Nejčtenější v danném dni? Historie článků

červenec 2018
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 521x, což odpovídá cca 27.185-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Lucie Bílá se nezalekla. Znovu k případu Ortel: Asi jsem pitomec, ale...
„Žijeme v krásné zemi, kde bychom si měli vážit jeden druhého. Gesto Radka Bangy bylo velmi zbytečné. Jsou věci, které se neříkají veřejně, ale měly by se říkat v soukromí,“ reagovala zpěvačka Lucie Bílá na protestní odchod Radka Bangy z Českých slavíků kvůli účasti Ortelu v anketě. Svými slovy rozpoutala bouři nevole, v níž na její hlavu místy létaly vulgární nadávky. Měnit názor ale zpěvačka nehodlá, jak ve středu uvedla na svém facebookovém profilu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Smazané blogy u Patrika Bangy. Je to ještě horší, než jsme mysleli
Kauza blogerky, kterou vyhodil administrátor blogů iDnes.cz poté, co veřejně zostudila texty jeho bratra, romského zpěváka Radka Bangy, nabírá obrátky. Poté, co se za blogerku Lucii Provazníkovou postavili mnozí lidé na Facebooku i přímo na blogu, se ParlamentnímListům.cz ozvala další blogerka mající s administrováním Patrika Bangy, někdejšího redaktora České televize, velmi negativní zkušenost.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
V ČT málem praskly kamery? Prezident Srbska odmítl NATO, chválil Rusko a bojoval za Kosovo. Moderátor Borek se snažil marně
Po koaličních hrátkách kolem EET a debatě o nových pravomocích tajných služeb si Česká televize na posledních deset minut úterních Událostí, komentářů našla čas i na prezidenta Srbska Tomislava Nikoliče, který je právě na návštěvě České republiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Stanislav Kliment: Charlotčina „róba“ a lid popelnicových polí
V posledních dnech mně bylo dvakrát velmi trapně. V prvním případě, když jsem viděl tři bezdomovce, básník Lubomír Brožek hovoří o lidu popelnicových polí, kterak v kontejnerech hledají cosi k snědku. Nebo možná i něco jiného, co by se mohlo hodit v přicházejících mrazivých dnech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tomáš Pfeiffer: Rozpor tady a tam je doslova explozivní
Již delší dobu dostává naše veřejnost, odborná i laická, jednostranné informace o alternativní medicíně (CAM). Naše komora (Svaz Sanátor - komora biotroniků) vydala zásadní informační publikaci "Alternativní medicína (CAM) ve světě", která obsahuje překlady dokumentů z této oblasti od předních evropských i světových autorit, jako je Světová zdravotnická organizace (WHO), Rada Evropy, evropský výzkum CAMbrella financovaný Evropskou komisí, dokumenty evropské asociace EUROCAM a dalších.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Radek Banga se omluvil za své hodně, hodně sprosté písně. Už je to prý pryč. Jenže na něco zapomněl...
Texty písní zpěváka Radka Bangy alias Gipsyho.cz jsou v současné době velmi probírané. Důvodem je skutečnost, že Banga v sobotu odešel ze sálu kvůli oceňované nacionalistické skupině Ortel. Jenže Bangovy leckteré texty v sobě nemají snad ani jedno slušné slovo...
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Zdeněk Škromach zostra: Lůza, umělci z peněz ČT, Ortel, extremista Kalousek. Debil Havel a zloděj Klaus? Nikdy jsem neřekl...
ROZHOVOR Standardní politické strany přestávají odpovídat na otázky, které trápí lidi. Navíc určitá část politických a uměleckých elit vyvolává společenský neklid, myslí si ještě nedávno místopředseda Senátu Zdeněk Škromach (ČSSD). „Bohužel si tito lidé ve svém zápalu neuvědomují, že tím, co dělají, živí a podporují růst extremismu, který roste po jejich boku a na jejich zádech,“ uvedl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz. Bojí se, že je tu vyvolána poptávka po silném vůdci. „Jak známe z minulosti, pokud přišel diktátor, který měl za sebou silnou podporu byznysmenů, většinou demokracie skončila na dlouhé roky,“ varoval.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Parkanová musí platit kvůli letounům CASA. Ale trochu jinak...
Bývalá ministryně obrany Vlasta Parkanová musí zaplatit pokutu za zveřejnění výpovědí svědků v trestní kauze CASA. Soud dnes zamítl její žalobu na Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ), rozsudek je pravomocný, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Hroutí se vám svět? Přečtěte si Václava Havla, radí profesor ze slavné americké univerzity
Kdo má v poslední době pocit, že se svět začal nebezpečně měnit, pro toho je určen zajímavý recept na zachování svobody i vnitřní rovnováhy. Sestavil ho Timothy Snyder, profesor historie z Yaleovy univerzity, známý v Česku jako autor bestselleru Krvavé země. Píše o tom server Respekt.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Jiří Dienstbier se vychválil, co všechno se mu povedlo. Třeba peníze pro neziskovky. A pak už opravdu skončil ve vládě
„Vzhledem k tomu, že za pár okamžiků budu předávat funkci svému nástupci, rád bych zbilancoval svou činnost,“ uvedl svou poslední tiskovou konferenci na Úřadě vlády odcházecící ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Návrh senátorského klubu ODS na usnesení Senátu
Návrh usnesení Senátu, který předloží na druhé plenární schůzi (30. 11. od 9:00) senátorský klub ODS.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Ti, co mají plnou pusu demokracie, ji ve skutečnosti nenávidí. První dáma ODS podpořila Lucii Bílou, pronásledovanou fanoušky Radka Bangy
Nad děním kolem udělování letošních cen Český slavík se na svém facebookovém profilu zamýšlí pražská politička ODS Alexandra Udženija.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Ministr Herman: Mezináboženský dialog může pomoci stavět mosty. Nic jsem neporušil
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Čtenáři předložili ministru Danielu Hermanovi obsah textů Radka Bangy. Ten je označil za nevhodné
Na řadu čtenářských dotazů, které se nashromáždily na jeho profilu na serveru ParlamentniListy.cz, odpovídal v poslední době ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Ministr Jurečka: Já jsem standardně klidný člověk, ale když jsem to slyšel...
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k jednání o státním rozpočtu na rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Fízlování na internetu jako normál?
