Nejčtenější v danném dni? Historie článků

květen 2019
Po 6132027
Út 7142128
St18152229
Čt29162330
310172431
So4111825 
Ne5121926 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 3.771x, což odpovídá cca 196.765-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Senát: Vláda by měla zlepšit podporu postižených regionů
Vláda by podle Senátu měla začít masivně podporovat strukturálně postižené regiony i menší územní celky, jakými jsou Jesenicko, Šluknovsko, Bruntálsko nebo Znojemsko, podle jejich specifických potřeb. Horní komora k tomu dnes vyzvala vládu na základě veřejného slyšení, které uspořádala koncem ledna k situaci v Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.5.2019 v 05:35, prečteno: 4x

nejlepší články ze dne: 04. 05. 2019

Související články

Hejtman Vondrák: Kraj přispěje na stáže studentů ve firmách
Moravskoslezský kraj vyhlásil dotační program na podporu stáží žáků a studentů ve firmách. Cílem je zlepšit spolupráci mezi podniky v regionu a vzdělávacími institucemi, a tím i zlepšit uplatnitelnost mladých lidí na trhu práce.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.3.2018 v 19:35, zobrazit podobné
Senát chce probrat s Babišem situaci v postižených regionech ČR
Senát se bude situací v takzvaných strukturálně postižených regionech zabývat na veřejném slyšení koncem ledna. Rozhodl o tom dnes na návrh svého výboru pro územní rozvoj. Na slyšení pozval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby představil vládní plány s Ústeckým, Karlovarským a Moravskoslezským krajem. Přizvány jsou také ministryně financí a pro místní rozvoj Alena Schillerová a Klára Dostálová (obě ANO).
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.12.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Senát souhlasí s vládou: Jde o dotace z EU
Senát podpořil snahu vlády více rozhodovat o rozdělení dotací Evropské unie na národní úrovni, stejně tak odmítl zvýšení výdajů na chod evropské administrativy v letech 2021 až 2027. Postavil se dnes ale proti vládnímu záměru zúžit kategorie na podporu regionů ze tří na dvě, ačkoli s postojem senátorů ministryně financí Alena Schilerová (ANO) nesouhlasila, píše ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 17.10.2018 v 14:35, zobrazit podobné
Hejtman Šimek: Lepší letecká dostupnost zvýší atraktivitu celého regionu
V souladu s cílem zlepšit leteckou dostupnost regionu schválilo krajské zastupitelstvo Memorandum o společném postupu ke zlepšení globální letecké dostupnosti Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.11.2017 v 12:35, zobrazit podobné
Vláda asi odmítne návrh na zpřesnění cílů české rozvojové pomoci
Pravděpodobně nesouhlasné stanovisko dá vláda k novele dvou poslanců hnutí ANO, která by zpřesnila cíle české zahraniční rozvojové pomoci. Karel Rais a Ladislav Okleštěk chtějí, aby se zaměřila zejména na podporu postižených a sociálně znevýhodněných lidí a na jejich začleňování do společnosti. Kabinet by ale měl podle podkladů pro středeční zasedání uvést, že nynější zákon vymezuje cíle dostatečně.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 5.3.2017 v 22:35, zobrazit podobné
Vláda by se měla věnovat vyrovnávání platů mužů a žen, soudí senátoři
Vláda by měla podle Senátu činit kroky k vyrovnávání platových rozdílů mezi muži a ženami. Jde zejména podle dnešního usnesení horní komory o podporu opatření ke sladění rodinného a pracovního života, například částečných úvazků, pružných pracovních podmínek a výstavby dostatečného počtu kapacit předškolních zařízení pro děti. Informuje o tom ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 4.4.2018 v 16:35, zobrazit podobné
Sněmovna patrně zvýší příspěvek na zaměstnávání postižených
Zaměstnavatelé s více než polovinou pracovníků se zdravotním postižením patrně budou dostávat od státu vyšší podporu. Příspěvek na jejich plat by mohl vzrůst pravděpodobně od října až na 12.000 korun měsíčně z nynějších 9500 korun. V novele zákona o zaměstnanosti by to měla podle stanoviska sociálního výboru schválit Sněmovna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 8.7.2017 v 06:35, zobrazit podobné
MŠMT pošle handicapovaným sportovcům přes 6 milionů korun
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy rozdělí handicapovaným sportovcům více než 6 milionů korun. Dotace půjde z programu Sportování bez bariér v rámci podprogramu Významné sportovní a další sportovní akce zdravotně postižených sportovců. Celková částka, vyčleněná na podporu zdravotně postižených sportovců, je pro letošní rok 90 milionů korun.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 24.5.2018 v 10:35, zobrazit podobné
Šabatová si posvítí na dodržování práv postižených
Veřejná ochránkyně práv od 1. ledna sleduje také dodržování práv postižených lidí. Zaměří se především na vzdělávání, práci, na přístup postižených lidí do budov či na sociální ochranu. Ombudsmanka Anna Šabatová to dnes řekla na tiskové konferenci. Zprávu přinesla ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 12.2.2018 v 18:35, zobrazit podobné
Česká obec sokolská: O Památném dnu sokolstva bude jednat Senát
Řada senátních klubů i jednotlivých senátorů již vyjádřila starostce České obce sokolské Haně Moučkové podporu pro legislativní návrh, který zařazuje Památný den sokolstva 8. října do kalendáře významných dnů České republiky. Reagovala tak i na řadu dopisů s žádostí o podporu, které do Senátu dorazily od členů Sokola i ze sokolských jednot. Horní komora by měla o Památném dnu rozhodnout na konci ledna.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 27.1.2019 v 18:35, zobrazit podobné
TOPlist