Nejčtenější v danném dni? Historie článků

prosinec 2019
Po 29162330
Út 310172431
St 4111825 
Čt 5121926 
 6132027 
So 7142128 
Ne18152229 
Za posledních 168 hodin (7 dní) odkázal server politicke-listy.cz na články o politice 13x, což odpovídá cca 678-ti odkázaným článkům ročně.

Inzerce

  • Pořiďte si ready made společnost a podnikejte ihned s Pbo.cz

  • Pokud chcete ušetřit za povinné ručení, doporučujeme Vám iPojisteni.cz.
Stát chystá smlouvu s ČEZ o stavbě nového zdroje Dukovan
Stát připravuje smlouvu s firmou ČEZ týkající se stavby nového jaderného zdroje, který by měl nahradit nynější dukovanské bloky po jejich odstavení. Účastníkům dnešního kulatého stolu v Dukovanech to řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Stavbu i financování má zajistit dceřiná firma ČEZ a chystané smlouvy by měly obsahovat podmínky zajištění projektu ze strany státu. Důležitá budou podle Míla i jednání v Bruselu. Míl je zmocněncem pro jadernou energetiku od února, nahradil Jána Štullera.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 20.6.2019 v 22:35, prečteno: 7x

nejlepší články ze dne: 20. 06. 2019

Související články

Premiér Babiš: Životnost Dukovan by se mohla prodloužit o deset let
Životnost Jaderné elektrárny Dukovany by se mohla prodloužit o deset let. Náklady by byly 20 miliard korun, nový jaderný blok by stál zhruba 200 miliard korun. Dnes to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády i ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) už v minulých dnech uvedli, že česká vláda může odložit rozhodnutí o případné stavbě nového tuzemského jaderného zdroje. Možností je podle nich právě prodloužení životnosti Dukovan.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 31.10.2018 v 05:35, zobrazit podobné
Babiš: Smlouva s ČEZ kvůli bloku je pro stát lepší než garance
Pro stát bude lepší uzavřít s energetickou společností ČEZ smlouvu kvůli stavbě nového jaderného bloku, než vládní garance. Na dnešní konferenci k budoucnosti jaderné energetiky ve Sněmovně, které se účastní zástupci zájemců o výstavu nových jaderných zdrojů v Česku, to uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 21.2.2019 v 13:35, zobrazit podobné
Protikorupční Kverulant: ÚOHS opět zakázal MMR uzavřít smlouvu
Národní elektronický nástroj (NEN) je počítačový program, který nikdo nepotřebuje a přesto za něj stát prostřednictvím MMR utratil už půl miliardy a další stovky milionů se utratit chystá. Kverulant.org nedávno podal trestní oznámení protože MMR přes zákaz ÚOHS dál realizuje smlouvu. Nyní ÚOHS zakázal MMR uzavřít další smlouvu na NEN.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.5.2017 v 10:35, zobrazit podobné
Osud Dukovan musí rozhodnout tato vláda
Životnost JE v Dukovanech skončí v roce 2035 a nelze s tím v podstatě nic dělat. Alespoň za rozumných investičních nákladů. Jedinou cestou je výstavba nového bloku v tomto areálu. Pokud se to má stát, je třeba začít hned. Teď.
zdroj: blog.idnes.cz, přidáno 9.2.2017 v 08:40, zobrazit podobné
Sobotka: Investorem nového bloku Dukovan bude ČEZ, nebo stát
Investorem nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by měla být firma ČEZ, anebo stát. Počítají s tím tři varianty možného financování chystané výstavby, které byly vybrány na dnešním zasedání Stálého výboru pro jadernou energetiku v Dukovanech. Novinářům to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Finální variantu by podle premiéra měla vláda vybrat nejpozději na jaře 2018. Dukovanská elektrárna má čtyři bloky. Podle dosavadních předpokladů by jejich provoz měla firma ČEZ ukončovat od roku 2035.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 15.6.2017 v 17:35, zobrazit podobné
Urban (ČSSD): Osud Dukovan musí rozhodnout tato vláda
Životnost JE v Dukovanech skončí v roce 2035 a nelze s tím v podstatě nic dělat. Alespoň za rozumných investičních nákladů. Jedinou cestou je výstavba nového bloku v tomto areálu. Pokud se to má stát, je třeba začít hned. Teď.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 9.2.2017 v 20:35, zobrazit podobné
Herbrych (KDU-ČSL): Co přinese dostavba Dukovan?
Dobré zprávy o jaderné energetice přicházejí z našeho regionu, ty špatné od státu. Tak to vidím jako člen nové krajské komise pro výstavbu jaderného zdroje v lokalitě Dukovany.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 10.6.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Vaše Věc: Sobotka se v čele ministerstva soustředí na dostavbu Dukovan
Premiér Sobotka včera zahájil své doufejme, že velmi kratké angažmá v čele ministerstva průmyslu a odchodu. Soustředit se prý chce mimo jiné také na dostavbu Dukovan. Kvůli dostavbě Dukovan plánuje B. Sobotka v nejbližší také schůzku s vládním zmocněncem pro jadernou energetiku Jánem Štullerem.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 2.3.2017 v 16:35, zobrazit podobné
Stát uzavřel kupní smlouvu s majitelem vepřína v Letech. Zaplatí ještě 120 milionů navíc
Stát uzavřel smlouvu s majitelem vepřína v Letech u Písku, který stojí v místě koncentračního tábora pro Romy. Stát za budovy a pozemky zaplatí 450,8 milionu korun včetně daně. Kupní smlouvu dnes v Praze podepsali ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová a předseda představenstva firmy AGPI, majitele vepřína, Jan Čech. Schvalovací doložku za stát podepsal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). Muzeum se bude o areál starat, napsala ČTK.
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 23.11.2017 v 13:35, zobrazit podobné
dTest: Nedostatky při stavbě domu? Nebojte se reklamovat
Objednáte-li si rekonstrukci koupelny, výměnu oken nebo stavbu rodinného domku, jedná se o smlouvu o dílo. Dokončené dílo by pochopitelně mělo být způsobilé sloužit svému účelu. Dům by měl stát, topení topit, okna dobře těsnit a v koupelně by měla téct voda. Co dělat, když tomu tak není?
zdroj: parlamentnilisty.cz, přidáno 6.9.2018 v 19:35, zobrazit podobné
TOPlist