Bez přílišných řečí zatím legislativním procesem proplouvá novela zákona o Vojenském zpravodajství. Jejím deklarovaným účelem má být ochrana bezpečnosti českého internetu. Reálně však hrozí, že díky této novele získají špioni velkou míru volnosti, kterou budou moci zneužít.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Francouzský prezident dnes přiletí do České republiky
Pracovní návštěva prezidenta Francouzské republiky v České republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Policie na hranici s Německem cvičně zadržovala migranty
Policisté na bývalém hraničním přechodu s Německem v Petrovicích dnes cvičně zřídili registrační místo pro běžence. Ověřují funkčnost systému pro případ příchodu velkého počtu běženců k hranicím. Odbavení jednoho člověka by mělo trvat 15 minut až půl hodiny. Podrobnosti novinářům řekl vedoucí cizinecké policie Ústeckého kraje Pavel Češka. Cvičení je součástí dvoudenní policejní akce zaměřené na migranty, která skončí odpoledne.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátoři navrhují zrušení EET. Sobotka by měl Babiše vyměnit, vyzývá Ivo Valenta
Senátoři v čele s Ivem Valentou ve středu představili návrh zákona na zrušení elektronické evidence tržeb a zároveň převzali petici občanů, která rovněž zrušení EET požaduje. Senátoři se nechtějí smířit s tím, že stát bude živnostníky automaticky považovat za zloděje, které je nutné kontrolovat. Premiér by měl ministra Babiše odvolat, vyzval Valenta na tiskové konferenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Senátoři ODS, STAN a Valenta navrhují zrušit zákon o EET
Skupina senátorů z klubu ODS a STAN a senátor Ivo Valenta (za Stranu soukromníků) navrhují zrušit zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). Svůj návrh zákona na zrušení normy, která má začít platit už ve čtvrtek, dnes představili na tiskové konferenci. Jsou přesvědčeni o tom, že EET v současné podobě uškodí zejména malým podnikatelům a soukromníkům. Senátoři také převzali občanskou petici za zrušení zákona s více než 11 500 podpisy, k níž se mimo jiné připojilo i 19 starostů a 14 senátorů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Turecko: Erdogan kouše. Znepokojivé a špatné zprávy. Už je jich opravdu hodně
Turecký prezident se v posledních dnech doslova utrhl ze řetězu. Nejprve vyhrožoval, že pustí do Evropy stovky tisíc uprchlíků, a nyní vyzval muslimy po celém světě, aby více hájili „palestinskou věc“. Od tureckého prezidenta se nyní odvrátila i kancléřka Merkelová.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Michael Rada: Poklady ve skříních a šuplících
Není to tak dávno, co v mém blogu vyšel článek s názvem Podklady pod nohama. S ohledem na odezvu jsem se rozhodl vydat na toto téma článek další a ukázat, že poklady není třeba hledat jen venku v ulicích, ty zapomenuté, totiž často leží přímo v našich domovech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Na vánoční trhy se letos podívají i hasiči z odboru prevence
1. prosince se v pražských ulicích objeví uniformovaní hasiči s průkazy kontrolora a podívají se na některé stánky na vánočních trzích, zda je z hasičského hlediska vše tak, jak má být.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Stanjura (ODS): Pane ministře, nemusíte reagovat okamžitě, můžete použít přítele na telefonu
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k jednání o státním rozpočtu na rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
No to je sranda: Za jeden smazaný blog o Ortelu vyskočila hromada nových. Pane Bango, nečtěte. Nad jedním se čtenář umlátí smíchy
Cenzura. Zrušený blog na IDNES.cz, poté co jeho autorka dala čtenářům nahlédnout do autorské kuchyně zpěváka Radka Bangy, prezentovaného po protestu proti ocenění zpěváka Tomáše Ortela jako ctihodná morální autorita, vyvolal značný rozruch. Zejména po zjištění, že administrátorem blogů, který jej zrušil, je bratr potupeného zpěváka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Plamínková (STAN): Praha rozšiřuje plochy krajinné zeleně
Hlavní město v poslední době výrazně rozšiřuje plochy veřejné zeleně, především ve východní části Prahy, kde byl až dosud zelených ploch nedostatek. V současné době je již plně v běhu například výsadba nového lesa s místním názvem Robotka mezi Dubčí a Běchovicemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Maříková (SPD): Ve čtvrtek vypukne největší šikana jménem EET
Už ve čtvrtek vypukne největší šikana na občany tohoto státu elektronická evidence tržeb, projekt ministra financí Andreje Babiše.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Babiš může zákon o střetu zájmů využít ve svůj prospěch, odhadl v ČT komentátor
Hosty Událostí, komentářů ČT24 byli dnes poslanci ANO Radek Vondráček a ČSSD Lukáš Pleticha. Tématem nebylo nic jiného než dnes sněmovnou prosazený zákon o střetu zájmů, přezdívaný Lex Babiš.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Do české politiky se prý vrátí jedna hodně těžká váha
Expremiér Jiří Paroubek se znovu hlásí o slovo. Prý je připraven úplně ke všemu, dokonce i k možnému návratu do ČSSD. Své bývalé domovské straně by podle vlastních slov rád pomohl, protože s nelibostí sleduje oslabování sociální demokracie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Pediatrické dny přiblíží nemoci dětí
Onemocnění kostí a kloubů dětí, opakované horečky, geneticky podmíněné choroby nebo různá metabolická onemocnění – to jsou hlavní témata XV. Jihočeských pediatrických dnů, které se konají 2. - 3. prosince v Biologickém centru Akademie věd v Českých Budějovicích. Kongres pořádá Dětské oddělení Nemocnice České Budějovice, a. s., ve spolupráci s Biologickým centrem Akademie věd ČR a zúčastní se jej na 160 odborníků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Cesta k prezidentským volbám ve Francii začíná
Poprvé ve své historii uspořádala francouzská pravice vnitrostranické primárky v americkém stylu. V jejich druhém kole vyhrál zcela přesvědčivě zástupce „pravice uvnitř pravice“ Francois Fillon a bude to tak on, kdo se bude v dubnu (a zřejmě i květnu) ucházet o vítězství ve francouzských prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Daňová buzerace v Česku. Jsme prý horší než Řekové nebo Slováci
S nadsázkou lze říci, že český daňový systém terorizuje podnikatele. Nejde jen o výši daní, ale také o čas, který musejí podnikatelé věnovat vyplňování daňových přiznání a dalším povinnostem s daněmi souvisejícím. Server Byznysnoviny.cz spočítal, že průměrná česká firma řeší svoje daňové povinnosti 234 hodin ročně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Antonín Rašek: Po pádu letadla u Smolenska znovu smutno
Polská vláda řízená v pozadí Jaroslawem Kaczyńskim si od nástupu k moci musela od Evropské unie za ohrožování demokracie vyslechnout už leccos nepříjemného. Tu za ochromení ústavního soudu, jindy za manipulaci s médii. Kritizována byla i za nacionalistický populismus.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Česká televize má dalšího zástupce v Evropské vysílatelské unii
Česká televize získala další významnou pozici v Evropské vysílací unii (EBU), organizaci zaštiťující veřejnoprávní média v Evropě. Poprvé v historii má svého zástupce také v Předsednictvu expertní skupiny EBU pro dokumentární tvorbu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Zelienková: Navrhuji stanovit minimální výši daně na deset tisíc korun
