Hongkong, dalajláma, Ujgurové, lidské orgány, Aj Wej-wej. Tohle se moc líbit nebude, ale máme hlas z Číny. Hovoří přímo tamní expert na lidská práva
ROZHOVOR Dalajláma je vůdcem svých otroků. Když se podíváte na jeho identitu, nemůžete jej pokládat za lidskoprávního bojovníka. To například sdělil ParlamentnímListům.cz ředitel Centra pro studium lidských práv na Nankchajské univerzitě a profesor Čchang Ťien. Západní společnost má podle něj mnoho svých problémů jako rasismus, propast mezi chudými a bohatými, ale i ovládání voleb a politických elit finančními skupinami.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.9.2019 v 11:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 01. 09. 2019

Související články

Petr Uhl: Lidská práva v době, kdy ČSSD byla ještě levicová
V historii České republiky žádné ministerstvo pro lidská práva nebylo. Kdyby bylo, možná by dost věcí vypadalo úplně jinak. Komentář Johanny Nejedlové v A2larm.cz z 8. 12. 2017 mě podnítil k napsání tohoto textu ve prospěch nikoliv ministra, ale přímo ministerstva pro lidská práva. Činnost všech dosavadních ministrů pro lidská práva jsem bedlivě sledoval a rád uznávám, že není-li tu ministerstvo pro lidská práva, jehož působnost stejně jako…
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 13.12.2017 v 19:41, zobrazit podobné
Čínský velvyslanec pro PL: Hongkong je čínským Hongkongem. Tamní záležitosti jsou vnitřními záležitostmi Číny. Není možné dovolit žádné cizí zemi, aby...
ParlamentníListy.cz získaly jako jediné médium text velvyslance Čínské lidové republiky Zhanga Jianmina, ve kterém hovoří o aktuální situaci v Hongkongu. Svůj text nazval „Zítřek bude v Hongkongu lepší“.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 11.8.2019 v 18:35, zobrazit podobné
Miloš Horký: O “excesech” minulosti
Před nedávným časem proběhla tiskem zpráva, že máme novou zmocněnkyni pro lidská práva. Je tolik oblastí, ve kterých jsou v dnešní společnosti ohrožena lidská práva, že nebudu unavovat čtenáře jejich „úplným“ výčtem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.9.2019 v 11:35, zobrazit podobné
Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že došlo k porušení práva
Prohlášení Ministerstva spravedlnosti k rozsudku Evropského soudu pro lidská práva ve věci Colloredo Mansfeldová proti České republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.1.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Kritizujete nevládní organizace? Neděláte dobře, varuje zmocněnkyně pro lidská práva
Česká společnost nepovažuje lidská práva dostatečně za důležitou záležitost. Panuje spíš názor, že už jsou prosazena a není potřeba je dál chránit. Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková to řekla ČTK při příležitostí Dne lidských práv, který připadá na 10. prosince.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.12.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Exministr Herman nahradil v radě pro lidská práva Kroupu, napsal Deník N
Bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) se stal členem Rady vlády pro lidská práva. Jeho nominaci, kterou navrhla vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková (ANO), dnes schválil kabinet. Informoval o tom Deník N. Zprávu převzala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.7.2019 v 06:35, zobrazit podobné
Zdechovský (KDU-ČSL): Podle Soudu pro lidská práva nelze argumentovat zvyknutím si dítěte u pěstounů
Nebývale ostrou kritiku si od Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku vysloužila Itálie za případ 28měsíční holčičky, kterou tamní sociální služba na sedm let umístila do pěstounské péče a odmítla respektovat rozhodnutí soudu na navrácení, protože si prý dívka u pěstounů příliš zvykla. Soudci označili tuto argumentaci za neakceptovatelnou a Itálie musí nyní rodině zaplatit 55 175 EUR odškodného.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.7.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ministr Chvojka: Nejsme zemí, kde by byla hromadně porušována lidská práva ze strany podniků
Změny vládního návrhu zákona o pobytu cizinců mohou omezit práva rodinných příslušníků občanů ČR, konstatovalo zasedání Rady vlády pro lidská práva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 25.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Štěpánková končí, oznámil rozhlas
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Martina Štěpánková opustí na konci března funkci. Odejde i z postu náměstkyně pro řízení sekce pro lidská práva na Úřadu vlády. Uvedl to dnes Český rozhlas. Štěpánková ČTK informaci potvrdila.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek na 34. zasedání Rady OSN pro lidská práva v Ženevě
Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek se 28. února 2017 zúčastnil 34. zasedání Rady OSN pro lidská práva, které se koná ve dnech 27. února–24. března 2017 v Ženevě. Rada OSN pro lidská práva je nejdůležitějším orgánem Organizace spojených národů v oblasti lidských práv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
TOPlist