Přijmeme 900 uprchlíků, kvóty platí, řekl Prouza. Ale Erik Best vytáhl jiná slova
Státní tajemník pro evropské záležitosti při Úřadu vlády Tomáš Prouza uvedl v rozhovoru pro MF Dnes, že držíme dohody. Kvóty jsou dle něj náš závazek a ten platí. Rozhovoru si povšiml hned ráno i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, který jej následně okomentoval na sociální síti Facebook. „Páně premiérova zahraničněpolitická ruka Tomáš Prouza v Mf DNES: Kvóty platí, je to náš závazek. Letos by ČR mohla přijmout asi 900 migrantů,“ poznamenal k rozhovoru mluvčí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.2.2016 v 09:35, prečteno: 9x

nejlepší články ze dne: 16. 02. 2016

Související články

Inkluze. To je zločin na těch postižených dětech! A proč kvóty? Uprchlíci nestojí o nás a my zase o ně. Prezident Zeman vytáhl silná slova
Vysvědčení vládě a ministrům vystavil v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov Miloš Zeman. Prozradil, kdo je v jeho očích, alespoň co se týče chování, premiantem. A kdo by propadl? „Jurečka a Herman,“ říká prezident nekompromisně. Promluvil například i o inkluzi. Zmínil také přijímání uprchlíků. Řekl i svůj názor na případný návrat Jiřího Paroubka do ČSSD. „Velkorysé by bylo umožnit Jiřímu Paroubkovi řadové členství v sociální demokracii,“ sdělil Miloš Zeman.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 22.6.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Erik Best vytáhl na Drahoše nemilou věc z minulosti
Americký novinář Erik Best se na svém webu FinalWord rozepsal nad prezidentskými volbami v Česku. A našel i zajímavou paralelu se Spojenými státy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 28.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Šokující, na šrot. Překvapivá informace, vytáhl Erik Best na expremiéra ČR
Americký novinář Erik Best se na svém blogu na serveru FinalWord.cz věnuje nehodě bývalého guvernéra České národní banky Josefa Tošovského. Odvolává se na Hospodářské noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Erik Best: Sobotka mohl uzavřít s Merkelovou tajnou dohodu. Prouza porušuje zákon. A jestlipak se Zeman postaví tomuto...
POLITOLOGOVÉ Sobotka mohl klidně uzavřít s Merkelovou tajnou dohodu. Politický analytik a novinář Erik Best upozorňuje, že nikdo vlastně neví, o čem český premiér s německou kancléřkou mluvili. Problémem pro premiéra může být i státní tajemník pro EU Tomáš Prouza, který prý zřejmě porušuje zákon. Best nadnáší i dle svých slov nejzajímavější otázku současné české politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.8.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Co když to čeští politici dohodli s EU tak: Do voleb kvóty ne, pak budeme sekat dobrotu. A Brusel odmítne Babiše, táže se Erik Best
K aktuálním otázkám – uprchlickým kvótám a k situaci v ČSSD se vyjádřil na svém webu FSFinalWord.cz i facebookovém profilu novinář Erik Best.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 14.6.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Erik Best se vysmál Prouzovi a bojovníkům s ruskou propagandou
Americký novinář Erik Best na svém facebookovém profilu naznačil, že vlivné české osobnosti šíří nejenom oficiální propagandu své vlastní vlády, nýbrž i vlád spojeneckých. Například státní tajemník pro Evropské záležitosti Tomáš Prouza dle Besta jde na ruku Spojeným státům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 29.9.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Taková stará historie... Erik Best vytáhl z ČT VIDEO, které kohosi naštve
Do osoby kanadského velvyslance Otto Jelineka, který po třech letech opouští ambasádu v České republice se v minulosti strefoval server Echo24.cz. A to především v souvislosti s financováním ODS. Americký novinář Erik Best si nyní všiml zajímavého Jelinekova výroku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 13.9.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Kvóty platí, řekl soud EU. Rozhodnutí je bezvýznamné, zahřmělo obratem z Slovenska. A právník říká...
Evropský soudní dvůr smetl ze stolu žalobu Slovenska a Maďarska na uprchlické kvóty. Agentura Reuters informuje o tom, že soud poukázal na právo EU v neodkladných situacích přijmout potřebná opatření na řešení krizových situací bez konzultace s národními parlamenty. Stejně tak nebylo podle soudu nezbytné, aby rozhodnutí o přerozdělování migrantů přijímaly státy EU jednomyslně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zaorálek: Česko odmítá kvóty na migranty kvůli tomu, že nefungují
Česko odmítá povinné kvóty na přerozdělování uprchlíků v EU proto, že je přesvědčeno o tom, že takový systém nefunguje. Zároveň je proti tomu, aby otázka čerpání peněz z evropských fondů byla spojována s řešením migrační krize. Na mezinárodní bezpečnostní konferenci Globsec v Bratislavě to dnes řekl český ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 16.4.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Nepěkná slova o Lence Bradáčové. Před lidmi prý ukazuje hezkou tvář, ale za dveřmi je to jinak
Novinář a disident Jan Urban zhodnotil práci pražské vrchní státní zástupkyně Lenky Bradáčové. Snaží se prý vytvořit líbivý mediální obraz, k čemuž jí napomáhá pár novinářů. Realita je ale podle Urbana poněkud jiná. Bradáčová by si novinářova slova rozhodně za rámeček nedala. Totéž ale platí i pro expremiéra Jiřího Paroubka. Ten prý státu způsobil škodu velkého rozsahu, jen to nikoho netrápí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.1.2016 v 20:35, zobrazit podobné
TOPlist