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Policie a magistrát dohnaly občana k radikálnímu činu. Vzal si na něj motorovou pilu
Zbyňka Procházku z Kojetic dohnal ústecký magistrát a policie k radikálnímu činu. Dokonce k tomu vzal i motorovou pilu. O jeho případu informuje Deník.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Vicepremiér Bělobrádek představí výsledky sekce vlády pro vědu, výzkum a inovace
Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavel Bělobrádek vystoupí v pátek 2. prosince 2016 společně s premiérem Bohuslavem Sobotkou na tiskovém brífinku po jejich bilančním setkání.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Hasiči a energetici vylepšují komunikaci s obyvateli v okolí jaderných elektráren
Díky dohodě mezi Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru České republiky a společnosti ČEZ dojde k významné modernizaci sirén v regionech kolem elektráren Temelín a Dukovany. Hasiči nově využijí i zásahové a školicí prostředky a zároveň také proškolí stovky osob.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Hájit práva a oprávněné zájmy svých klientů pomůže přes čtyřicet nově zapsaných daňových poradců
Ing. Petra Pospíšilová, prezidentka Komory daňových poradců ČR, do svých řad v pátek 25. listopadu přivítala 42 nových daňových poradců, kteří prokázali své znalosti z oblasti daňové i ekonomické teorie a praxe v náročných písemných i ústních zkouškách. Slavnostní přivítání do profese se uskutečnilo v Rytířském sále brněnské Nové radnice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Zdeněk Juračka: Musíme zákazníkům nabídnout něco víc
Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) spouští nový projekt certifikace tradičních českých prodejen a s ním spojené udílení značky kvality pro české prodejny potravin. Cílem je garantovat zákazníkům kvalitní služby, zákaznický komfort a kvalitní domácí potraviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Sabina Slonková vytáhla další kauzu: Zase proti Zemanovi, zase starou a zase v ní je Karel Srba
Ke starému problému pašování zbraní do Afriky se vrací ve své investigativní reportáži Jiří Kubík a Sabina Slonková na serveru Seznam Zprávy. Jde přitom o kauzu 14 let starou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Schválený návrh rozpočtu Jihomoravského kraje na příští rok je přebytkový
Rada Jihomoravského kraje na své schůzi v úterý 29. listopadu 2016 schválila návrh rozpočtu Jihomoravského kraje na rok 2017. Rozpočet je sestaven jako přebytkový, příjmy jsou stanoveny v celkové výši 6,376 miliardy korun, výdaje pak 6,338 miliardy korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Ministr Zaorálek: Jsem připraven se kdykoliv vyjádřit ke vztahu k Číně
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Petr Báča: Dospěje dnes OPEC k finální dohodě na omezení produkce ropy?
Asi hlavní adept na “den roku” z pohledu trhu s ropou je tady. OPEC bude na dnešní vídeňské schůzce chtít stvrdit rámcovou dohodu z Alžíru a dohodnout se na koordinovaném omezení produkce ropy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad stanovil složku ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie
V souladu se zákonem č. 165/2012 Sb., o podporovaných zdrojích energie a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, stanovil Energetický regulační úřad pro rok 2017 složku ceny na podporu elektřiny z podporovaných zdrojů energie ve výši předpokládaných nákladů na podporu elektřiny v roce 2017, tedy přibližně ve výši 2,6 mld. Kč.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dohra zákroku proti ,,bezdomovci" Břetislavu Rychlíkovi: Svou příhodu sepsal Jan Rejžek
Režisér Břetislav Rychlík na sebe nedávno upoutal pozornost příhodou z pražského Hlavního nádraží. Ochranka si ho spletla s bezdomovcem a hodně nevybíravě ho vyvedla z budovy. Opačnou příhodou se nad ránem pochlubil na svém facebookovém profilu hudební a literární kritik Jan Rejžek. Břetislav Rychlík je tím dojat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Matěj Čeleš: Politika ochranářství dusí ekonomiku
Komentář k HDP Francie za třetí kvartál:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka se setká s prezidentem Francouzské republiky
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se ve středu 30. listopadu 2016 setká v Kramářově vile ke společnému jednání s prezidentem Francouzské republiky Françoisem Hollandem, který přicestuje do Prahy na pracovní návštěvu na pozvání prezidenta ČR Miloše Zemana.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Audit vzdělávacího systému v České republice: Nedostatky stále převažují
Nedostatky a rizika českého vzdělávání stále převažují nad přednostmi a příležitostmi. Z hodnocení procesů vyplývá větší míra jejich negativních dopadů. Pokusy o progresivitu podkopává společenská a politická neshoda. Upozorňujeme na potenciál příležitostí vyplývajících z probíhajících změn.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Ne každý muslim řeže hlavy. Zavírání hranic je zločin. Bojím se Trumpa. Promlouvá izraelský novinář a nejspíš vás dost překvapí
ROZHOVOR Nacionalisté a šovinisté jako Donald Trump nemohou ničemu prospět. Barack Obama byl zklamáním, ale od Trumpa nevím, co bychom měli očekávat. Takto mimo jiné hovoří Gideon Levy, novinář z levicového izraelského listu Haaretz. Ostatně hovoří i o uprchlících, multikulturalismu a prezidentovi Miloši Zemanovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Lank (Úsvit): Dorovnejme platy příslušníkům bezpečnostních sborů
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k návrhu rozpočtu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Tomáš Pastrňák z České asociace manažerů k Vítkovicím: Dostatek zakázek není záruka úspěchu
Vyjádření České asociace interim managementu k Vítkovicím, jménem jejího předsedy Tomáš e Pastrňáka:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Kancelář europarlamentu: Téma obrany se dostane i na prosincovou plenární schůzi
Návrhy, jak posílit spolupráci v oblasti obrany, přicházejí v poslední době od různých evropských států včetně Česka. Byly také prominentním tématem uplynulé plenárky. Poslanci se postavili za požadavek, aby členské státy věnovaly na obranu 2% HDP. V kontextu rostoucích bezpečnostních hrozeb kolem i uvnitř EU a v situaci, kdy není jisté, zda budou USA nadále garantem evropské bezpečnosti skrze NATO, také navrhli několik společných celoevropských iniciativ v oblasti bezpečnostní politiky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Účetní z Auschwitz s odvoláním neuspěl
Trest čtyř let odnětí svobody pro bývalého dozorce z německého koncentračního a vyhlazovacího tábora Auschwitz Oskara Gröninga potvrdil německý Spolkový soudní dvůr v Karlsruhe. Rozhodnutí je konečné.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Bendl (ODS): Některé věci v rozpočtu jsou spíše volebním medvědem grizzly
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k jednání o státním rozpočtu na rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 13:35, zobrazit podobné
Černochová (ODS): Je zarážející, že ekonomika roste, ale výdaje na obranu tomu neodpovídají
