Nejčtenější v danném dni? Historie článků

duben 2019
Po18152229
Út29162330
St3101724 
Čt4111825 
5121926 
So6132027 
Ne7142128 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.697x, což odpovídá cca 192.904-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.

Oficiální zpravodajská média

Svatopluk Otava: Švédský ráj má jméno totalita. A Evropa se pilně učí
Žádné volby. Možná už nikdy. Žádná svoboda projevu, protože jiný názor je nepřijatelný. Žádná ochrana vlastních občanů, jen ze řetězu utržené feministky, liberálové a islamisté. A do budoucna také žádné bohatství, jenže to řadoví Švédové pouze tuší, zatím si to příliš nepřipouštějí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ubytování na faře. Rybářská celebrita. Noviny píší o tom, jak církev rozjede podnikání
Římskokatolická církev na jihu Čech chce finanční zdroje na svou činnost získávat z lukrativní oblasti turistiky. Kromě pronájmů far půjde i o zážitkové akce. Píší o tom dnešní Lidové noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Martin Konvička: Školství potřebuje léčbu Klausem - překvapivě tím starším
Pamatují jen pamětníci: "Léčba Klausem" byl televizní dokument Igora Chauna z raných devadesátek, tedy z doby, kdy mladí intelektuálové o tehdejším ministrovi financí Václavovi K. točili filmy, poslouchali, co říká, a nesnažili se jej rovnou shodit.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Gazdíkem (STAN)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Propaganda jede na plné obrátky. Ze svazácké aparátnice Pajerové udělají studentskou vůdkyni, z Moravce ředitele zeměkoule. Drsná beseda o médiích, dorazili Robejšek, Žantovský i mladý Klaus
REPORTÁŽ Mainstreamová média si zoufají nad tím, že lidé nechápou, co je správné, a volí si neustále někoho jiného, než jim doporučují. To zaznělo na konferenci s názvem Média a moc od Petra Robejška, zatímco Václav Klaus mladší pohovořil o propagandě, která i z elitní svazačky navždy udělá studentskou vůdkyni. Filozof Miloslav Bednář upozornil na to, že novináři a média se stále snaží být součástí moci, což ilustroval na moderátorovi Václavu Moravcovi, z jehož předvádění se v pořadu OVM je zřetelná touha stát se vůdcem, když ne zeměkoule, tak alespoň politické scény u nás.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Na stárnutí populace je třeba se dobře připravit. MPSV zahájilo Národní konvent
Kulatým stolem na téma „Bydlení a stárnutí populace“ zahájilo MPSV Národní konvent ke stárnutí populace. Ten si klade za cíl zahájit širokou debatu mezi ministerstvy, odbornou i laickou veřejností o tom, jak by se česká společnost měla připravit na demografické změny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ŘLP ČR: Memorandum o spolupráci s Vietnamem
Memorandum o vzájemné spolupráci mezi ŘLP ČR, s. p., a VATMC (Vietnam Air traffic Management Corporation) podepsali dne 28. 02. 2017 generální ředitel Ing. Jan Klas a náměstek generálního ředitele Nguyen Van Thang.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Velký problém pro Kyjev. Separatisté na východě Ukrajiny vyhrožují, že obsadí továrny
Vedoucí představitelé sebeprohlášených republik, doněcké (DNR) a luhanské (LNR), uvedli, že pokud nedojde ke zrušení ekonomické blokády obou zmíněných republik ze strany legitimní ukrajinské vlády, dojde k „nacionalizaci“ ukrajinských podniků vyskytujících se na území DNR a LNR. Jejich produkce bude pak orientována na ruský trh a jiné trhy, informuje server Unian.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vystrčil (ODS): Nejdříve zdanit, potom regulovat a nakonec vybrané dotovat
Zejména na malých obcích a městech máme spoustu různých aktivních spolků, sdružení a dalších organizací, které sice ve své hlavní činnosti nepodnikají, ale jednou dvakrát či třikrát do roka organizují ples, výlov nebo třeba masopust, kde se prodávají různé výrobky zejména potom jídlo a pití.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Ladislav Heryán: Hlavní problém naší civilizace
Jeden můj vídeňský kamarád, Rakušan, mne pozval na večeři. Je to velmi sympatický člověk, ochotný pomoci komukoliv, každý si jej musí zamilovat na první pohled. Jeho kořeny jsou, myslím, židovské. Je spoluvlastníkem malé rodinné firmy a musí se docela ohánět.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
SVS ČR: V ČR byla po osmi letech diagnostikována nakažlivá pohlavní nemoc koní
V České republice byl poprvé po osmi letech potvrzen výskyt nakažlivého bakteriálního onemocnění pohlavních orgánů koní. Nákaza zvaná nakažlivý zánět dělohy koní není přenosná pouze na klisny, jak by možná napovídal její název, ale také na hřebce. Právě u plemenného hřebce byla při preventivním vyšetření, provedeném ve Státním veterinárním ústavu Praha, nákaza v průběhu února diagnostikována.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Nazývejme věci pravými jmény: Parlamentní listy šíří fašismus, zaznělo od Jana Čulíka
Pan Roman Kanda se počítá mezi sympatizanty radikální levice a velmi ho rozezlil šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. Čím? Poskytl totiž rozhovor serveru ParlamentníListy.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Petrák (TOP 09): Občané nerušit - připravujeme strategický plán o vás bez vás
