komise, a prohlásil: „Ať komise sama zváží, zdali jsou posudky relevantní. Nekladu jim do úst, jak mají rozhodnout. Klidně ať napíšou do rozhodnutí, že dostali posudky od rektora a hodili je do koše. To je jejich právo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.1.2019 v 05:35, zobrazit podobné
TOPlist