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k jednání o státním rozpočtu na rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Tady lidé postavili do čela stranu Le Penové. A nelitují. Nahlédněte
Agentura AFP přináší reportáž z francouzského města Mantes-la-Ville, které leží asi padesát kilometrů od Paříže a před dvěma lety jej ve volbách ovládla Národní fronta. Místní prý své volby nelitují a mnozí z nich budou hlasovat pro kandidátku Národní fronty Marine Le Penovou i v prezidentských volbách.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Sloužili jste nacistům, budete sloužit i islámu! Orgán znovu popotahuje Kláru Samkovou, ale ta vycenila zuby
Advokátka Klára Samková stále čelí problémům kvůli projevu o islámu, který pronesla v květnu na semináři v Poslanecké sněmovně. Advokátní komora, které je členkou, chce prošetřovat, zda se nezpronevěřila etickému kodexu advokáta. Pozoruhodné je, že vyšetřování začíná již podruhé.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Jan Vácha z holdingu Blažek: Považujeme celé obvinění za absurdní vystupňování tlaku konkurence
Dceřiná společnost firmy Blažek Holding a. s., společnost Blažek Praha a. s. a jeden její zaměstnanec byli včera obviněni Generální inspekcí bezpečnostních sborů z trestného činu podvodu za to, že v roce 2013 „údajně“ poskytli „nepravdivé informace Policejnímu prezidiu o nabídce na zakázku “Boty 2001 letní, zimní a polní PČR“ kromě jiného v oblasti průniku vody a použité stélky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Ministr Ťok: Zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla přinese lidem časové úspory
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Průzkum: Co Evropany spojuje, je důležitější než to, co je rozděluje, míní přes sedmdesát procent Čechů
Co Evropany spojuje, je důležitější než to, co je rozděluje, se domnívá 73% Čechů a 71% občanů EU, ale pouze 32% Čechů považuje členství v EU za dobrou věc pro jejich zemi oproti 53% v EU, říká poslední průzkum mínění Eurobarometr Evropského parlamentu “Parlemeter”, jehož výsledky byly publikovány v listopadu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Na nábřeží Edvarda Beneše v Praze je omezen provoz
Od 30. listopadu do 6. prosince 2016 bude omezen provoz na nábřeží Edvarda Beneše v úseku Klárov - U plovárny. Důvodem je souvislá údržba komunikace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Nelze vyloučit riziko, že se obnoví balkánská migrační trasa
Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem u příležitosti návštěvy srbského prezidenta v ČR:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Andrej Babiš je dojič státu. Závažné tvrzení podepřené důkazy
ROZHOVOR Šéf hnutí ANO, miliardář Andrej Babiš, nedělá podle předsedy Asociace podnikatelů a manažerů Radomila Bábka nic jiného, než že dojí stát. „Kdyby neměl dotace a státní zakázky, tak by ze dne na den zkrachoval. On hlavně chce dělat všechno pro sebe. Stát a občané ho vůbec nezajímají. Zajímají ho jen jeho příjmy, jeho moc, jeho peníze,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jeden z organizátorů protestů proti zavedení elektronické evidence tržeb, které podle něj ohrožuje svobodu podnikání v České republice.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 11:35, zobrazit podobné
Kreml, Russia Today a Sputnik zvažují údery proti Evropě. Za obvinění z šíření propagandy
„Ruská federace zvažuje přijetí protiopatření v souvislosti s rezolucí přijatou Evropským parlamentem namířenou proti ruské propagandě,“ uvedl tiskový mluvčí prezidentské kanceláře RF Dmitrij Peskov.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Sněmovna dnes projednává především rozpočet
Stěžejním bodem středečního programu bude projednávání návrhu státního rozpočtu ve druhém čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident Zeman: Musím připomenout kalouskovské řádění na ministerstvu obrany
Projev prezidenta republiky při velitelském shromáždění náčelníka Generálního štábu AČR
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Oldřich Fischer: Třetí válka a ztráta paměti
Ti, co dnes vyhrožují a sní o třetí světové válce, utrpěli totální ztrátu paměti. Jinak by si už od čtvrté třídy národní školy měli pamatovat: Už tenkrát měli Američani atomovou pumu. Ale do bombardéru dostali jen jednu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Alena Vitásková: Nelze překračovat zákon, a vystavit tak riziku postihu Českou republiku i samotné příjemce podpory
Energetický regulační úřad (ERÚ) od roku 2015 nově vydává cenová rozhodnutí na podporu obnovitelných zdrojů energie dle novely energetického zákona do 30. září. Do konce listopadu musí ERÚ dle zákona stanovit cenovým rozhodnutím výběr finančních prostředků na krytí podpory od konečných zákazníků. Tato cenová rozhodnutí ERÚ, jako vždy, vydal v řádném termínu, a jsou stanoveny přesně v rozsahu zdrojů notifikovaných ke dni vydání cenových rozhodnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Premiér Sobotka: Úkolem ministra Stropnického je pokračovat ve zvyšování výdajů na obranu
Předseda vlády Bohuslav Sobotka včera vyhodnocoval dosavadní práci ministra obrany Martina Stropnického. Premiér společně s ministrem diskutovali rovněž o úkolech ministerstva pro zbývajícího funkční období vlády. Mezi hlavní priority patří pokračovat v navyšování financí na armádu, personálně posílit stav Armády ČR i modernizovat zbrojní vybavení vojáků.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Senátor Antl: Elegance bez bariér vynesla šestimístnou sumu
24. listopadu proběhl 4. ročník módní přehlídky vozíčkářů, která se poprvé konala v Pelclově divadle v Rychnově nad Kněžnou. Atmosféra byla, stejně jako v předchozích ročnících, úžasná a vybraná částka rekordní!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Prezident republiky dnes jmenuje nové ministry
Z programu hlavy státu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Dohoda Trumpa a Putina: Zvěsti, výroky a nové skutečnosti. Vše na světě může být náhle jinak
V amerických i ruských médiích se pomalu začíná hovořit o tzv. „velké dohodě“, kterou spolu možná uzavřou Spojené státy a Rusko. Dohoda by měla dávat záruky oběma zemím v oblasti zahraniční politiky a předejít možným budoucím sporům.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Volby v Rakousku: Hrozí po nich ještě další volby
K rakouským prezidentským volbám, které se uskuteční již tento týden v neděli, se vyjádřil v Lidových novinách politolog Hubert Sickinger. Podle něj se kromě toho, zda zvítězí Alexander Van der Bellen ze Zelených, či Norbert Hofer ze Svobodných, také možná rozhodne o konci dlouholeté vlády velké koalice – sociálních demokratů a lidovců.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Paroubek: Babiš zase vyhrál
Zatím posledním střetem dvou politických partnerů a hlavně soupeřů, B. Sobotky a A. Babiše, je střet o Elektronickou evidenci tržeb (EET). A. Babiš přišel tento týden do vlády s pozměňovací návrhem zákona, kterým by z působnosti zákona byli vyjmuti drobní podnikatelé s příjmy do 250 tisíc korun ročně, kteří navíc daní paušálně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Tereza Kněžourková: Je Praha řádný hospodář, nebo otrokář?