Jednání o připravovaném Strategickém plánu slibuje řešitelům i vedení města pořádně horké chvilky.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Váhalová (ČSSD): Dotační tituly ovlivňují venkov
Často jsem slýchávala, že zemědělci mají čtyři nepřátele - jaro, léto, podzim a zimu. Poslední roky se k nim přidávají další dva- vylidňování venkova a dotační tituly. Myslím, že proti všem nepřátelům je náš venkov schopný obstát, pokud budou lidé žijící na venkově chtít a pokud budou dotační tituly komplexní a efektivní.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Laudát (TOP 09): Neomezujte, ale pomozte občanům v oblasti Želivky
Obyvatelé obcí okolo vodní nádrže Švihov (Želivka) marně čekají na účinnou pomoc státu a hlavního města Prahy, které čerpá pitnou vodu právě z této oblasti Vysočiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Blbý výrok. Nedá se obhájit. Jenže… Komentátor píše o tom, jakou má dohru vyjádření o slabších a méně inteligentních ženách
Nad těžko uvěřitelným výrokem, který pronesl polský europoslanec Korwin-Mikke, se v rubrice Sloupek dnešních Lidových novin zamýšlí jejich komentátor Zbyněk Petráček.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Václav Kovalčík: Minulý, současný a budoucí patent lásky
Mnohokrát se v historii naší civilizace objevují tzv. patenty o věrné a opětované lásce, která všechno vyřeší – dokonce i dosud „neřešitelné“ psychické nemoci. Nechť k léčení těchto neduhů často pomáhá harmonizace rodiny, občanské společnosti a mezilidských vztahů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Tomáš Prouza rezignoval na místo náměstka pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády
Tomáš Prouza předal předsedovi vlády Bohuslavu Sobotkovi rezignaci na místo náměstka pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády k 31. březnu 2017.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
V Krásné se prezident krásně loučil
zdroj: chebsky.denik.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:31, zobrazit podobné
Wernerová (ČSSD): Novela zákona o nelékařských zdravotnických povoláních pomůže i lázeňství
Potřebuje zdravotní sestra vysokou školu? Nikoliv nutně. Ale české zdravotnictví potřebuje zdravotní sestry a do budoucnosti se jejich počet musí zvyšovat.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Perverzní systém, rozhořčil se před lidmi Petr Robejšek. Chtějí rozhodovat intelektuálové s pěti tituly, kteří by na pustém ostrově nepřežili. Vlastenectví říkají úchylka, žijí ve svých chimérách
Téměř stovka přítomných na setkání s novou politickou stranou – Realisté – pozitivně překvapila i samotné organizátory. Plzeňská beseda s Petrem Robejškem a Michalem Morozem se i přes poměrně malou propagaci stala největším setkáním s politiky v tomto roce v Plzeňském kraji – samozřejmě, kromě návštěvy hlavy státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Třikrát s poslancem Tejcem (ČSSD)
Parlamentní listy položily otázky všem členům Poslanecké sněmovny. Týkají se jejich končícího mandátu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Jako když je býk uhranutý kobrou. Nemá cenu kandidovat proti Zemanovi. Ale, co když řekne: Ne
Politologové jsou si takřka jisti tím, že prezident Miloš Zeman se pokusí obhájit prezidentský mandát. Jenže definitivně jisté to bude až 9., respektive 10. března. Co se stane, pokud přece jen Zeman znovu kandidovat nebude? Ke komu obrátí pozornost jeho skalní příznivci? V tom už se odborníci neshodují. Raději se přesvědčte sami – ve sporu profesorky Vladimíry Dvořákové a Lukáše Jelínka.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Míth (ODS): Babiš a Vítězný únor. Volba data sjezdu nebyla náhodná
Sjezd hnutí ANO se konal v den šedesátého devátého výročí komunistického puče. Rozhodně se nejednalo o náhodu. Některá data mají symbolickou hodnotu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Ale soukromý sektor znamená tvrdou práci… Ondřej Neff glosuje rezignaci tajemníka Prouzy
Rezignace Tomáše Prouzy z místa státního tajemníka pro evropské záležitosti zaujala spisovatele a publicistu Ondřeje Neffa natolik, že jí věnoval dnešní článek na svém serveru Neviditelný pes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Rebecca – česká premiéra dosud nejnáročnější muzikálové inscenace souboru opereta/muzikál NDM
Mysteriózní muzikálové drama autorské dvojice Michael Kunze a Sylvester Levay Rebecca se má stát nejočekávanějším hitem muzikálové sezóny v Ostravě.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra je Czech Superbrand 2017
Mezinárodním oceněním Czech Superbrands 2017 se může v letošním roce pochlubit Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR). Je jedinou zdravotní pojišťovnou v zemi, která toto prestižní mezinárodní ocenění kvality získala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
„Lhal, a proto by měl odstoupit!“ Libor Rouček by se s americkým ministrem spravedlnosti evidentně nepáral
Nad tím, že v Americe údajně probíhá hon na čarodějnice a kdo bude budoucím německým kancléřem, se na svém facebookovém profilu v poslední době zamýšlel bývalý místopředseda Evropského parlamentu Libor Rouček. Přidává i postřeh o tajemství kulturně a hospodářsky nejvyspělejších národů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Česká televize v březnu: Uzavře se Svět pod hlavou, otevře Labyrint. Neděle ovládne Spravedlnost
