Velvyslanec Stropnický chystá pro ČT vzdělávací seriál o Izraeli. Je to turistický ráj, zbavme se mýtů
Podle velvyslance v Izraeli Martina Stropnického má Česká republika k Izraeli tradičně blízko. Dobré vztahy máme podle bývalého ministra zahraničí už z minulosti, kdy jsme zemi pomohli vyhrát tzv. válku o nezávislost s Palestinou. V současnosti je to náš třetí největší mimoevropský obchodní partner a jako jedna z prvních zemí chceme přestěhovat ambasádu z Tel Avivu do nového hlavního města, Jeruzaléma. Izrael je podle Stropnického turistickým rájem a jeho snahou je odmytizovat Izrael jako nebezpečnou zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.9.2019 v 16:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 10. 09. 2019

Související články

Velvyslanec ČR v Izraeli Stropnický předal pověřovací listiny
Někdejší člen několika českých vlád Martin Stropnický nastoupil do svého nového působiště v Izraeli - ve čtvrtek jako velvyslanec České republiky předal své pověřovací listiny prezidentovi Reuvenu Rivlinovi. Informovalo o tom české velvyslanectví v Tel Avivu. Stropnický byl v minulosti ministrem kultury, obrany i zahraničí a předtím působil kromě jiného jako velvyslanec v Portugalsku, v Itálii a ve Vatikánu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.11.2018 v 12:35, zobrazit podobné
Stropnický se vzdal poslaneckého mandátu. Už se chystá do Izraele
Bývalý ministr obrany a posléze zahraničí Martin Stropnický dnes složil poslanecký mandát. Rezignační prohlášení dorazilo do Sněmovny odpoledne. ČTK to řekla mluvčí předsedy dolní komory Barbora Štenglová. V souvislosti s tím, že se Stropnický stane velvyslancem v Izraeli, odešel také z vedení vládního hnutí ANO, sdělil ČTK mluvčí ANO Vladimír Vořechovský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.10.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně
Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO Martin Stropnický potvrdil, že skončí ve vládě i ve Sněmovně. V hnutí ANO zůstane. Jedenašedesátiletý bývalý velvyslanec v Itálii nebo ve Vatikánu by se rád vrátil do diplomacie. Řekl to v rozhovoru pro dnešní Lidové noviny (LN). Server Aktuálně.cz minulý týden s odvoláním na nejmenované zdroje napsal, že Stropnický bude velvyslancem v Izraeli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.5.2018 v 06:35, zobrazit podobné
Ministr Stropnický: S přesunem velvyslanectví v Izraeli musíme postupovat opatrně, reakce v Gaze je hodně prudká
Současný šéf české diplomacie Martin Stropnický (ANO), jenž však v čele resortu končí a měl by být velvyslancem v Izraeli, se pro MF Dnes vyjádřil právě k stěhování ambasády do Jeruzaléma. A jak uvádí, k stěhování nemusí příští rok zatím dojít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.5.2018 v 08:35, zobrazit podobné
Turistický spolek Lipenska: Konference ve Frymburku dala podněty pro pomoc podnikatelům v okolí Vltavy
Turistický spolek Lipenska ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu uspořádal ve Frymburku vzdělávací konferenci v rámci projektu Vltava etapa1.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.4.2019 v 14:35, zobrazit podobné
Mladý Stropnický bojuje proti Babišovi. Filmem
Šéf Zelených Matěj Stropnický pokračuje v tažení proti Andreji Babišovi (ANO). Ačkoli je jeho otec místopředsedou hnutí, Matěj Stropnický svůj kritický názor na druhého nejbohatšího Čecha nemění. Chystá se na něj vytasit jednu konkrétní zbraň. Film.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.8.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Milan Šmíd: Politické debaty ve stínu historických mýtů
Žádost policie o vydání bývalého ministra financí a šéfa politického hnutí ANO Andreje Babiše vyvolala řadu historických reminiscencí a vzpomínek na předvolební aféry, které se často pohybují v rovině polopravd či zjednodušených mýtů. Jedním z takových mýtů je tvrzení: „zavřeli Sládka, aby mohl být zvolen Václav Havel.“
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno 17.8.2017 v 21:41, zobrazit podobné
Nejen Stropnický. Funkci za naše daně možná dostane i jeho Veronika Žilková
Server iRozhlas.cz zjistil, že manželka exministra Martina Stropnického (ANO) Veronika Žilková-Stropnická zvažuje práci v Českém domě v Jeruzalémě. Stropnický se totiž na podzim ujme postu velvyslance v Izraeli. Žilková přitom nejprve informaci popřela, následně uvedla, že rozhodnutí ještě nepadlo.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 26.9.2018 v 10:35, zobrazit podobné
„To, co jste teď řekl, je zásadním ohrožením bezpečnostní struktury ČR!“ Stropnický se v ČT setkal s komunistou Černým a při debatě se neudržel
Svět s napětím sleduje, jak ruské, tak vojenské manévry. Máme se jich bát? V nedělních Otázkách Václava Moravce o tom debatovali současný ministr obrany Martin Stropnický (ANO), stínový ministr obrany Alexander Černý a český velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. Stropnický s Černým se ani chvíli nešetřili. Černý dokonce zašel tak daleko, že označil druhého českého prezidenta Václava Klause za šílence.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.9.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Boj o Hrad: Martin Stropnický nejspíš odpadá. Vyčůránku, zaznělo okamžitě z „pražské kavárny“
Mluví se o něm jako o prezidentském kandidátovi hnutí ANO. Populární herec, divadelní ředitel, velvyslanec, dvojnásobný ministr – příliš takových kandidátů Andrej Babiš v klobouku nemá. Přesto Martin Stropnický stále váhá, zda se o prezidentský úřad ucházet. Především prý hodlá vyčkat, zda se rozhodne obhajovat prezidentský mandát Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 1.2.2017 v 09:35, zobrazit podobné
TOPlist