Praha chce vymáhat škodu za tunel zvaný Opencard. Hosana, otvírejte šampaňské! Jenže tohle víno je značně trpké.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
Lošťák (SaS): Sociální programy jsou černá díra. Nejen ty romské
Romové žijí v Evropě v chudobě, říká studie, z níž dnes citovaly Novinky.cz. Očekávám, že jako vždy u tohoto tématu, budou levičáci křičet, že peněz se Romům dává málo a celý zbytek společnosti, že příliš mnoho.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Národní muzeum na nové výstavě „Když císař umírá“ připomíná poslední cestu císaře a krále Karla IV.
Národní muzeum zakončuje oslavy sedmistého výročí narození Karla IV.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Do Prahy míří neomarxista zbožňovaný mladými Brity, má být inspirací pro ČSSD
Na začátku prosince se v pražském Kongresovém centru setkají stovky představitelů Strany evropských socialistů.
zdroj: aktualne.cz, přidáno 30.11.2016 v 06:36, zobrazit podobné
Hejtman Košta: Olomoucký kraj spouští aplikaci s podklady zastupitelstva
Krajská samospráva v Olomouckém kraji jako první v České republice nabízí obyvatelům regionu možnost nahlížet on-line do přípravy podkladových materiálů na zasedání zastupitelstva.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Hampl: Spousta lidí bere lidská práva jako jakousi nadstavbu. Parádičku, kterou si můžeme odpustit
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Česká justice poměrně složitě hledá hranici mezi svobodou projevu a trestným činem
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Návrhu zákona, kterým se mění trestní zákoník:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 22:35, zobrazit podobné
Veleba (SPO): Doporučuji si přečíst historii Tibetu a pobavit se s někým, kdo to tam zná
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Tisíc pivovarů zlikvidováno. Tisíc hospod
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kalousek (TOP 09): Už jsem opravdu téměř stará struktura - šestadvacet let v systému
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Zelienková: Žádám sto milionů korun na úpravy věznice v Uherském Hradišti
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: O krok blíž ke konci syrské války
Syrská armáda společně se svými spojenci bez většího zájmu médií pomalu ale jistě osvobozuje Aleppo od teroristů. Dobytí Aleppa může ve svém důsledku vést k ukončení pětileté syrské války.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Kučera (TOP 09): Ministr financí Babiš si nevěří
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Průzkum: Proč pracovníci skladů a kurýrních služeb trpí bolestmi?
Zaměstnance, kteří jsou nuceni používat špatně navržené čtečky čárových kódů, čeká jen práce bez koláčů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Adamová (TOP 09): Vládě se moc nedaří napravovat škody, které prezident Zeman páchá
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad se vyjadřuje k problematice podpory vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla
Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 4/2016 ze dne 26. září 2016, kterým se mění cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 5/2015 ze dne 19. listopadu 2015, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie ani cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 5/2016 ze dne 26. září 2016, kterým se stanovuje podpora pro podporované zdroje energie na rok 2017, neobsahuje podporu pro vysoce účinnou kombinovanou výrobu elektřiny a tepla.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Protikuřácký zákon si zahrává s trpělivostí nejen restauratérů. Poškozených má být mnohem více
Protikuřácký zákon, který se má příští týden opět objevit na programu sněmovny, nevadí jen kuřákům, případně nekuřákům, ale hlavně majitelům kaváren, čajoven, restaurací a malých hospod. Všichni chápou, že regulovat přísněji kouření by se asi mělo, nikdo ale nerozumí tomu, proč se neustále mění doslova každý měsíc podmínky a pravidla, kde a jak zakázat kouřit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Západ znásilnil celý svět. Upalování lidí, sekání rukou. Umělec emigrant to dokládá vlastním zážitkem s americkou firmou a ruským ministrem, po kterém chtěl spáchat sebevraždu
ROZHOVOR Andre Vltchek je filozof, novelista, filmař a investigativní žurnalista. Byl zpravodajem z válek a konfliktů v tuctech zemí celého světa. Jeho poslední tři knihy, které publikoval, jsou „Aurora“ a dva bestsellery politické non-fikce „Exposing Lies Of The Empire“ a „Fighting Against Western Imperialism“. Natáčí filmy pro teleSUR and Al-Mayadeen. Poté, co léta žil v Latinské Americe, Africe a Oceánii, teď žije ve východní Asii a na Středním východě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Černoch (Úsvit-NK): S oceněním Bangy to myslí náměstkyně Kolínská vážně? Pochybuji o jejím duševním zdraví
Reakce na prohlášení Petry Kolínské v souvislosti s kauzou "Banga versus Ortel":
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Bezpečné vánoční nákupy online
Většina Čechů letos podle průzkumů pořídí vánoční dárky přes internet, nákupy on-line šetří čas i peníze. Aby byly nákupy v e-shopu skutečně výhodné a bezpečné, je třeba pečlivě volit nejen způsob přepravy, ale také platby.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Dienstbier varuje: Zákon o sociálním bydlení se do voleb nemusí stihnout
Zákon o sociálním bydlení by vláda nemusela stihnout do parlamentních voleb prosadit. Pro přijetí normy by musela být silná politická vůle, ani v koalici ale úplná shoda nepanuje. ČTK to dnes řekl odcházející ministr pro lidská práva a legislativu Jiří Dienstbier (ČSSD). Za úspěch by nyní považoval, kdyby se podařilo zákon dokončit, aby ho mohla případně rovnou předložit příští vláda.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Aktivista Martin Uhlíř, poslanec Ondráček, Ivan David či Jiří Pospíšil. Jílková namíchala výbušnou směs, řeč bude o ochraně Zemana