Na ČT1 skončí cesta Václava Neužila Světem pod hlavou, Jiří Strach otevře druhý Labyrint, tři březnové nedělní večery ovládne Spravedlnost s Ondřejem Vetchým a Četníci z Luhačovic přinesou vůbec nejdramatičtější vyšetřování – budou řešit šokující případ podle skutečné události. Životní jubilea Viktora Preisse, Jiřího Bartošky, Jožky Černého, Davida Vávry a Vladimíra Mišíka připomene GEN a dokumenty na ČT art. Na ČT2 pak startuje seriál oscarové režisérky Susanne Bierové Noční recepční (The Night Manager).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Růst ekonomické aktivity byl v závěru loňského roku lehce pod prognózou ČNB
Komentář ČNB ke zveřejněným údajům o HDP za 4. čtvrtletí roku 2016
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Pláč nad koncem Tomáše Prouzy: Obrovská ztráta pro Česko i pro Brusel
Rezignaci státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy (ČSSD) považují někteří za ztrátu pro českou diplomacii v Bruselu. Plyne to z reakcí na oznámení o odchodu Prouzy z funkce, které se objevily na sociální síti twitter. Práci českého „pana Evropy“ ocenil například šéf kabinetu předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera. Ozývají se i kritici, podle nichž Prouza hájil hlavně zájmy Bruselu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Ministr Babiš: Chci už konečně akceschopnou vládu
Odborník na ústavní právo Jan Kysela, kterého rád čtu i poslouchám, se pustil v rozhovoru pro Právo do mého návrhu na omezení množství poslanců a senátorů, případně možnosti zvolit poslance pouze do dvou volebních období.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Zdeněk Koudelka: Jundrovská vlajka a radnice
Úkolem opozice je kritizovat nedostatky vládnoucích. To jundrovská sociální demokracie činí, neboť považuje zelenou ideologii za špatnou pro rozvoj Moravy, Brna i Jundrova.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Mladý Klaus vysvětluje, jak to bylo se slovy o koalici s Babišem. Říkal to prý jen titulek novinářů, ne on
Pouhý rok poté, co se stal Václav Klaus mladší řadovým členem ODS, umístil se na třetím místě její pražské kandidátky. Expert strany pro oblast školství v rozhovoru pro server Echo24 uvedl, že jeho cílem je hájit hodnoty, na kterých byla ODS založena. Vysvětlil také, jak to bylo s jeho údajným tvrzením, že ODS by po volbách mohla jít do koalice s hnutím ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Schulz je demagog. Dával nám kázání o uprchlících, přitom to vůbec neměl domyšlené. Až vyhraje, to budete koukat. Europoslanec přináší zasvěcené svědectví o vyzyvateli Merkelové
ROZHOVOR „Když vyhraje, řada lidí bude koukat. Názory měnit určitě nebude,“ jednoznačně říká ke stoupající popularitě Martina Schulze v Německu europoslanec Tomáš Zdechovský. Sám ho oceňuje kvůli pracovitosti, na druhou stranu varuje: „Vůbec nerozumí kontextu migrační politiky. Když tu chodili samostatní chlapi, dával nám kázání, že je potřeba přijímat uprchlíky a myslím si, že u spousty věcí nedomýšlí důsledky.“ Europoslanec Zdechovský přidává svůj pohled na projev amerického prezidenta Donalda Trumpa v Kongresu, na americko–ruské vztahy a připojil také svůj názor na vývoj ve Francii, pokud v prezidentských volbách uspěje Emanuel Macron. V souvislosti s českou ekonomikou vzkazuje: „Montovnou už dávno nejsme.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
ČVUT v Praze podalo 109 projektů do 14 výzev operačních programů
České vysoké učení technické v Praze se zapojilo do čtyř operačních programů pro období 2014 – 2020, konkrétně do operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), Praha – pól růstu ČR (OP PPR), Zaměstnanost (OPZ) a Životní prostředí (OP ŽP). Podané projekty dosáhly celkové hodnoty 14 011 958 110 Kč způsobilých výdajů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Bývalý vlivný úředník pražského magistrátu má mít přislíbenu novou štaci. Zelený starosta ho chce do „své“ firmy
Aby se za odcházející úředníky stavěli volení zastupitelé, to není právě zvykem. Ne tak v případě loni propuštěného ředitele odboru evidence, správy a využití majetku magistrátu Prahy Radka Svobody. S ním došla trpělivost primátorce Adrianě Krnáčové a Svoboda se po mnoha letech musel z magistrátu poroučet.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Trocha faktů, bohatě okořeněná nenávistí, popsal Hynek Kmoníček zpravodajství o Trumpovi. Nebyl to prý prezident, kdo tu válku rozpoutal
Luboš Xaver Veselý přivítal v Pressklubu na Frekvenci 1 dosavadního šéfa zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka, jenž 15. března odlétá do Spojených států, aby se ujal své nové funkce českého velvyslance v USA. V pořadu prozradil, co ho tam čeká. Musí se prý připravit na válku novinářů s Trumpem, i na to, že taxikáři toho občas vědí víc než agenti CIA.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Veřejný ochránce práv: Orgány sociálně-právní ochrany dětí nesmí nekriticky přejímat pohled jedné strany
Konflikty rodičů jsou vždy nepřehlednou situací, kdy se obě strany vzájemně obviňují. Nelze však rezignovat na nestrannost a přistoupit nekriticky na verzi jedné strany. Takový případ jsme však šetřili.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nadávali Clintonové kvůli e-mailům, a jejich viceprezident dělal totéž, řádí liberálí média. Mike Pence se ale rázně ohradil
Americký viceprezident Mike Pence v pátek odmítl, že jeho užívání soukromé e-mailové schránky k služebním účelům v době, kdy byl guvernérem státu Indiana, se dá srovnávat se stejnou praxí bývalé ministryně zahraničí Hillary Clintonové. S odvoláním na americký regionální list Indianapolis Star o tom píše web České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Káles (Svobodní): Centra měst umírají i kvůli EET
Politici přemýšlí, jak dostat obchůdky do center měst, ale neustále živnostníkům hází klacky pod nohy.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
O tomto se raději nemluví. Petr Žantovský upozorňuje, co se tento týden snažila média hlavního proudu utajit
TÝDEN V MÉDIÍCH V souvislosti s odvoláním Jana Mládka z funkce ministra průmyslu uniká sdělovacím prostředkům několik kontextů, takže se omezily pouze na spekulace, kdo ho v čele resortu nahradí. Analytik Petr Žantovský proto zmiňuje jména bývalého i nynějšího šéfa ČSSD, stejně jako boj operátorů o mobilní licence. Ve svém pravidelném přehledu si všímá také toho, proč česká média marginalizují nejdůležitější mezinárodní událost končícího týdne, a poukazuje i na časopis zaměřený na odhalování hoaxů a dezinformací.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
ČOI: Spotřebitelský úvěr uzavřený přes zprostředkovatele se může prodražit
Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce 194 kontrol, kdy z tohoto počtu 146 osob působilo právě jako zprostředkovatelé úvěrů. Porušení zákona č. 145/2010 Sb., o spotřebitelském úvěru pak bylo zjištěno při 39 kontrolách, tedy přibližně ve 20 %. V uvedeném období byly uloženy pokuty za více než 5,5 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Přistěhovalec se vyřádil na devítiměsíčním dítěti. Potom na plné ulici v klidu odešel
Soud v Newcastlu řešil před několika dny bizarní případ, který překračuje všechny meze lidského chování. Jistý Rezzas Abdulla plivl do tváře devítiměsíčního dítěte a navíc u tohoto nepochopitelného činu utrousil rasistickou poznámku.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Petr Bílek: Mládí tváří v tvář
Hádám, že příští módní vlna se odehraje ve znamení rafinovaných záplat, jak zákony vln kážou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Čína podstatně omezila výdaje na obranu. Vyčkává, s čím přijde Donald Trump
Čínská armáda dostane i letos přidáno. Ovšem podstatně méně, než byla dosud zvyklá. Zatímco v minulosti rostly výdaje na obranu až o 18 procent ročně, letos to bude jen o 7 procent. Podle některých čínských expertů je to příliš málo. Jednak kvůli tomu, že se čínská vláda musí vypořádat s bývalými vojáky toho času již na odpočinku, a jednak kvůli Donaldu Trumpovi.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Národní muzeum se výstavou Loutkové divadlo a pohádka zapojí do oslav výročí města Strakonice
Strakonice v roce 2017 oslaví 650. výročí získání městských privilegií. Národní muzeum při této příležitosti ve spolupráci s Městským kulturním střediskem Strakonice připravilo výstavu, která návštěvníky zavádí do světa loutkového divadla a pohádek.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 15:35, zobrazit podobné
Lukáš Kovanda: Ekonomika se loni ve druhém pololetí zadrhla kvůli slabému vývozu autodílů
Růst reálného HDP ve čtvrtém čtvrtletí 2016 meziročně zrychlil o 1,9 procenta a zaostal tak za očekáváním trhu i institucí typu ministerstva financí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
NPÚ: Mars a Venuše odstartují na Pražském hradě Rok renesanční šlechty
Výstavou Mars a Venuše zahájil v Obrazárně Pražského hradu Národní památkový ústav Rok renesanční šlechty. Výstava s podtitulem Umění manýristických dvorů ve sbírkách Národního památkového ústavu bude veřejnosti otevřena do 30. dubna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Jak se za posledních dvacet let dařlo Finům integrovat migranty. Matematik doporučuje čtení pro Evropskou komisi
Publicista a matematik Marian Kechlibar se na svém webu Kechlibar.net rozepsal o tom, jak se za posledních dvacet let dařilo Finům integrovat imigranty do své společnosti. Sám autor upozorňuje, že pro stoupence běženců to není právě nejveselejší čtení.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
Starosta Vařeka: Končí období sporů, začíná doba aktivní spolupráce
Udržitelný, citlivý a především řízený rozvoj turismu v Brdech a zároveň ochrana území, kde po dlouhá desetiletí působila armáda a běžným návštěvníkům a turistům byl vstup zakázán. To jsou úkoly, které by měla plnit agentura pro rozvoj Brd, která vznikne pod hlavičkou Středočeského kraje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 14:35, zobrazit podobné
CzechInvest uspořádal seminář na téma kybernetické bezpečnosti
Ve středu 22. února 2017 se přes padesát zástupců firem, státního sektoru a akademické obce sešlo v prostorách agentury CzechInvest v Praze na semináři Kybernetická bezpečnost v ČR: Současnost, perspektivy, praxe.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Karel Januška: Co je horší
Reflex (M. Stoniš) se obul do ministra financí. „Pravda a lež jsou morální kategorie pro ministra financí dobré tak akorát do pohádek pro malé děti.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Zásadní obrat. Možná dojde k situaci, která více než čtyřicet let nebyla. Wilders si ani neškrtne?