Je nutné zavést trest za hanobení hlavy státu? Jde o výchovu občanů nebo potlačení svobody slova? A byl by rok vězení přiměřeným trestem za urážku prezidenta? Tyto a další otázky padnou v zítřejším vysílání pořadu Máte slovo České televize. Moderovat bude jako vždy Michaela Jílková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zeman Senátu, který odsoudil „dopis čtyř“: Zkoordinovali jsme politiku, jak jste chtěli. Tak neprotestujte
Senát se na návrh opoziční ODS distancoval od říjnového prohlášení o respektu k Číně, pod nímž je spolu s prezidentem, premiérem a předsedou Sněmovny uveden také předseda horní komory Milan Štěch (ČSSD). Jeho postoj dnes senátoři označili za jeho osobní názor, nikoli za názor celého Senátu. Štěch s obsahem prohlášení opakovaně souhlasil s poukazem na to, že vycházelo ze smluvních závazků ČR a Číny. Uvedl ale, že by s ohledem na následnou kritiku nyní volil jinou formu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Parta ztracených existencí. Odpudivý prase. Stanislav Huml opět neotřele o kapele Ortel, Zemanovi, pražské kavárně i ruské propagandě...
ROZHOVOR Poslanec ČSSD Stanislav Huml říká, že u kapely Ortel vidí texty, které jsou vlastenecké, kritické, čitelné, ale lebky na oděvu, hajlující publikum jsou problém. Pokud jde o odpůrce Miloše Zemana, tak skutečný demokrat dle něho uzná porážku svého kandidáta.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Džamila Stehlíková: Zákon na ochranu Zemana? Ohrožení svobody slova. Boj s propagandou Ruska? Správně, je třeba zasáhnout
ROZHOVOR „Svoboda slova by mohla být v ohrožení, pokud by prošel zákon zakazující hanobení prezidenta, ale vzhledem k tomu, že by byl protiústavní, tento scénář nehrozí,“ prohlašuje vysokoškolská pedagožka, lékařka a bývalá ministryně Džamila Stehlíková. Podle jejího názoru je ale daleko větším nebezpečím pro českou demokracii vlastnictví médií špičkovými politiky, tedy berlusconizace politiky. Vládní reprezentaci pak doporučuje, aby víc myslela na lidi než na to, jak se udržet ve svých úřadech.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 12:35, zobrazit podobné
Fuck off! Hovadiny, pitomci. Patriku Bangovi ujely nervy, věru na internetu se dějí neskutečné věci
Na podporu hudebníka Radka Bangy, který na protest proti Ortelu odešel ze sálu Karlínského divadla, kde probíhalo slavnostní předávání cen Českého slavíka, se na sociální síti Facebook sdružují lidé do skupiny „Pískáme s Radkem Bangou“. Do středečního rána se k ní připojilo více než 1200 uživatelů Facebooku, včetně řady lidí působících ve veřejném prostoru.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 10:35, zobrazit podobné
Vyhodil maminky nemocných dětí. Babišovy noviny hned zkraje nastoupily na nového ministra zdravotnictví
Dosavadní dlouholetý ředitel pražské Fakultní nemocnice Motol Miloslav Ludvík se dnes stane ministrem zdravotnictví. Přichází s heslem Rovné zdravotnictví pro všechny. Informace o Ludvíkovi přináší MF Dnes, vlastněná Andrejem Babišem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Přečtěte si diskusi u Bangy a polibte si prdel, vzkázal obhájcům Ortelu Čech, který se vystěhoval do teplých krajin
Manažer a konzultant v oblasti komunikace a marketingu Josef Bouška se s manželkou přestěhovali na Mauricius, protože nechtěli vychovávat syna v české společnosti, v níž míra xenofobie a nenávisti daleko přesáhly míru, kterou dokážou snášet. Dění v České republice ale Bouška stále sleduje a tak mu neunikly nenávistné reakce, které schytává hudebník Radek Banga za to, že se na Českých slavících vymezil proti skupině Ortel. Podle Boušky je nenávist důsledkem tolerance xenofobních postojů části české populace.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 09:35, zobrazit podobné
Už se připravuje další islámské nebezpečí. Generál Randák uzemnil ty, kteří věří v brzký klid, a řekl své o vývozu demokracie
REPORTÁŽ „Socializovat bojovníky Islámského státu, vracející se do Evropy, je prakticky nemožné,“ uvedl na setkání se studenty v rámci Plzeňské akademie mladých diplomatů generálmajor Karel Randák. Zatčeným českým občanům v Turecku hrozí třicet let v káznici a jsou obavy, že půjde o exemplární proces. Kdo má zájem o destabilizaci Evropy právě migrantskou krizí? Na tyto i další otázky odpovídal jeden ze špičkových bezpečnostních expertů v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 08:35, zobrazit podobné
VIDEO Sobotka a Špidla se sešli s Němci kvůli uprchlíkům. Ovčáček z toho má divný pocit. A na hranicích se rozjela akce
Otázka imigrace se řeší na nejvyšší úrovni, byť způsobem, který možná některé překvapí. Na počátku týdne se k tomuto tématu například vedlo jednání mezi českou a německou vládou. Zastoupení, přinejmenším na české straně, však vyvolalo u některých značné obavy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 07:35, zobrazit podobné
Jsem nešťastná z toho, co vidím. Poslankyně vážně o islámu a mužích v Evropě... Pokud ještě nějací jsou
Poslankyně Jana Lorencová (ANO) se na svém profilu vyjádřila opětovně k migrační krizi. A to poměrně ostře. Diskuse na sebe nenechala dlouho čekat, a tak přilévala ještě do ohně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 06:35, zobrazit podobné
Kubera (ODS): Velvyslankyni Číny stoupají vlasy na hlavě ze zpráv, které od nás dojdou do Číny a budou ještě maličko pokrouceny
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Kavárna se vnímá jako vrchol demokracie, přitom jde agresivně po každém, kdo s ní nesouhlasí. Polovina národa už je v kategorii náckové. Politik od Babiše chce dělení a nálepkám zatnout tipec
ROZHOVOR „Co vyčítám pražské kavárně, je, že sama sebe definuje jako vrchol demokracie. Posunuje se do role arbitra. Popisuje se jako skupina ryzích demokratů, která respektuje jinakost. Paradoxní je, že když někdo předvede jinakost v praxi tím, že má jiný názor, její zástupci velmi nevybíravě až agresivně po něm vyjedou,“ povšiml si v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ekonom a pražský zastupitel Patrik Nacher (ANO). Na protest proti umělému rozdělování společnosti sepsal Dalmatinskou výzvu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 21:35, zobrazit podobné