V Nizozemsku se budou již 15. března konat dlouho očekávané parlamentní volby, které pozorně sleduje celý kontinent. V průzkumech se totiž s vládní Lidovou stranou pro svobodu a demokracii (VVD) přetahuje o vedení Wildersova Strana pro svobodu (PVV).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Klaška (KDU-ČSL): Neadekvátní pokuty za pozdní odevzdání kontrolních hlášení musí skončit
V uplynulých dnech se v médiích objevily informace o vysokých pokutách, které uděluje daňová správa i za ryze formální chyby v podávání kontrolních hlášení DPH. KDU-ČSL v žádném případně nezpochybňuje fakt, že daně se platit musí, ale zároveň upozorňuje na to, že je třeba zabránit zbytečně šikaně podnikatelů.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
VLS na památkářské konferenci
Zástupci divize Karlovy Vary Vojenský statků a lesů ČR prezentovali činnost divize při rekonstrukci rozhledny Bučina nad Kyselkou.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Do úpadku nás poslali lidé jako odborář Středula. Podle jejich nápadů dopadneme jako Řecko. Rozčílená odpověď Františka Laudáta na útok na polistopadové časy
„Nikoli polistopadový vývoj, ale lidé jako on posílají české země na trajektorii úpadku!“ útočí na šéfa ČMKOS Josefa Středulu šéf poslanců TOP 09 František Laudát. Reaguje tím na rozhovor, který Středula poskytl ParlamentnímListům.cz. V něm mimo jiné poodkryl příčiny nízkých platů Ćechů. „Nízké mzdy jsou obžalobou českého způsobu transformace české ekonomiky od roku 1990,“ tvrdí Středula a naznačuje, že vina spadá na minulé, tedy i pravicové vlády. To se však Laudátovi vůbec nelíbí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 13:35, zobrazit podobné
Mlýnková Išková (Svobodní): Omezení biopaliv aneb když EU objeví Ameriku
Evropská unie nás léta nutila používat biopaliva, prý v zájmu životního prostředí. Evropská komise zjistila, po deseti letech povinného přimíchávání biopaliv v ČR, že takto obohacené pohonné hmoty životnímu prostředí škodí, zejména kvůli změnám využití krajiny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 11:35, zobrazit podobné
Tomáš Prouza: Zanechávám za sebou na Úřadu vlády silný profesionální tým
Rezignační dopis náměstka pro řízení Sekce pro evropské záležitosti na Úřadu vlády Tomáše Prouzy
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Klán (KSČM): Česko s.r.o.
Článek analyzuje nápady hnutí ANO zredukovat Ústavu ČR. Kritizuje ústavní populismus tohoto hnutí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Moravskoslezský kraj: Chceme kraji dodat novou energii
Změna image Moravskoslezského kraje, výstavba Moravskoslezského inovačního centra a vědecké knihovny, podpora vzniku nových pracovních míst a technického vzdělávání, propojení všech chytrých technologií v jeden celek, rozvoj zákaznických služeb v dopravě, podpora mezigeneračního soužití, „zdravé“ zdravotnictví i ochrana životního prostředí.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Svatopluk Otava: Komunistická nevěsta je ale opravdová příšera
Médii propíraný možný politický sňatek ČSSD a KSČM je pro každého soudnějšího voliče skutečně k zasmání. Oranžový ženich Bohouš Fantomas zatím jen stydlivě nabízí sňatek červenému, rozpaky zrůžovělému nevěsťákovi Vojtíškovi s tím, že takovou LGBT poltickou merendu svatebčané z obou politických rodin ještě neviděli.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Zeman je na úrovni puberťáků. Drze porušuje zákony. Jestli ho zvolí znovu, nebude to dobré, varuje bloger Ziegler
ROZHOVOR „Vadí mně jeho vystupování, které v mnoha případech není důstojné prezidentského úřadu. A také jeho arogantní pohrdání zákony,“ říká o hlavě státu v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz publicista a bloger Jan Ziegler. Upozorňuje na to, že zákony platí pro všechny a měl by je dodržovat i prezident a „ne je drze porušovat“. Ziegler také říká: „Sliboval, že bude prezidentem všech, ale nechová se podle toho. Svými urážkami často na úrovni puberťáků, viz jeho slova o přeříznutých aktivistkách, rozdmýchává zbytečné zlo.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Novým předsedou Gremiální rady IPR je Petr Hlaváček
V pátek 3. března zasedal nezávislý poradní orgán Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR), Gremiální rada. Zvolen byl nový předseda Rady, někdejší ředitel IPR Petr Hlaváček. Experti z řad architektů, kunsthistoriků a dalších též jednali o výběru místa pro nový pavilon Slovanské epopeje.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rais (ANO ): Proč vícepremiér Bělobrádek komplikuje univerzitám život?
Zatímco diskuse s blížícími se volbami houstnou, univerzity dál marně čekají na vyúčtování svých vědeckovýzkumných aktivit za rok 2015!
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Kdo osvobodil dluhopisy od daní? „Zavřete Miroslava Kalouska,“ prohlásil prezident. A šéf topky na to...
Na včerejší besedě s občany prezident Miloš Zeman obvinil Miroslava Kalouska z toho, že může za Babišovu kauzu s korunovými dluhopisy. Informoval o tom server Fórum24. Proti tomu se následně Miroslav Kalousek na sociální síti ohradil.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Rozloží koberec a začnou se modlit. „Není povoleno,“ řekli na německém gymnáziu a strhla se mela
O případu, kdy se muslimští studenti gymnázia na toaletách ve škole rituálně myjí, poté si na chodbě rozloží koberec a začnou se modlit, píše dnešní Mladá fronta Dnes.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 09:35, zobrazit podobné
Francie s Německem vyrazily ze startovních bloků k vícerychlostní Unii. A potrefené husy zakejhaly. Novinář komentuje pět variant „prvního úředníka“
Nad tím, že Brusel před klíčovým summitem EU v Římě předložil pět variant vývoje Evropské unie, se v dnešní Mladé frontě Dnes zamýšlí novinář Luboš Palata.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Jak čeští europoslanci opět zrazují své voliče
Pro vydání Marine Le Pen trestnímu stíhání hlasovali mimo jiné europoslanci hnutí ANO Andreje Babiše, jmenovitě z těch známějších Pavel Telička – komunistický kádr a politický turista a dále Věra Jourová všeobecně známá jednotka blbosti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 08:35, zobrazit podobné
Rozner (SPD): Le Pen se zbláznila, ukazovat v Evropě pravdu?
Evropský parlament ve čtvrtek částečně zrušil poslaneckou imunitu šéfce francouzské Národní fronty Marine Le Penové, aby mohla být odsouzená. Policie ji vyšetřuje za to, že zveřejnila brutální snímky vražd spáchaných islámskými pomatenci.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
Jan Urbach: Zruší státy NATO uznání takzvané Republiky Kosovo?
Předseda Vojenského výboru NATO generál Petr Pavel vyzval Rusko, aby odvolalo uznání suverenity Abcházie a Jižní Osetie. „Vyzýváme Rusko k odvolání uznání samostatnosti těchto regionů a aby vyjádřilo respekt vůči gruzínským hranicím," prohlásil generál po setkání s ministrem obrany Gruzie Levanem Izorijem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 07:35, zobrazit podobné
EU zklamala velké množství občanů, uznává europoslanec Niedermayer z TOP 09
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker představil pět návrhů dalšího možného vývoje EU. Jednou z možných cest je další hlubší integrace unie, jenže vedle toho existuje i možnost, že se EU promění v pouhou zónu volného obchodu. Co by bylo lepší? V pátečních Událostech, komentářích České televize o tom diskutovali europoslanci Luděk Niedermayer (TOP 09) a komunistická europoslankyně Kateřina Konečná.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Studenti právnické fakulty dnes připomenou proces s řeholníky
Vrchní soud na Pankráci se dnes stane dějištěm rekonstrukce procesu z roku 1950 se skupinou kněží v čele s opatem Augustinem Machalkou. V rámci festivalu proti totalitě Mene Tekel rekonstrukci pořádají studenti a absolventi Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Odpoledne si ve vestibulu Vazební věznice na Pankráci připomenou oběti nacistické a komunistické totality. Vyplývá to z programu na webu festivalu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Paroubek: Německá SPD má jasno
Sigmar Gabriel, sociálně demokratický ministr zahraničí a vicekancléř Německa a jeden z nejvýznamnějších lídrů SPD, se jasně vyjádřil k chimérickým představám D. Trumpa o navýšení vojenských výdajů ve státním rozpočtu spojeneckých zemí NATO na úroveň 2 % HDP.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
To už je fakt legrace. Zemana neporazí, nemají na to. Ilja Racek mladší, divadelník z regionu, se dobře baví pražskou "dobrou společností"