Na hnutí ANO se dnes pořádá hon. A zavírající hostinští se na EET jenom vymlouvají. Babišův poslanec Pilný to vzal v ČT hodně drsně
Poslanec Ivan Pilný z Babišova hnutí ANO ve středečním Interview ČT24 obsáhle promluvil k elektronické evidenci tržeb, která naostro startuje 1. prosince. Tvrdě zkritizoval hostinské, kteří tvrdí, že musejí skončit kvůli EET. Je to prý jen výmluva, kterou Pilný neuznává. V závěru pořadu si postěžoval, že na hnutí ANO se dnes pořádá hon.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Havlisté rozptýlení ve všech stranách se nejspíš nezastaví ani před cenzurou internetu. Analytik Hreha varuje
ROZHOVOR Za snahou bojovat s ruskou propgandou vidí mediální analytik a bývalý ředitel Slovenské televize Radim Hreha příležitost pro ministry a šibaly propojené s jejich stranickými sekretariáty k podojení státního rozpočtu. Podle jeho názoru se havlisté rozptýlení ve všech parlamentních stranách podle všeho nezastaví ani před cenzurou internetu, protože jinak totiž s jinými názory, než jsou jejich, nedokáží nic udělat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 20:35, zobrazit podobné
Režisérka Maren Ade: Jsem ráda, že můžu být Němka a zároveň součástí něčeho většího
Film Toni Erdmann od Maren Ade byl oceněn parlamentní cenou LUX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Hnyková (Úsvit): To mi rozum nebere. Pracovníci v sociálních službách nám odcházejí do Kauflandu...
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Vladimír Dlouhý: Místo nepřehledných výjimek chceme plošné snížení daní
Stát by měl kvůli EET podnikatelům ulevit plošným snížením daňových sazeb. Shodli se na tom dnes prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Robejšek v rádiu: Politici neřeší skutečné problémy, ale ty, které si vymyslí
Hostem středeční Kauzy dne na Rádiu Impuls byl politolog a předseda nové politické strany Realisté, kterou založil, Petr Robejšek. Proč založil Realisty? Protože současná politická scéna si vytváří problémy, které chce následně řešit, ale neřeší skutečné problémy, které občany trápí. Prozradil také, že prezident Miloš Zeman je mu sympatický, odmítl přijetí eura v Česku a postavil se proti přijímání uprchlíků v naší zemi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Putnová (TOP 09): Už šest let se pokouším prosadit povinnou třetí hodinu tělesné výchovy
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k návrhu rozpočtu:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Žádný zmatek není. Mysleli jsme i na malé živnostníky
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k Vládnímu návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v oblasti daní:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:35, zobrazit podobné
Nový prezident Francie? Fillon je jasný favorit
zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz, přidáno 30.11.2016 v 19:31, zobrazit podobné
Premiér Sobotka uvedl do úřadu nového ministra pro lidská práva. Má dotáhnout legislativní procesy a zlepšit situaci v sociálně vyloučených lokalitách
Ve středu 30. listopadu 2016 uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka do úřadu nového ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jana Chvojku, kterého dopoledne jmenoval na Pražském hradě do funkce prezident republiky. Jan Chvojka ve funkci vystřídal odcházejícího ministra Jiřího Dienstbiera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Selektivní spravedlnost podle německých právníků
Z údajných válečných zločinů spáchaných v Aleppu by chtěla skupina právníků soudit syrského prezident Bašára Asada. Na tiskové konferenci v Berlíně Jens Dieckmann a Mehmet Daimagüler seznámili novináře s textem žaloby, která má být předána německé prokuratuře.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Debata poslanců o daňovém balíku se změnila ve spory o evidenci tržeb
Dnešní sněmovní debata o vládním daňovém balíku se zvrtla ve spory opozice s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO). Ministr v úvodu debaty představil poslancům svůj pozměňovací návrh ohledně změn v elektronické evidenci tržeb (EET), který chce do daňového balíku vložit. Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek ho ale obvinil, že nemluvil k věci, protože problematika EET nesouvisí s projednávaným daňovým balíkem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Luzar (KSČM): Vánoce na splátky mohou skončit až exekucí
Ve 20. a 21. století jsou tyto tradiční křesťanské svátky v mnoha zemích vnímány spíš jako svátky pokoje, rodiny a lásky, které slaví lidé společně bez ohledu na jejich křesťanský původ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Senátorka Seitlová: Poctiví vlastníci v domech doplácejí na nepoctivé. Chceme to změnit
Zpráva k návrhu senátního návrhu zákona senátorů Jitky Seitlové (dále Jiřího Čunka, Petra Šilara, Aleny Šromové, Zdeňka Brože, Františka Bradáče, Petra Víchy, Jana Horníka, Zbyňka Linharta, Ivo Valenty, Miloše Vystrčila, Jiřího Voseckého, Patrika Kunčara a Lumíra Kantora), kterým se mění zákon Občanský soudní řád a Zákon o veřejných dražbách a Insolvenční zákon:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 18:35, zobrazit podobné
Láska (SZ): Čína má miliardu obyvatel, no a co? My máme zase demokracii
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Matěj Urban: Některé predátorské subjekty na trhu spotřebitelských úvěrů končí
„Přestože nový zákon ještě není v platnosti, subjekty na trhu spotřebitelských úvěrů se na něj již připravují. Největší rozdíl od předešlých roků je možné sledovat u tzv. predátorských subjektů. Některé již na trhu končí nebo transformují své obchodní aktivity k jiným segmentům, než je trh spotřebitelských úvěrů, jiné subjekty se stávají transparentnější s očekáváním, že i pod novou přísnější legislativou budou schopny obstát. Zatím se ještě na trhu vyskytují subjekty, které se téměř nezměnily, je jich ale výrazně méně než dříve,“ charakterizuje Matěj Urban, zpracovatel letošní Studie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 17:35, zobrazit podobné
Probuďte se, vyzývá farář. Svoboda je v ohrožení