ROZHOVOR „Současní prezidentští kandidáti? To jsou překotné pokusy vygenerovat osobnost podle určitých politických názorů, které ovšem většina lidí nesdílí. Příliš z toho trčí snaha mít na Hradě kohokoliv jiného jen ne Zemana,“ konstatuje bývalý náměstek ministra kultury, režisér a nynější ředitel opavského divadla Ilja Racek. K současné diskuzi ohledně ochrany národních parků pak ještě uvádí: „Ta poslední bitva o kůrovce na Šumavě je fakt už legrace. Co někteří sportovci či umělci o té problematice vědí, že se pouštějí do polemik na tak specifické téma, o kterém se přou i špičkoví odborníci? Současného prezidenta kritizují i za věci, které jim u prvního nevadily.“
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 06:35, zobrazit podobné
Senátor Nytra: Kritika ano, ale exhibicionismus je urážlivý a zbytečný
Aktuální anketa Parlamentních Listů se v obecnější rovině vztahuje k problematice islámu, uprchlíků a terorismu. Zde je má odpověď:
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Ministerstvo zemědělství spustilo informační web k vinařskému zákonu
Nové povinnosti pro prodejce i výrobce vína najdou všichni zájemci přehledně na webu www.vinarskyzakon.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Škromach šel na pracák, a už tam zůstal. Bude dělat experta na postižené regiony
Poté, co neuspěl v senátních volbách, šel si Zdeněk Škromach hledat práci na úřad práce. A zaměstnání, byť jen na poloviční úvazek, tam skutečně našel. S odvoláním na Ekonomický deník o tom informoval web Info.cz.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Český statistický úřad: HDP v roce 2016 vzrostl o 2,3 %
Podle zpřesněného odhadu vzrostl hrubý domácí produkt ve 4. čtvrtletí 2016 mezičtvrtletně o 0,4 % a meziročně o 1,9 %. Růst HDP za celý rok 2016 činil 2,3 %.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 21:35, zobrazit podobné
Kdo v ANO projeví odlišný názor, je za idiota. Babiš mi říká Kristýnko, jako bych byla dítě a on moudrý otec. Promlouvá poslankyně Zielinková, která raději přeběhla ke Kalouskovi
V roce 2013 věřila Kristýna Zelienková, že spolu s Andrejem Babišem dokáže změnit Česko. Postupem času však přišla na to, že se v hnutí příliš netolerují názory, které nejsou v souladu s tím, co si myslí „šéf“. Když v ANO projevíte odlišný názor, jste prý za „idioty“. V roce 2017 se prot poslankyně rozhodla pomoct jiné politické síle – TOP 09 Miroslava Kalouska.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Senátor Valenta: Místo do hospody do klubu
Říkám to od začátku. Zákaz kouření, EET, ustavičné otravování všemožnými kontrolory a hrozba likvidačních pokut povede k jedinému. Hospody se změní na soukromé kluby a jako spolek budou fungovat dál.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Sobotka nebude na summitu EU jednat o brexitu, nechá se zastoupit Ficem. Raději pojede na stranický sjezd
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) kvůli volebnímu sjezdu strany zmešká poprvé část summitu EU. Na neformální části summitu, která se bude týkat například brexitu, ho zastoupí předseda slovenské vlády Robert Fico. Sobotka dnes ČTK řekl, že bude v Bruselu ve čtvrtek, kdy se budou přijímat závěry jednání Evropské rady. V pátek se však vrátí do Česka kvůli své kandidatuře na předsedu ČSSD.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Janischová (TOP 09): Když se dva perou, třetí se směje
Reakce na neshody mezi pedagogy a ředitelkou ZŠ Jana Amose Komenského v Karlových Varech
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
Lékařka vysvětlovala, proč odešla do ciziny. Vyslechla si takové věci, že se tam rozhodla zůstat
Mladá lékařka se snažila Čechům vysvětlit, proč si doktoři v Česku zaslouží vyšší platy. Vlna odporu, se kterou se setkala na sociálních sítích, ji šokovala.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 19:35, zobrazit podobné
TA ČR uspořádala seminář k veřejné zakázce v oblasti Průmyslu 4.0
Poslední únorový den se na půdě Technologické agentury ČR konal veřejný seminář, jehož cílem bylo představit výsledky projektu „Návrh perspektiv tematických oblastí výzkumu, vývoje a inovací reagujících na kontext, obsah a rozsah tzv. čtvrté průmyslové revoluce (Průmysl 4.0)".
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Petr Hájek: EU se rozpadá? Učiňme z žumpy rychle Čtvrtou říši
Petr Hájek žasne, jak se daří odvést pozornost veřejnosti od přípravy okupace, proti níž je „Mnichovská zrada“ čajíček a uvažuje, kdo se v této situaci chová jako prezident země.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Kamberský v Lidových novinách vysvětlil národu, proč má Babiš pravdu: Já to píšu už dvacet let...
Sliby vrcholných politiků ohledně snížení cen mobilních dat i snížení počtu zákonodárců si bere na paškál komentátor Lidových novin Petr Kamberský.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 18:35, zobrazit podobné
Nadávali Clintonové kvůli e-mailům, a jejich viceprezident dělal totéž, řádí liberální média. Mike Pence se ale rázně ohradil
Americký viceprezident Mike Pence v pátek odmítl, že jeho užívání soukromé e-mailové schránky k služebním účelům v době, kdy byl guvernérem státu Indiana, se dá srovnávat se stejnou praxí bývalé ministryně zahraničí Hillary Clintonové. S odvoláním na americký regionální list Indianapolis Star o tom píše web České noviny.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Sládek (SPR-RSČ): Zvrhlost a odporná zvrácenost se sápe po 350 000 korun měsíčně
Exekutor průměrně bere 150 tisíc korun měsíčně, tj. více než soudci, poslanci i senátoři. Prezidentka Exekutorské komory Pavla Fučíková ale prohlašuje, že jsou podhodnocení. A požaduje, aby byla exekutorům zajištěno alespoň 350 tisíc korun měsíčního platu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Ivo Strejček: Komu tady skutečně zvoní hrana?
Evropský parlament s chutí vyhověl žádosti francouzské prokuratury a zbavil poslankyni Marine Le Penovou imunity na základě obvinění, že na svých sítích zveřejnila „brutální realitu“, s jakou si počínají členové Islámského státu.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Senátorka Horská: Cochemský model – německá praxe ukazuje, jak hájit zájmy dětí během rozvodu
Stálé rozchody, ať manželských, nebo partnerských vztahů vedou ke krizi rodiny a tím následně i celé společnosti. To klade nároky také na rozvodová řízení a na to, jak budou následně v těchto rozložených rodinách zohledněny děti.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Josef Provazník: Koalice ODS s ANO? Proč ne? O co by to bylo horší než koalice s eurosocialisty z KDU či ČSSD?
Slova VK ml. o možné koalici s Babišem vzbudila zbytečné emoce (média neméně zbytečně nafoukla titulek). Babiš se sice mnohým z nás oškliví, ale ANO prostě v příštích vládách bude. Buď tedy chce zůstat ODS dalších deset let v opozici, nebo půjde do vlády. Třeba i s ANO.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Správa hmotných rezerv a Potravinářská inspekce podepsaly dohodu o spolupráci
Dne 3. 3. 2017 podepsali a Ing. Pavel Švagr, CSc., předseda Správy státních hmotných rezerv (SSHR) a Ing. Martin Klanica, ústřední ředitel Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI), dohodu o spolupráci, jejímž cílem je postihnout oblast bezpečného, dlouhodobého skladování potravinových rezerv.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Budete Bruselu platit desítky milionů eur, hrozil eurotajemník Prouza Británii. No, je to prý trochu jinak...
Končící tajemník pro Evropské záležitosti při Úřadu vlády ČR Tomáš Prouza v lednu varoval, že Velká Británie sice může opustit Evropskou unii, ale to ji nezbaví finančních závazků vůči EU. Před kamerami České televize Prouza vystavil Británii účet na 55 až 60 miliard eur. Někteří členové horní komory britského parlamentu však dělají nejen na Prouzu dlouhý nos. Británie možná nic platit nebude.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné

Česká blogosféra

Jan Lipold: Fajt končí, kulturistika za 500
V čele Národní galerie končí respektovaný kunsthistorik Jiří Fajt. Ministr kulturistiky Antonín Staněk (ČSSD) místo něj nasadil krizového manažera Ivana Morávka, jehož životopis zdobí čtyři léta šéfování pekárnám Penam Slovakia z holdingu Agrofert.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 15:41, zobrazit podobné
Klause vykopli ze školského výboru
ODS dosáhla svého cíle a s podporou vládních stran dosáhla odvolání Václava Klause juniora ze školského výboru poslanecké sněmovny. Hra na odbornost skončila.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Odvolávání juniora
Václav Klaus junior proměnil diskusi o jeho odvolání z postu předsedy školského výboru v nedůstojnou frašku, při které si dal záležet, aby pozurážel co nejvíce lidí.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 09:40, zobrazit podobné
Snad už poslední douška ke kojení na veřejnosti - nejlépe by bylo, prostě ho zakázat!
... nikdy by mne totiž nenapadlo, jak "kojo - matky" dokáží nechutně exhibovat. A když ne zakázat, tak alespoň vykázat třeba na veřejné záchodky, nebo do parků případně do místností k tomu určených. K tomu účelu, by vláda a obce
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 05:40, zobrazit podobné
Já tomu nebezpečí migrace nerozumím
Už asi šest let nám vládne velmi moudrý Miloš Zeman. Jeho hlavní volební heslo bylo přeci Stop migrantům (a Drahošovi). A předpokládám, že hodně lidí ho volilo právě proto. A pan prezident jistě svůj program plní.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno v 18:40, zobrazit podobné
Stanislav Křeček: Soumrak dětských práv?
Některé návrhy na revizi občanskoprávních vztahů týkajících se rodiny a rodinného života však primárně zdůrazňují a preferují práva pouze dospělých osob.
zdroj: blog.aktualne.centrum.cz, přidáno v 09:41, zobrazit podobné
TOPlist