Signatář Charty 77, farář a bývalý disident Josef Kordík varuje po 27 letech od sametové revoluce před likvidací svobod a ztrátou demokracie. „Probuďte se, ohrožujete demokracii,“ uvedl pro server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Režisérka Maren Ade: Jsem ráda, že můžu být Němka a zároveň součástí něčeho většího
Film Toni Erdmann od Maren Ade byl oceněn parlamentní cenou LUX.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Štěch (ČSSD): Uznávám právo kritizovat, ale je potřeba chápat i druhou stranu
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Veřejnou soutěž na koupi bytového fondu Písnice nebude ČEZ rušit ani prodlužovat lhůtu k podávání nabídek
Společnost ČEZ, a. s., bere na vědomí, že se Městská část Praha-Libuš zatím nehodlá zapojit do vyhlášené veřejné soutěže na koupi bytového fondu Písnice, která po prodloužení lhůty trvá již téměř půl roku. S ohledem na závazná pravidla veřejné soutěže, na povinnost postupovat v souladu s péčí řádného hospodáře i vzhledem k ostatním zájemcům veřejné soutěže, nevidí ČEZ, a. s., důvody toto výběrové řízení zrušit či o další významný čas podávání nabídek odložit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sadistický bankéř z Cambridge byl souzen v Hongkongu
Bývalý obchodník, milovník kokainu, mučil a následně zabil v Hongkongu dvě mladé Indonésanky. Tím šířil hrůzu v této bývalé britské kolonii, která je známá svou poklidnou atmosférou a dlouho nezažila podobný kriminální případ.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Osobnosti, odsuďte xenofoba Ortela. Ozvali se Romové úřadující ve vládní radě pro menšiny
S výzvou adresovanou veřejně známým osobnostem, aby zvážily svůj postoj k ocenění kontroverzní hudební skupiny Ortel v anketě Český slavík, vystoupili zástupci Romů v Radě vlády pro záležitosti romské menšiny. Informoval o tom server iDnes.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 16:35, zobrazit podobné
Šesták (STAN/HOPB): V demokratické společnosti neexistují omezení, kdo s kým se má setkat
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Nizozemsko zakazuje burky a nikáb
Dolní komora nizozemského parlamentu dnes hlasovala pro zákaz nošení oblečení, které muslimkám zakrývá tvář, takových jako je nikáb nebo burka. Již dříve se cestou takového zákazu vydala Francie a Belgie.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Horník (STAN): Z řeči ministra Zaorálka jsem zděšen. Nebylo v ní ani trochu pokání
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Investice do hodinek Prim přes finGOOD.cz vynáší tři procenta ročně
Společnost Elton hodinářská, tradiční výrobce hodinek Prim, spojila síly s novou crowdfundingovou platformou finGOOD.cz, jejímž prostřednictvím chce získat prostředky k vývoji a inovacím. „Chceme dát touto cestou šanci i drobným investorům podílet se na úspěšném rozvoji značky Prim,“ říká Martin Pabiška, generální ředitel Elton hodinářská.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Čunek (KDU-ČSL): Dokonce máme zákony, kterými se snažíme chránit všechny občany naší republiky. Všechny!
Projev na 2. schůzi Senátu 30. listopadu 2016 k Zahraniční politice ČR ve vztahu k Čínské lidové republice:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 15:35, zobrazit podobné
Kovářová (STAN): Poslední kapkou je, že hradní stráž musí vzdávat kancléři poctu
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k jednání o státním rozpočtu na rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Energetický regulační úřad obdržel rozhodnutí Evropské komise k notifikaci obnovitelných zdrojů energie
Energetický regulační úřad (dále jen ERÚ) obdržel dne 29. listopadu 2016 v 16:30 hod. od Úřadu na ochranu hospodářské soutěže rozhodnutí Evropské komise k notifikaci podpory obnovitelných zdrojů energií uvedených do provozu po 1. lednu 2006 do 31. prosince 2012.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Mojmír Grygar: Válečné zločiny
Trvalo to dlouhá staletí, než se lidstvo dopracovalo k pojmu válečného zločinu. Ve starověku války patřily k normálnímu stavu věcí; starořecké obce spolu nepřetržitě zápasily o nadvládu a prvenství. Podle Plutarcha význam válek zdůvodňovali sami přírodovědci tím, že stav rovnováhy a harmonie nemůže nastat ani v přírodě, protože „kdyby byla z vesmíru odstraněna nenávist a nejednotnost, hvězdy by se zastavily a ustalo by vznikání a jakýkoli pohyb".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Já jsem Fidel! křičel slavnostně dav v Havaně
Kubánský národ a spolu s ním prezidenti a významné osobnosti ze všech koutů světa si připomenuli nedávno zesnulého lídra Fidela Castra na slavném Plaza de la Revolución v kubánském hlavním městě Havaně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zahradník (ODS): Kladu si otázku, zda se náhodou nejedná o peníze na šíření zelené ekologistické ideologie
Projev na 53. schůzi sněmovny 30. listopadu 2016 k jednání o státním rozpočtu na rok 2017:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových nově zveřejňuje nemovitosti připravované k prodeji
Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových zveřejňuje na svých webových stránkách vedle aktuální nabídky prodávaného majetku, nově také nemovitý majetek, který je k prodeji teprve připravován.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Zbyněk Fiala: Včasné varování
Říká se tomu průmyslová revoluce, ale změní to celou společnost, pokud hýbneme kostrou a zareagujeme na včasné varování inženýrů. Ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT prof. Ing. Vladimír Mařík, DrSc., dr.h.c., shrnuje posun původní představy od Průmyslu 4.0 ke Společnosti 4.0. Nezůstane to jenom na papíře?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné
Břetislav Rychlík a Tomáš Peszyński k aféře Ortel. Co chtít víc
Nad posledním děním kolem předávání hudebních cen Český slavík se v dnešních Lidových novinách zamýšlí režisér Břetislav Rychlík. Tématu se na svém blogu věnuje také aktivista Pražského Majdanu Tomáš Peszyński.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 30.11.2016 v 14:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

TOPlist